Із Черкащини до зони АТО їздять служити 15 священиків - владика Іоанн
- 11-04-2017, 11:44
- Черкаси та область / Релігія
- опублікував Сергій Корнелюк
- 0
- 1312
Із Черкащини до зони АТО з початку подій на Сході України періодично їздять служити 15 священиків.
Про це розповів владика Іоанн, митрополит Черкаський та Чигиринський, пише УНН-Центр, повідомляють Новини Черкас.
“Із перших днів подій на сході України священники збирали волонтерську допомогу й вирушали до бійців на декілька днів. У 2015 році з’явилася потреба у постійному їх перебуванні у підрозділах, тому було ухвалено рішення організувати капеланське служіння терміном на місяць. Із серпня 2015 року розпочалася системна ротація: перші 70 священнослужителів із усієї України за власним бажанням поїхали в зону АТО, потім їх змінювали інші. На місяць капелан залишає парафію і хтось інший опікується вірянами. Проте інколи військові священики залишаються у зоні бойових дій ще на місяць або два”, — розповів владика Іоанн.
За його словами, загальна кількість капеланів в Україні — понад 400 осіб, постійно в зоні АТО перебувають 13 священиків. Зазвичай це чоловіки від 25 років, оскільки вони мають закінчити освіту в духовній семінарії чи академії та мати принаймні три роки досвіду служіння в парафії.
“Кандидати на посаду капелана проходять перевірку спецорганів. В управлінні військового духовенства священики заповнюють необхідні документи та їм готують посвідчення про відрядження. Вони отримують військовий одяг, але замість погонів мають шеврони управління, а також хрест, щоб священиків можна було ідентифікувати”, — розказав владика.
Він також додав, що перед поїздкою до бійців, священики мають пройти навчання, яке проводиться упродовж трьох днів. Під час нього фахівці з Міністерства оборони та Генерального штабу викладають військово-психологічні предмети. Один день священнослужителі перебувають у польовому таборі на Трухановому острові, де їм проводять заняття із тактичної медицини, зокрема, навчають користуватися аптечкою, транспортувати поранених, виходити з-під обстрілу, проводять протимінну підготовку. В останній день відбувається загальний молебень.
Як повідомив владика Іоанн, підрозділ, в якому працюватиме капелан, визначають, враховуючи його побажання. Він може традиційно їздити в одне і те ж місце, де його вже знають, тоді воїнам не потрібно звикати до нового священика. У підрозділах, які розташовані на полігоні, капелан проживає разом із бійцями, з ними молиться та проводить духовні бесіди.