Очільник Монастирищини розповів пресі про реформування галузі охорони здоров’я
- 30-03-2017, 16:07
- Черкаси та область / Суспільство
- опублікував Сергій Корнелюк
- 0
- 930
29 березня відбулася прес-конференція голови Монастирищенської райдержадміністрації Олега Недогоди, в ході якої представники ЗМІ отримали інформацію щодо реформування галузі охорони здоров’я.
На прес-конференцію була запрошена головний лікар ЦРЛ Наталія Мороз. Звертаючись до присутніх, Олег Недогода дав пояснення ,що зустріч викликана необхідністю інформувати населення району про майбутнє райлікарні, що насправді планується , розвіяти чутки, які щодень обростають новими подробицями і не відповідають дійсності. Лікування за принципами обслуговування ліжко-місць , а не людини має бути змінене на якісні і сучасні послуги.
Головний лікар ЦРЛ Наталія Мороз пояснила подальше реформування галузі охорони здоров’я. Воно проходитиме поетапно відповідно до Концепції розвитку галузі, яка передбачає розмежування вторинного і первинного надання медичної допомоги.
31 липня 2017року, згідно Концепції, має відбутися розмежування фінансування вторинного і первинного рівня . Якщо не відбудеться створення Центру первинної санітарно-медичної допомоги багато працівників можуть залишитися без заробітної плати. ЦПСМД- окрема юридична особа із своїм головним лікарем, заступником, бухгалтером, економістом, господарською частиною. Сюди входять педіатри, терапевти, сімейні лікарі, ФАПи, лікарські амбулаторії.
Яким же буде механізм надання медичної допомоги?
Наталія Іванівна відповіла, що пацієнт звертається до сімейного лікаря, який проводить огляд і при необхідності направляє його на вторинний рівень на консультацію. Зауважимо, що медична послуга на першому рівні безкоштовна. І якщо вам дали направлення до вузького спеціаліста - цей прийом буде також безкоштовним, а якщо ви самі вирішили піди до того чи іншого лікаря без направлення сімейного – цей прийом буде платним.
Другий рівень медичної допомоги представляє стаціонарну допомогу, пара клінічні відділення, клініко-діагностичну поліклініку.
Сьогодні на вулиці люди обговорюють об єднання хірургічного і травматологічного відділення. Таку пропозицію внесли самі лікарі, це не тиск зверху. Наталія Іванівна пояснила, що це виправдано в даній ситуації і не вплине на якість надання медичної допомоги. На третьому поверсі райлікарні розмістять неврологічне відділення, старе приміщення відремонтують і використають для житла медпрацівників. Інфекційне відділення функціонуватиме в старому приміщенні , яке відремонтують.
Головний лікар зазначила, що з метою вирішення кадрового питання постійно здійснюється робота по залученню кадрів, в 2018 році поповниться ЛОР служба, проходить інтернатуру молодий спеціаліст ,також чекаємо анестезіолога.
На запитання про фінансування галузі охорони здоров'я, Олег Федорович дав пояснення, що фінансування проходить за рахунок медичної субвенції з державного бюджету, коштів районного бюджету та субвенцій місцевих рад. В 2015 році з бюджетів різних рівнів додатково галузь профінансована на 2,4 млн.грн., в 2016році-на 6,3 млн.грн., В 2017 році при формуванні бюджету вже додатково виділено 7,7 млн. грн..
Велика вдячність керівникам місцевих громад, підприємцям, сільськогосподарським товаровиробникам, меценатам, спонсорам, всім, хто сприяє розвитку і зміцненню матеріальної бази лікарні, її функціонуванню відповідно до сучасних вимог.
Будь які зміни , реформи відбуваються болісно. Все, що на краще, можна пережити, перетерпіти. А чого не можна допустити, що може принести тільки шкоду?
Відповідь була чіткою і лаконічною:
– Закриття хірургічного блоку.
Це означає , що будь-яка хірургічна допомога не надаватиметься. І як можна допомогти людині з віддаленого села. коли у неї кровотеча , або пологи?
Відразу згадуємо про існуючі проблеми: забезпечення транспортом, щоб довезти до Умані, якість доріг та відсутність впевненості чи готові в Умані прийняти .
З цього приводу Олег Федорович запевнив ,що хірургічний блок працює і працюватиме надалі, районна влада робить і робитиме все для цього.