На Черкащині судять колишнього міського голову у справі приватизації Тальнівського КХП
- 26-02-2017, 16:08
- Черкаси та область / Головне / Суспільство
- опублікував Тетяна Стеценко
- 0
- 1452
Судове засідання у кримінальному провадженні за обвинуваченням Геннадія Безчасного, Анатолія Шутка та Олександра Біленка у зловживанні владою та службовим становищем, яке призвело до незаконної приватизації тальнівського комбінату хлібопродуктів, перенесли на 15 березня. Попереднє засідання було два місяці тому.
23 лютого на суд не з’явився захисник обвинувачених Андрій Вовк. Причину неявки не повідомив, але за декілька хвилин з’ясовується, що Безчасний і Шутко подали до суду заяву про перенесення розгляду кримінальної справи в зв’язку із розірванням угоди про надання правової допомоги адвокатом Вовком та пошуком нового захисника. Біленко таку заяву не писав, але погоджується із «колегами».
«Сьогодні я припинив з ним угоду, бо ми так не зберемося до Нового Году», - повідомляє Біленко.
Обвинувачені кажуть, що без адвоката розгляд справи неможливий. Просять щоб зібралися не раніше 6 березня. Геннадій Безчасний пояснює це тим, що новому захиснику потрібний час, щоб ознайомитися із матеріалами.
Суддя Дмитро Дьяченко гортає записник. Шукає, де є вільний день, щоб призначити засідання. Він цікавиться чи це буде тальнівський адвокат.
«Ні, черкаський», - відповідають Безчасний і Шутко. Біленко мовчить.
За декілька хвилин вирішують продовжити роботу о 14 годині 15 березня, пишуть Вісті Черкащини.
Нагадаємо, зараз триває безпрецедентний за тривалістю процес про визнання недійсним аукціону з продажу Тальнівського КХП. Донецький борошномельний олігарх Олександр Коротков придбав його за 17,5 мільйонів гривень, порушивши заборону Верховної Ради на приватизацію стратегічного підприємства. У той час, коли експерти оцінюють підприємство щонайменше в 200 мільйонів гривень. Державна компанія "Хліб України" й призначений нею керівник підприємства Євген Лахненко не без підстав вважають, що банкрутство й подальший продаж з аукціону флагмана української борошномельної промисловості були незаконними й проводилися із численними порушеннями. Тому вони позиваються до суду аби скасувати аукціон і повернути підприємство єдиному законному власнику – державі.
Зазначимо, обвинувачувальний акт у кримінальному проваджені стосовно колишнього мера Тального Олександра Біленка та його спільників колишнього керівника КХП Дмитра Шутка і головного інженера Геннадія Безчасного надійшов до Тальнівського районного суду 12 квітня 2016 року. Підготовчі судові засідання тривали до 20 жовтня. За цей час було декілька відводів суддям. Перший, щодо судді Катерини Міщенко, задовольнили. Подали його одночасно прокурор і захисник обвинувачених. Далі, ймовірно, щоб затягнути розгляд, захисник обвинувачених подав скаргу до Апеляційного суду Черкаської області на ухвалу Тальнівського районного суду щодо задоволення заяви про відвід судді Міщенко. Там відмовили. Потім почалося: то прокурор не зміг прибути, бо машина поламалася, то обвинувачений захворів. Зрештою дійшли до розгляду справи по суті, але кінця їй не видно.