Пензлик не в руках, а в зубах. Черкаський художник пише картини у незвичний спосіб
- 1-05-2017, 16:19
- Черкаси та область / Культура
- опублікував Тетяна Стеценко
- 0
- 1765
Написати гарну картину складно, адже це потребує багато часу, коштів, фізичної витривалості, моральної підготовки та, головне, таланту. Але коли створювати витвір мистецтва доводиться не руками, а зубами, отримати бажаний результат стає складніше. Проте це аніскілечки не бентежить 43-річного Ігоря Шкарупу, який вже 2 роки займається творчістю у такий оригінальний спосіб. За цей час близько ста масляних картин художник написав зубами. А все через хворобу, внаслідок якої відмовили руки.
Про це пише Вичерпно, повідомляють Новини Черкас.
Пухлина з’явилася через травму хребта, яку отримав під час служби в армії. Лікарі пропонували робити операцію, але чоловік не захотів. Як сам говорить, був молодим, тому несерйозно віднісся до цього. Потім служив у силовій структурі «Беркут». У 2001 році звільнився і почав займатись підприємницькою діяльністю. Через 10 років після травми пошкодження хребта почало давати про себе знати. І коли Ігор відчув погіршення здоров’я, довелось змінити роботу на постійне перебування вдома. Тоді у чоловіка і виникла ідея спробувати написати картину.
- Коли руки були робочі, то інше було: то робота, то те, то се. А як вдома сидиш, робить нема чого, то навчишся й малювати. То й почав потихеньку підмальовувати, — розповідає чоловік.
Коли тільки робив перші спроби у написанні картин, то нічого не виходило, зізнається Ігор. Через невдачі відпадало бажання вчитися та навіть на певний час закинув малювання. А потім все-таки вирішив продовжити.
- Пензлик у зуби візьму і потихеньку, потихеньку, — говорить Ігор.
Ігор малює природу. Раніше надихало море, а зараз частіше малює колоритну українську природу із старенькими хатинками і церквами. Хоча часто настрій художника залежить від погоди. Ігор розповів, що коли настає осінь, хочеться зобразити саме цю пору року, зиму хочеться малювати взимку.
Зараз художник вивчає майбутню картину, на якій зобразить дерев’яний млин, та мріє намалювати те місце, куди раніше їздили відпочивати всією сім’єю. Саме ті моменти навіюють приємні спогади.
Натхнення художник черпає з Інтернету. Відшукує картинки, які подобаються, вивчає і компонує їх, додає щось своє і врешті-решт виходить неповторна картина. Один витвір мистецтва художник створює за півмісяця. Хоча раніше писав одну картину за 3 дні, але при цьому сидячи за роботою з ранку до вечора.
Окрім цього, Ігор вивчає галерею сучасного мистецтва Олександра Смолянінова, роботи різних художників: Ігоря Сахарова, Івана Шишкіна та інших.
Роботу художника схвально оцінюють і словом, і ділом, адже картини вдома не затримуються. Часто на подарунок купують. Через знайомих дізнаються про хобі Ігоря і приходять за картинами. Нещодавно придбав одну з картин генеральний директор ПриватБанку із Дніпра. Також Ігор часто пише картини на замовлення.
Наразі стан здоров’я у Ігоря погіршується – важко ходити, відмовили обидві руки, з’явилася косоокість на одне око, пухлина давить на горло, тому важко дихати. Операцію не робили. Пропонували їхати в Ізраїльську клініку, але операція коштує 150 тисяч євро. Сума для родини виявилась непосильною. Дружина та син постійно підтримують чоловіка та тата і вселяють йому віру у завтрашній день та бажання малювати далі. Ним захоплюються та цінують його кропітку працю, отже, таким чином він корисний і потрібний людям.