Засуджений з колонії допомагає біженцям та утепляє кілька бригад бійців на передовій
- 10-12-2014, 14:30
- Черкаси та область
- опублікував Віктор Мельник
- 0
- 860
Ув’язнення не стало перепоною для допомоги українській армії, волонтеру допомагає його дружина та доньки.
28-річний засуджений у колонії на Черкащині, який допомагає біженцям і спільно з іншими волонтерами одягає і утепляє кілька бригад на передовій, лише недавно зізнався, що насправді вже сьомий рік за ґратами, повідомляє ТСН.День.
Костянтин Ходаковський потрапив до в'язниці перед Майданом ще помаранчевим, а з початком Євромайдану став допомагати активістам. Його дружина Вікторія з часу початку АТО разом з доньками возить допомогу бійцям на власному авто. Костянтин в Інтернеті все координує, а дружина на авто забирає і розвозить все зібране бійцям.
Одружувались теперішні волонтери уже коли Костянтин знаходився за ґратами, перед цим були роки листувань в Інтернеті та побачень. Нині вони співвласники кінотеатру на Миколаївщині. Віка взяла на себе найважчий тягар - особисте доправлення речей і харчів для бійців, однак визнає, що волонтерство їхню сім'ю зблизило. Хоч у чоловіка ще три роки ув'язнення попереду.
Засуджений Ходаковський за ґрати потрапив ще у 15 років, спочатку СІЗО, далі дитяча колонія і доросла. Обвинувачується у співучасті у вбивстві, яке, звісно, заперечує і буде оскаржувати. Фактично все своє свідоме життя Костянтин у в'язниці, проте юнак веде там активне життя. Після побиття арештантів під час бунту в одній з колоній він був серед тих, хто поскаржився на тюремну систему до Європейського суду і виграв 25 тисяч євро.
Нині родина Ходаковських має кілька підопічних бригад на передовій. Доступ до Інтернету закон дозволяє ув'язненим на розсуд керівника колонії, який вважає, що волонтерство зробило Костянтина кращим і дає йому шанс згодом почати нове життя.
До волонтера за ґратами ставлення неоднозначне. Хтось називає це патріотизмом для якого немає перепон, хтось називає його злочинцем, який уже 7 років як відбуває покарання. Проте однозначно інше - для тих, хто хоче справді допомагати українській армії, яка сьогодні захищає Україну, не перепона ні ґрати, ні колючий дріт.