Суд визнав, що активістка була побита через її громадянську позицію щодо курників
- 8-05-2017, 18:35
- Черкаси та область / Головне / Суспільство
- опублікував Сергій Корнелюк
- 0
- 1325
Апеляційний суд Черкаської області підтвердив раніше винесене Чигиринським районним судом рішення з приводу того, що громадська активіста, депутат сільради села Рацеве Ніна Мартиновська була побита через свою громадянську позицію щодо курників.
Як йдеться у рішенні суду, у потерпілої та нападника — мешканки того ж села “виник конфлікт з приводу курника, оскільки у них різні позиції щодо його існування”.
Про це повідомляє Національний екологічний центр України, інформують Новини Черкас.
Нагадаємо, Ніна Мартиновська послідовно виступала з критикою можливого будівництва курників “Нашої Ряби” (власник ТМ – ПАТ “Миронівський хлібопродукт”, МХП), відколи громада дізналась про потенційне розширення підприємства “Перемога Нова”, дочірньої компанії МХП, на землях Рацівської сільради. За цим проектом близько мільйона курей мало б розміщуватись неподалік села. 23 червня 2016 року на неї було вчинено напад через що вона потрапила до лікарні зі струсом мозку.
“Цей конфлікт виник саме через “Нашу Рябу”, до цього ми з цією жінкою ніколи не конфліктували”, – зазначила Ніна Мартиновська.
Загалом, активістка вітає рішення суду і сподівається, що воно буде повністю виконане.
Чигиринський районний суд Черкаської області своїм рішенням від 27 грудня 2016 року визнав нападницю винною у кримінальному правопорушенні згідно до ч. 2 ст. 125 КК України та призначив покарання у вигляді громадських робіт строком 150 годин. Суд також прийняв рішення стягнути на користь потерпілої матеріальну та моральну компенсацію, а також компенсувати судові витрати.
Апеляційний суд Черкаської області 12 квітня 2017 року ухвалив залишити рішення Чигиринського районного суду без змін.
“Таке суспільне середовище, коли сільчани йдуть один проти одного є неприпустимим. Компанія мала б відкрито обговорювати всі застереження громади щодо потенційних соціальних та екологічних впливів та вигод від нового підприємства. Проте, на сьогодні існують чутки, що ведеться укладення договорів оренди землі під будівництво, які будуть вигідні одиницям, а впливи розподілятимуться на всіх,” – говорить Владлена Марцинкевич, експерт міжнародної організації Бенквоч. – Про таку ситуацію ми говоримо з міжнародним та європейським кредиторам МХП.”
Нагадаємо, що попередні документи щодо оцінки впливів отримали негативні відгуки сільчан та експертів, адже всі викиди у повітря від пташників мали б відноситись вітром на житлові забудови. Багато питань було й до споживання води з артезіанських джерел, впливів на водопостачання у Чигирині, утилізації посліду, тощо.