Черкащани скаржаться на нестабільну роботу ліфтів
- 28-05-2017, 13:00
- Черкаси та область / Пригоди
- опублікував Тетяна Стеценко
- 0
- 1015
У Черкасах жителі багатоповерхівки скаржаться на нестабільну роботу ліфтів. Йдеться про багатоповерхівку за адресою бульвар Шевченка, 352.
«7 під’їздів, 12 поверхів. Діти у візочках, самі розумієте. І ніхто не хоче розв’язувати питання. Кажуть, нібито потрібний капітальний ремонт. Керівник ОСББ телефонувала в обслуговуючу компанію, а там кажуть, що не мають запчастин. Нікого проблема не турбує», – поскаржилися Прочерку мешканці будинку, інформують Новини Черкас.
Голова ОСББ Анна Косміна-Бауліна у коментарі журналісту роз’яснила, що ліфти непрацювали днями. У лютому вони не працювали тиждень. «Обслуговуюча компанія саботує роботу», – переконана керівник ОСББ.
– Захотіли –увімкнули, захотіли – вимкнули. Це компанія ТОВ «Черкасизалізобетонстрой», а точніше їхня дочірня компанія «РЕУ-8». Вони не віддають нам паспорт на ліфти, і я не можу звернутись із пропозицією про обслуговування до інших компаній. Ми зав’язані на цій компанії. Я вже писала листи в прокуратуру, але реакції не було. Хто зараз може втрутитися? Хіба суд… Але ж ситуація може тоді вирішуватися і місяці. Тож пробуємо порозумітися. Та в компанії кажуть, що не мають запчастин для ремонту. але ж існують програми фінансування з міського бюджету. Я їх прошу надати кошторис, результати обстеження, що саме треба замінити. Проте і цього компанія не робить. Ситуація складна, – каже Анна Олександрівна.
До речі, за словами голови ОСББ, в лютому, коли відключали ліфти в під’їздах, два під’їзди таки мали ліфт – це під’їзд, де живе суддя, а також той, де живе прокурор.
У компанії «РЕУ-8» звинувачення відкидають і відсилають журналіста назад до голови ОСББ, відмовляючись від коментарів...
За словами черкаського юриста, голови черкаського осередку Громадської правозахисної організації «Права людини» Людмили Бордунос, законодавство вимагає, щоб паспорти на ліфт зберігалися у власника. В даному випадку – в ОСББ. Обслуговуюча організація має право зберігати в себе паспорти лише в тому разі, якщо це передбачено договором. Для того, щоб з’ясувати причину, чому стоїть ліфт, можна провести його експертне обстеження, залучивши відповідну експертну організацію.«РЕУ-8»зобов’язане делегувати на обстеження ліфтів свого фахівця разом із паспортами. За результатами обстеження можна прийти до висновку, який саме необхідно зробити ремонт. Якщо капітальний – необхідно прийняти зборами ОСББ рішення про проведення капітального ремонту ліфта і зібрати на це гроші, оскільки в квартплату не включено витрати на капремонти.
– Я не знаю чи укладено договір із РЕУ8 на ліфти, отож коментувати правомочність знаходження в них паспортів не можу. Але якщо є проблема, то не подавати в суд, бо це довго, не є виходом. Проблема з ліфтами у них більше ніж півроку, вже можна декілька раз виграти суди, – зауважила юрист.