У Черкасах відбувся Amazon Alexa Hackathon
- 16-03-2017, 17:30
- Черкаси та область / Війна РФ проти України
- опублікував Тетяна Стеценко
- 0
- 1075
11-12 березня у Черкасах відбувся Amazon Alexa Hackathon - марафон зі створення програмного забезпечення, присвячений інтернету речей та розробкам у цій сфері.
Про це онлайн-газета Новини Черкас дізналася у Masters Community. https://www.facebook.com/masters.community/
Речі та техніка перестають бути просто предметами, а починають формувати цілу інфраструктуру, покликану зробити наше життя зручнішим. Подібні системи набули широкого розповсюдження закордоном та носять назву “інтернет речей”. Одним із головних елементів яких є персональний голосовий помічник, який віддає команду іншим предметам (гаджетам) та системам, до яких він підключений. Голосовий помічник Alexa став ключовою темою Amazon Alexa Hackathon, що відбувся минулими вихідними.
Головним завданням учасників заходу було розробити практичні рішення у сфері інтернету речей: придумати та написати програму для використання голосового помічника Amazon Alexa за новим призначенням. За 24 години хакатону командам вдалося розробити 6 програмних продуктів. Серед них — визначення місцеперебування друзів зі списку контактів, контроль кількості та якості їжі з розрахунком добової норми калорійності, програма для підрахунку та сплати податків для ФОП, голосовий пошук новин за заданими темами. Всі функції приводяться в дію за допомогою голосових команд до Amazon Alexа.
Переможцем хакатону стала команда (Віталій Білик, Максим Попович та Віталій Пітвало), яка втілила в життя креативну ідею та застосувала методи робототехніки для її реалізації. Окрім написання програми, члени команди зосередились на усуненні недоліків стаціонарного голосового помічника — відсутність мобільності та комунікації лише за допомогою голосу. Вони встановили Alexa на рухливу платформу з камерою та лазером й успішно протестували її на повітряних кульках. Переможці заклали у свою розробку додатковий потенціал — ганяти лазером сусідських котів. Свій винахід вони назвали просто — Fire Killer Car, що означає вогняна машина.
Проведення та підтримка подібних заходів учасниками демонструють, що у Черкасах є талановиті професіонали — люди, які не просто підтримують світові технологічні тренди, а й створюють їх.
Хакатон організовано центром розвитку кар'єри в ІТ Masters Academy та підтримано компанією Master of Code Global, яка працює закордоном у найпрогресивніших напрямах розробки.