У Кам’янському районі захворіли на рак 112 людей

захворіли на рак

Про це йшлося сьогодні на апаратній нараді в Кам’янській райдержадміністрації, яку провів перший заступник голови РДА Богдан Солошенко, повідомляють Новини Черкас із посиланням на інформацію прес-служби установи.

Заступник головного лікаря Кам’янської ЦРЛ Світлана Німченко ознайомила присутніх з питанням надання онкологічної допомоги населенню Кам’янського району  в 2016 ріці:

— В 2016 року вперше захворіло на онкологічні хвороби 112 жителів району. Станом на 01.01.2017 на ,,Д,, обліку в онколога Кам’янського району знаходиться 787 хворих, що становить 285,8 на 10 тис. населення і це вище за середнє обласний показник. Первинна захворюваність на 10 тисяч становить 40,7. Високі показники первинної та загальної захворюваності можна пояснити як вчасною виявляємістю  злоякісних новоутворень, так і щорічним зменшенням кількості населення в районі.

Серед захворівших вперше, діагноз раку встановлено в занедбаних станах 22 особам. Аналізуючи показники занедбаності в порівнянні за 3 роки необхідно відмітити що загальна занедбаність остається стабільно високою, але нижча за середньо обласний показник.

Так, загальна занедбаність в 2015 році по району становила – 21,4%, по області – 24%, в 2016 році цей показник становив – 21,6%. Показники візуальної занедбаності відносно стабільні на протязі останніх 3 років, менше за обласний показник і в 2016 році становив 15%. В 2016 році серед внутрішніх локалізацій раку побільшало занедбаних форм, а саме: шлунку, ободової кишки, лімфоми. Серед візуальних форм на першому місці по занедбаності рак порожнини роту та меланома шкіри. Кожен занедбаний випадок з онкопатології розібраний на протираковій комісії, згідно висновків причинами занедбаності були: несвоєчасне звернення – 56,2%, прихований перебіг – 28,6%, відсутність профоглядів – 6,9%, несерйозне ставлення до свого здоров’я – 8,3%. В 2016 році вперше на інвалідність вийшло – 19 онкохворих (в 2015 році – 21 хворий).

П’ятирічна виживаність онкохворих в 2016 році – 53,4%, в 2015 році – 52,0%, в 2014 р. – 52,7%. Ці показники є одними із найвищих в області, що свідчить про високу виявляємість та своєчасне лікування хворих. Аналізуючи занедбаність на онкологічні хвороби слід відмітити, що в сільській місцевості цей показник вищий.

Одним із заходів раннього виявлення онкопатології є спостереження та лікування передонкопатології. Так, на диспансерному обліку у хірурга станом на кінець 2016 року перебувало на обліку – 474 жінки з діагнозом мастопатія, із них – 350 оглянуто в Черкаському онкологічному диспансері. В 2016 році взято на облік – 10 жінок з діагнозом раком молочної залози. Всі жінко з групи ризику онкопатології обстежені.

Завдяки депутату обласної ради Віктору Парамонову на протязі 2016 року практично в усіх селах району працював мамограф і неодноразово, що дало змогу обстежити практичну всю групу ризику та всіх бажаючих жінок.

Для забезпечення діагностики та раннього виявлення онкопатології в ЦРЛ наявна відповідна діагностична база. В 2016 році проведено флюорографічних обстежень та рентгенографій близько 17000, виявлено – 3 рака легень. Зроблено – 329 ренгеноскопій та ірігоскопій – виявлено – 3 рака ободової кишки. В 2016 році виконано – 9919 УЗД досліджень черевної порожнини, виявлено – 12 випадків онкопатології. За минулий рік проведено – 1820 фіброгастродуоденоскопій та виявлено – 8 випадків онкопатологій шлунку.

Незважаючи на те, що робота по ранньому виявленню онкопатологій в районі проводиться, але вона потребує постійного покращення та моніторингу. Насамперед необхідне повне охоплення організованих верств населення профілактичними оглядами. І в цьому повинні бути зацікавлені всі керівники підприємств, а серед неорганізованого населення медичним працівникам необхідно покращити відповідну роботу. Необхідно також частіше надавати інформацію в ЗМІ щодо профілактики онкологічних захворювань та здорового способу життя.

Коментарі

Додати коментарій
Ваше ім'я:
Ваш E-Mail:

Питання:
Відповідь:
Введіть код:
ІНШІ НОВИНИ
НАЙПОПУЛЯРНІШЕ / ЩО КОМЕНТУЮТЬ
  1. На Черкащині розпочато масштабний проєкт «Трипільська пектораль»
  2. Десятирічна уманчанка представила Черкащину на сторінках енциклопедії «Найвидатніші діти України»
  3. У Смілі підприємець завдав державі збитків на мільйон гривень під час ремонту переливної греблі
  4. Черкащина отримала інноваційні ліки прямої дії на коронавірус
  5. У Черкасах пройде Всеукраїнський марш за тварин
  6. За наїзд на пішохода жителька Сміли постане перед судом
  7. В Золотоноші затримано групу серійних злодіїв
  8. У Смілі відбулася чергова 22 сесія міської ради
  9. На Золотоніщині стартував спортивно-відпочинковий табір правоохоронців
  10. Житель Городища виготовляв удома наркотичні речовини
ОПИТУВАННЯ

Чи треба Україні вступати в НАТО?


 
Минкульт Украины включил Филиппа Киркорова в перечень лиц, которые угрожают нацбезопасности
Минкульт Украины включил Филиппа Киркорова в перечень лиц, которые угрожают нацбезопасности
Министерство культуры и информационной политики Украины включило российского артиста Филиппа Киркорова в перечень людей, которые Читати далі
Я громадянин світу: проєкт TANA презентує новий сингл після повернення в Україну
Я громадянин світу: проєкт TANA презентує новий сингл після повернення в Україну
У 2017-му році український проєкт TANA розпочав підкорювати слухачів Британії. Вже за два роки, проєкт повернувся в Україну та Читати далі
Krechet випускає кліп на трек «Засинай»
Krechet випускає кліп на трек «Засинай»
Ідея відео – відображення настрою сучасного суспільства: безкарність, несправедливість, відірваність влади від народу. В Читати далі
Snoop Dogg записав спільний трек з популярною українською співачкою
Snoop Dogg записав спільний трек з популярною українською співачкою
Вражаючою новиною поділилася 35-річна українська співачка Тіна Кароль. Народна артистка України запостила публікацію в Instagram, Читати далі
Всі новини шоу-бізнесу
КУРЙОЗИ