Студенти ЧНУ привертали увагу до проблем аутизму
- 4-04-2017, 11:10
- Черкаси та область / Війна РФ проти України
- опублікував Тетяна Стеценко
- 0
- 911
Студенти психологічного факультету Черкаського національного університету ім. Богдана Хмельницького долучилися до відзначення Всесвітнього дня поширення інформації про проблему аутизму. Про це онлайн-газеті Новини Черкас повідомили у прес-службі учбового закладу.
2 квітня традиційно проводиться Всесвітній день поширення інформації про проблему аутизму. У цей день в усіх країнах світу люди вбираються у блакитний одяг або використовують аксесуари відповідного кольору. Акція спрямована на те, щоб привернути увагу суспільства до людей дощу (осіб із спектром аутичних порушень).
Студенти та викладачі психологічного факультету також провели круглий стіл. Організаторами заходу стали доцент кафедри глибинної корекції і психолого-соціальної реабілітації, відомий фахівець у галузі психологічної допомоги дітям-аутистам Л. Бондаревська та студентка 4 курсу психологічного факультету О. Задорожна.
Учасники заходу порушили низку актуальних сьогодні тем: дослідження аутизму у психіатрії, психології, корекційній педагогіці; розвиток психіки аутичної дитини; чинники аутизму; діагностичні критерії спектру аутичних порушень; особливості вияву раннього дитячого аутизму; типологія аутичної особистості; просторова і тимчасова організація занять аутичної дитини; специфіка психологічної допомоги при аутизмі.
З вітальним словом виступила декан психологічного факультету Л. Туз. Вона зазначила, що вивчення аутизму нині є одним із найактуальніших і широко досліджуваних напрямів у психології, корекційній педагогіці і психіатрії.
Широке коло пов’язаних з аутизмом проблем було висвітлено у презентаціях студентів, а саме: А. Бондаренко «Що ви знаєте про аутизм?»; К. Єфремова «Психокорекційні методи роботи з дітьми-аутистами»; А. Михайлович, К. Чмирь «Системи альтернативної комунікації для дітей з РДА»; О. Задорожна «Аутизм: причини виникнення та міфи, пов’язані з аутизмом»; Д. Ліповська «Метод Floor Time в роботі з дітьми з особливими потребами»; І. Малюта «Психотерапія при ранньому дитячому аутизмі»; В. Стукало «Корекція агресивної поведінки у дітей з аутизмом»; Т. Касян «Відомі особистості з аутичним розладом»; Ю. Колісніченко «Використання методики Г. Домана у роботі з дітьми з особливостями розвитку»; І. Фаріон «Соціально-пихологічні проблеми дітей з аутизмом»; Я. Ігнатюк «Методи психологічної роботи з аутичними дітьми».
Викладачі факультету підготували такі доповіді: «Стратегії психологічної корекції аутичних дітей» Л. Бондаревська; «Використання методів арт-терапії у роботі з аутизмом» І. Сірик; «Нестандартні діти» К. Бабенко; «Використання пісочної терапії у роботі з дітьми з особливостями розвитку» О. Стасько; «Психологічний супровід сім’ї аутичної дитини» О. Педченко; «Психологічний супровід адаптації аутичної дитини до шкільного навчання» Т. Білуха; «Специфіка використання КПТ із дітьми з особливими потребами» Т. Горобець.
Учасники заходу підкреслювали, що люди дощу не мають хвороб чи патологій, вони просто інші, особливі. Результати життєдіяльності відомих людей (Леонардо да Вінчі, Вольфганг Моцарт, Альберт Ейнштейн, Лев Ландау, Гаррі Труман, Авраам Лінкольн, Рудольф Нурієв, Білл Гейтс, Марія Кюрі, Карл Густав Юнг, Джейн Остін, Микола Гумільов, Валерій Брюсов, Дмитро Шостакович, Сергій Прокоф'єв, Григорій Перельман, Вуді Аллен, Джеймс Джойс, Льюїс Керрол), особливості психіки яких належать до спектра аутистичних порушень, засвідчують і переконують суспільство у тому, що аутичні особливості, за умов адекватної комплексної допомоги, де чільне місце посідає психологічний супровід, та належного виховання дитини і не тільки, не позначаються на труднощах їх реалізації як особистостей, а навпаки — сприяють розвитку закладених природою здібностей.