Марина Сорокіна: «Серед вакансій, які подають роботодавці Черкащини, майже дві третини становлять – робітничі професії»
- 31-03-2017, 16:01
- Черкаси та область / Суспільство
- опублікував Віктор Мельник
- 0
- 1102
Питання про послуги служби зайнятості молоді та затребувані робітничі професії на Черкащині прокоментувала журналістам обласного телеканалу Філії ПАТ «НСТУ» «Черкаська регіональна дирекція» заступник директора Черкаського обласного центру зайнятості Марина Сорокіна для циклу програм «Майстерня професій».
Про це онлайн-газеті Новини Черкас повідомили у відділі організаційно-інформаційної роботи та архівної справи ОЦЗ.
Одним із пріоритетних напрямків діяльності служби зайнятості області є профорієнтаційна робота з учнівською молоддю, адже кожного дня зростає чисельність випускників, які не мають визначених професійних планів. На думку Марини Сорокіної навіть у разі вдалого, на перший погляд, вибору майбутнього фаху може виникнути проблема подальшого працевлаштування, оскільки роботодавців цікавить, перш за все, високий рівень кваліфікації працівника та досвід роботи за професією. У зв’язку з цим фахівцями з профорієнтації центрів зайнятості постійно проводиться роз’яснювальна робота з надання інформаційної підтримки учням і випускникам навчальних закладів у вирішенні питань вибору професії в сучасних умовах. «Під час проведення різноманітних заходів шкільна молодь отримує інформацію про послуги служби зайнятості, вимоги та особливості сучасного ринку праці регіону, поради та рекомендації щодо уникнення типових помилок при виборі професії, а бажаючі мають можливість пройти тестування з метою визначення профпридатності до певної сфери діяльності», - відзначила заступник директора.
Під час інтерв’ю Марина Сорокіна окрему увагу зосередила на професіях, які сьогодні користуються попитом на ринку праці регіону. «Серед вакансій, які подають роботодавці Черкащини, майже дві третини становлять – робітничі професії. Стабільно затребуваними є кваліфіковані працівники, зокрема, верстатники деревообробних верстатів, водії навантажувачів, електрогазозварники, кухарі, манікюрники, кравці, оператори котельні, машиністи (кочегари) котельні, трактористи-машиністи, перукарі та швачки. Тільки минулого року від роботодавців регіону надійшло 475 заявлених вакансій, з них 82 відсотка були укомплектовані за такими професіями як: електрозварник, електрозварник ручного зварювання, зварник, зварник арматурних сіток та каркасів, зварник на автоматичних та напівавтоматичних машинах», - розповіла заступник директора. Для безробітних, які мають таку професію, отримати роботу значно легше, оскільки підприємства області мають потребу в таких працівниках. Якщо в цілому по області на 1 вакансію протягом року претендувало 2 особи, то серед фахівців з цією професією, співвідношення пропозиції та попиту становило майже 1 до 1.
Фахівці служби зайнятості вивчають потреби роботодавців на перспективу. В кожному центрі зайнятості володіють інформацією стосовно змін, які передбачаються на підприємствах міста чи району в найближчий рік. Це дозволяє, за відсутності підходящих претендентів на перспективні вакансії, підготувати спеціалістів, які будуть відповідати потребам роботодавця. Тому, якщо професійний рівень безробітного не відповідає вимогам роботодавця фахівці служби зайнятості пропонують пройти професійне навчання, перенавчання або підвищення кваліфікації. Тільки минулого року майже 8 тис. безробітних регіону пройшли відповідне професійне навчання, його організація під конкретні замовлення роботодавців сприяла тому, що як наголошує Марина Сорокіна, 98 % після закінчення навчання одразу отримали роботу.
У 2016 році за направленням служби зайнятості 191 особа пройшла професійне навчання за професією «електрогазозварник», 155 чоловік пройшли підготовку та перепідготовку на замовлення роботодавців на базі Одеського центру професійно-технічної освіти Державної служби зайнятості, Черкаського навчального центру, Монастирищенського професійного ліцею, Уманського професійного ліцею та Центру навчання робітників «Житлосервіс», 36 безробітних підвищили свою кваліфікацію шляхом стажування на робочих місцях.
Також Марина Сорокіна розповіла про впроваджені в роботі служби зайнятості нові ефективні механізми самопрезентації, як роботодавців так і пошукачів роботи, в режимі он-лайн – це використання відеорезюме, відеовакансій, презентацій роботодавців та нових он-лайн співбесід за допомогою скайп-зв’язку, для тих, хто шукає місце роботи або ж пропонує його.