У Черкасах через самогубства підлітків почнуть системну роботу з педагогами, учнями та їх батьками
- 1-03-2017, 09:18
- Черкаси та область / Суспільство
- опублікував Тетяна Стеценко
- 0
- 487
У зв’язку зі зростанням кількості самогубств серед школярів та пропагандою суїцидів у соціальних мережах, з метою запобігання та протидії таким випадкам, департамент освіти доручив провести відповідну роботу з педагогами, учнями та їх батьками.
Про це онлайн-газеті Новини Черкас повідомили у Черкаські міськраді.
Зокрема, до начальних закладів надіслані рекомендації щодо попередження суїцидальних проявів серед учнівської та студентської молоді, розроблені центром практичної психології і соціальної роботи. Крім того, на сайті центру можна ознайомитися з інформацією Департаменту Кіберполіції України щодо діяльності небезпечних груп у соціальних мережах.
Нагадаємо, суїцидальні спільноти називаються «Море китів» і «Тихий дім». Характерною їх ознакою є зображення чи відео китів, літаючі ссавці, можуть бути також зображення єдинорогів, метеликів. Дані малюнки розміщені також на сторінках учасників групи. Фанати таких спільнот називають себе «китами», тому що ці тварини асоціюються зі свободою, адже можуть покінчити життя самогубством, на відміну від інших тварин. Департамент кіберполіції Національної поліції України виявив одну з таких груп. До неї входили 209 користувачів. Такі групи щодня блокуються адміністрацією соціальних мереж за зверненнями правоохоронних органів або користувачів.
- Сказати однозначно про негативний або позитивний вплив соціальних мереж на дітей неможливо, адже кожна дитина − це особистість, яка формується, - зауважує завідувач Черкаського міського центру практичної психології і соціальної роботи Олена Пащенко. - Вплив соціальних мереж на дітей залежить від того, з якою метою дитина проводить час в інтернеті − для отримання інформації про «заборонені» теми або для розширення свого кругозору. Можливо, дитина заведе «хороші» чи «погані» знайомства. У першу чергу батькам потрібно звернути увагу на себе і поставити собі декілька запитань. І вже після цього пробувати зрозуміти свою дитину, її стан, поведінку, депресію.
Фахівець додає, що деяких дітей на такі вчинки штовхає саме заборона батьків грати в комп'ютерні ігри. Адже якщо дитину ніхто не чує, вона не може знайти місця в цьому світі.
- Переконаний, що увага та повага до дітей з боку педагогів та батьків рятує їхні життя, - наголошує директор департаменту Ігор Волошин. – Перші трагічні випадки свідчать про те, що не потрібно недооцінювати вразливість школярів. Закликаю учителів та батьків більш пильно слідкувати за настроєм та дозвіллям дітей.
При самостійному виявленні суїцидальних спільнот можна звертатися на гарячу лінію кіберполіції:
(044) 374-37-21 з 8:45 до 19:30 (в робочі дні);
https://www.cybercrime.gov.ua (цілодобово), а також звертатися до адміністрації соцмережі, у якій виявлена група.
Діти та дорослі можуть отримати анонімну та конфіденційну підтримку за телефоном Національної дитячої "гарячої" лінії: 0 800 500 225 (безкоштовно зі стаціонарних телефонів) або 772 (безкоштовно з мобільних).