У Золотоніському районі фермеру віддали в оренду землі історико-культурного призначення
- 4-05-2017, 12:40
- Черкаси та область / Суспільство
- опублікував Тетяна Стеценко
- 0
- 2037
Золотоніською місцевою прокуратурою в ході моніторингу додержання вимог земельного законодавства органами державної влади встановлено, що при отриманні земельних ділянок для ведення фермерського господарства на території Золотоніського району Черкаської області громадянами та юридичними особами допущено порушення норм земельного законодавства.
Про це онлайн-газеті Новини Черкас повідомили у відомстві.
Прокуратурою встановлено, що приватний підприємець звернувся до Головного управління Держземагенства в Черкаській області про надання дозволів на розробку проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок сільськогосподарського призначення для ведення фермерського господарства строком на 21 рік, які розташовані в адміністративних межах Дмитрівської, Коврайської та Кропивнянської сільських рад Золотоніського району загальною площею 260,0 га. та вартістю понад 6 мільйонів гривень.
При прийнятті Головним управлінням Держземагенства в Черкаській області наказів про затвердження проектів відведення земельних ділянок та укладенні договорів оренди землі допущено порушення вимог діючого законодавства, з огляду на наступне.
По-перше, підприємцю передано частину земельних ділянок, що відповідно до матеріалів роздержавлення відносяться до земель історико-культурного призначення, що є порушенням ст. 122 Земельного кодексу України.
По-друге, приватний підприємець отримав земельні ділянки як громадянин, а в подальшому передав їх фермерському господарству, що і було його основною метою, вчинив обхід участі в земельних торгах, що є грубим порушенням норм земельного законодавства.
Відповідно ст.7 Закону України «Про фермерське господарство» та ст.ст. 124, 137 Земельного кодексу України без конкурентних засад земельні ділянки можуть передаватися в оренду для ведення фермерського господарства лише громадянам, а тому фактична передача земельних ділянок юридичній особі в оренду без проведення земельних торгів є незаконною.
З описаних обставин справи та вказаних норм слідує, що укладений договір оренди землі не лише порушує вимоги закону, й права держави на законне розпорядження її землями у визначеному порядку.
А тому, з метою поновлення порушених інтересів держави Золотоніська місцева прокуратура звернулась до суду з позовом про визнання незаконними та скасування наказів, а також визнання недійсними договорів оренди земельних ділянок.