Віктор Євпак про те, як захистити дітей від інтернет-залежності
- 6-04-2017, 10:01
- Черкаси та область / Інтернет
- опублікував Віктор Мельник
- 0
- 3350
Засновник однієї із найбільших ІТ-компаній «eKreative» (розробника популярної Програми батьківського контролю Kidslox) Віктор Євпак – про те, як захистити дітей від інтернет-залежності.
- У алгоритм кожного інтернет-сайту чи онлайн-іграшки закладено механізм для появи залежності від цього продукту. І саме у дітей немає жодного захисного механізму для того, щоб цього уникнути, - пояснює Віктор Євпак, інформують Новини Черкас. – Я 8 років займаюся розробкою інтернет-сайтів та мобільних додатків і останні кілька років вивчав проблему появи інтернет-залежності і її впливу на психіку і розвиток дитини. Саме тому і з’явився мобільний додаток Kidslox, що дозволяє батькам контролювати перебування своїх дітей у мережі на мобільних телефонах та планшетах. Наразі його планує поширювати серед своїх споживачів компанія «Київстар», а ми продовжуємо удосконалювати Kidslox так, аби він дозволяв не лише контролювати тривалість перебування дітей у мережі та сайти, які вони відвідують - але й моніторити зміст цих сайтів і делікатно обмежувати доступ до контенту, що негативно впливає на дитячу психіку.
Якщо в Україні батьки лише нещодавно почали бити на сполох, то в усьому світі проблема дитячої інтернет-залежності давно стала однією із найбільш актуальних проблем. Адже наслідками інтернет-залежності для дітей є соціальна неадаптованість, проблеми у спілкуванні із однолітками і оточуючим світом взагалі, психічна нестійкість та фізична хворобливість дитини. Що здатні зробити батьки? Є три елементарні речі, які здатні зробити батьки, аби ніколи не зіткнутись із проблемою інтернет-залежності у своєї дитини:
- Не встановлюйте дитині жорстких директивних обмежень на її перебування у мережі – лише на інтернет-сайти, які містять елементи насилля і жорстокості.
- Приділяйте дитині достатньо уваги, аби вона не почувалась самотньою – та любов, яку Ви їй не додасте, Ваша дитина буде змушена шукати деінде.
- Зацікавте дитину різними хобі, аби вона бачила все розмаїття реального світу, за межами комп’ютера. Намагайтесь проводити із дитиною максимум спільного дозвілля – спорт, туризм, малювання, подорожі – аби вона не була змушена шукати, чим заповнити «порожній» час.