На Черкащині хочуть підвищити рибопродуктивність водосховища
- 13-04-2017, 15:30
- Черкаси та область / Економіка
- опублікував Тетяна Стеценко
- 0
- 1121
Днями в управлінні охорони, використання і відтворення водних біоресурсів та регулювання рибальства під головуванням начальника управління агропромислового розвитку облдержадміністрації Ігоря Колодки відбулася нарада з питань реалізації положень програми у частині проведення зариблення водосховища.
Про це повідомляють Новини Черкас із посиланням на інформацію Управління агропромислового розвитку облдержадміністрації.
В ході наради розглянули можливі шляхи фінансування процесу зариблення водосховища та порушені актуальні питання щодо збереження живих водних ресурсів, ефективного проведення нересту та боротьби з браконьєрством.
Учасники наради підтримали ініціативу облдержадміністрації щодо підвищення рибопродуктивності водосховища і поліпшення його екології та запропонували звернутися до Полтавської і Кіровоградської обласних державних адміністрацій підтримати ініціативу щодо зариблення водосховища з використанням коштів місцевих бюджетів та інших джерел, що не заборонені чинним законодавством.
Стратегічними напрямами у рибному господарстві Черкаської області є охорона, відтворення та раціональне використання рибних запасів у штучних водоймах та водоймах природного походження.
Водний фонд Черкаської області складає 216 тис га водного плеса водосховищ та ставків. Зокрема 96 відсотків площі водного дзеркала припадає на Кременчуцьке водосховище. Варто зазначити, що кормова база водосховища є достатньою для вирощування рослиноїдних риб, що обумовлює досить високу біологічну продуктивність до 50 кг з одного гектара та досягнення щорічного вилову риби в межах 10 тисяч тонн.
Для вирішення актуальних питань зариблення водосховища, підвищення його рибопродуктивності та поліпшення екологічного стану водойми за ініціативи голови обласної державної адміністрації Юрія Ткаченка відновлено дію Програми розвитку рибного господарства водойм Черкаської області на 2014-2020 роки.
З метою розширення джерел фінансування процесу зариблення водосховища, поліпшення матеріально-технічної бази установ, що здійснюють охорону живих водних ресурсів, контролю за дотриманням правил рибальства, підвищення ефективності боротьби з браконьєрством до Програми внесені зміни та доповнення.
В 2017 році з обласного бюджету виділено 2 млн грн для проведення зариблення водосховища. Проте виділених коштів недостатньо.