Клумби по-європейськи з’явилися у Смілі
- 11-05-2017, 18:22
- Черкаси та область / Суспільство
- опублікував Сергій Корнелюк
- 0
- 911
Педколектив НВК «Загальноосвітня школа I-III ступенів №3-колегіум» не лише навчає своїх учнів, а й докладає всі зусилля для того, щоб виховати їх чемними, щирими, милосердними, добрими. Одним словом, людяними. Цьому сприяють не лише класні та шкільні заходи, а й загальноміські акції, направлені на вдосконалення обличчя нашого міста. Адже хочеться, щоб не лише в європейських країнах, а й у нас, у Смілі, відчувались висока культура та естетичний смак наших мешканців. Тому педколектив та учні колегіуму прагнуть створити на подвір’ї школи справжню оазу краси і витонченості. Адже тут багато часу проводять і учні початкової школи, і старшокласники. Саме тут проходять святкові лінійки та тематичні загальношкільні заходи. Та і батьки, і пересічні перехожі часто бувають біля закладу, тож також можуть споглядати, як всі ми прагнемо чистоти і краси навколо. Адже це є одна із сходинок до європейського майбутнього.
Одна із останніх приємних подій для школи – це поява зеленої алеї біля приміщення бібліотеки та майстерні. Десять молоденьких туй були бережно посаджені дитячими руками в надії на те, що разом із ними будуть рости і ці дивовижні дерева. Вони були обгороджені. Їх поливали. На них дивились з радістю і надією. Але… Одного ранку ми помітили лише порожні огорожі. Як порожні мрії про красу зовнішню і внутрішню. Мабуть, ті, хто вчинили цей злочин, вважають, що саме так мають виглядати клумби по-європейськи…
Минулорічна переможниця міського конкурсу «Я – європеєць» десятикласниця нашого закладу Сенатор Валентина так писала у своєму творі-есе:
«У наш час ми добре знаємо про розвинуту економіку, високу культуру, якісну освіту в Європі. Все це може стати реальністю і для нас. Особливо гостро це відчула наша молодь. Саме Революція Гідності стала початком відліку нового часу в Україні.
Пройшло більше двох років від тих кривавих подій, а ми – ще на шляху до Європи. Щось змінюємо, толерантно очікуємо, з надією віримо. Голова Європейського фонду на підтримку демократії, екс-заступник міністра закордонних справ Польщі Єжи Помяновські зауважив: «Для того, щоб перемогти, Україні потрібна ще одна революція. Не на вулицях, не з насиллям, а революція у головах та серцях людей». Я заворожена мудрістю цих слів. Ось головна умова для того, щоб стати справжнім європейцем! Потрібно починати з себе: змінити свої погляди на життя і навколишнє середовище, змінитись радикально самому. Адже, як писав О. Довженко: «Ті держави здатні стати великими, у яких великі малі люди». Тож вірю, що зростатиму у великій європейській державі – Україні!»
Жанна Шевченко, учитель української мови та літератури школи №3-колегіуму