У Ватутіному займалися питаннями протидії туберкульозу, ВІЛ-інфекції та СНІДу
- 9-04-2017, 10:54
- Черкаси та область / Суспільство
- опублікував Віктор Мельник
- 0
- 1133
Днями перший заступник міського голови Юрій Кубявка провів перше в цьому році засідання координаційної ради з питань протидії туберкульозу, ВІЛ-інфекції та СНІДу.
Про це повідомляють Новини Черкас із посиланням на інформацію міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді.
У вступному слові Юрій Кубявка охарактеризував проблемні питання, які має місто щодо захворюваності на туберкульоз та ВІЛ-інфекцію/СНІД, завдання, які стоять перед місцевою владою щоб забезпечити доступ населення до діагностики, хворих до лікування соціально небезпечних інфекцій, представників груп підвищеного ризику до участі у профілактичних програмах. Поставив завдання та висловив сподівання, що ті рішення, які будуть прийняті на засіданні Ради, допоможуть їх вирішити.
Лікар-фтизіатр Ватутінської міської лікарні Ольга Сотнікова детально проаналізувала стан виконання міської цільової соціальної програми протидії захворюванню на туберкульоз на 2013-2016 роки за 2016 рік. У своєму виступі вона зазначила, що відповідно до плану в 9368 осіб, виконано 3580 обстежень при тому, що флюорограф за 2016 рік не працював 6 місяців. Туберкульоз виявлено в 10 осіб. Нажаль у зв’язку з нерегулярним постачання туберкуліну та недостатнім фінансуванням, при запланованій кількості обстеження 1820 дітей віком 4-14 років, обстежено лише 1051.
Також лікар-фтизіатр підняла питання, які потребують вирішення в 2017 році. Це придбання 3400 доз, туберкуліну для проведення туберкулінодіагностики дітям, орієнтовною вартістю 74800грн. (в лютому поточного року міська рада на ці цілі виділила 30тис. грн.) та придбання рентгенологічної плівки для обстеження хворих на туберкульоз з групи ризику.
Про доступ до програми замісної підтримувальної терапії (ЗПТ) споживачів ін’єкційних наркотиків та забезпечення безперервності їх лікування заслухали лікаря-нарколога Павла Піщаного, який зазначив, що сайт замісної підтримувальної терапії в місті працює з 2009 року. На сьогоднішній день терапію отримує 10 осіб. Видача замісної підтримувальної терапії відбувається щодня, у вихідні та святкові дні також. Споживачі ін’єкційних наркотиків, які потребують терапії, але не введені в програму відсутні. Всі отримують необхідне лікування та обстеження.
Під час цього питання директор міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, секретар ради Алла Чорнобай звернула увагу присутніх на те, що завдяки методичний допомозі МЦССДМ в 2009 році Благодійна організація «Єдність та порозуміння» отримала грант від Українського інституту досліджень проблем щодо громадського здоров’я на суму 111 097 грн. для реалізації проекту „Забезпечення організації медико соціальних послуг для ефективного обслуговування пацієнтів програм замісної підтримувальної терапії” та 37 500 грн. на реалізацію проекту „Технічна допомога лікувально-профілактичним закладам охорони здоров’я, де заплановано впровадження замісної підтримувальної терапії». Соціальні працівники Благодійної організація «Єдність та порозуміння» не зважаючи на відсутність фінансування продовжують здійснювати соціальний супровід учасників програми замісної підтримуючої терапії.
Під час засідання заслухали лікаря-інфекціоніста Вікторію Дремлюгу, яка проаналізувала результати моніторингу і оцінки даних щодо ситуації з ко-інфекцією (туберкульоз/ВІЛ-інфекція) за 2016 рік. Вона повідомила, що за минулий рік на ко-інфекцію захворіло 2 особи, що становить 20% структури захворюваності, або показник 11,4 на 100 тис. населення. За 2015 рік показник 11,3. Тобто захворюваність на ко-інфекцію тримається стабільно на високому рівні.