«Тиждень науки» пройшов в ННІ історії і філософії
- 31-05-2017, 15:46
- Черкаси та область / Війна РФ проти України
- опублікував Тетяна Стеценко
- 0
- 1434
Результативно пройшов «Тиждень науки» в ННІ історії і філософії. Провели засідання всі наукові гуртки кафедр інституту: «Історія країн Азії, Африки та Латинської Америки у нову добу» (керівники — доценти А. П. Іржавська і Т. В.Терещенко); «Актуальні проблеми Першої світової війни (1914-1918 рр.)» ( керівники - доценти О. І. Овчаренко і О. В. Сухушина); «За лаштунками історії мистецтв» (керівник — доц. М. В. Захарченко); «Історичні постаті середньовічної Європи» (керівник — доц. С. І. Гальченко ); кафедра історії України на тему: «Освітній простір сучасної цивілізації: організаційні засади, суб’єкти та методики навчання» (керівник — проф. О. О. Драч); «В ореолі героя vs реальні люді» (керівник — доц. В. О. Кіреєва); «Актуальні питання історичної науки та історіографії» (керівник — проф. В. В. Гоцуляк); кафедри філософії та релігієзнавства на тему «Природа зла» (керівник — доц. С. Л. Зайцева). В цілому було заслухано біля 25 доповідей викладачів та студентів.
Про це онлайн-газеті Новини Черкас повідомили у прес-службі Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького.
Кафедрою всесвітньої історії і міжнародних відносин було проведено науково-практичний семінар на тему: «Російські революції 1917 р. у контексті світової історії». Учасники заходу презентували широкому загалу результати свого наукового пошуку у формі доповідей та повідомлень. Масштабність наукової зустрічі засвідчує кількість заявлених тем: від викладачів — 13 виступів, від студентів та аспірантів — 20.
Кафедра історії України ініціювала презентацію наукових видань співробітників кафедри історії України та видань відділу історіографії Інституту історії України НАН України.
Кафедрою філософії та релігієзнавства було проведено науково-методичний семінар «Ідея місіонерства в католицизмі: історичні трансформації та практична реалізація».
Центральною подію тижня науки стало розширене засідання вченої ради інституту, на яке були запрошені гості. Директор ННІ історії і філософії проф. Н. Земзюліна окреслила успіхи інституту в галузі науки за навчальний рік та визначила завдання колективу на майбутнє. Кращі студенти були відзначені подяками. Ними стали: О. Компанієць, В. Італьев, Є. Сакевич, Д. Хоменко, І. Виноградова, А. Бас, А. Шведін. За активну організацію профорієнтаційної, виховної роботи подяки отримали професори В. Масненко, О. Марченко, доценти Т. Терещенко, М. Захарченко, В. Боєчко і В. Мотуз.
Широкому колу науковців та студентів інституту археолог, кандидат історичних наук, методист відділення історії МАН України Тетяна Нераденко презентувала книги «Словник-довідник з археології Черкащини» і «Етнологія України». «Словник-довідник…» містить інформаційні матеріали з археологічної спадщини Черкаського краю та тлумачення пов’язаних із нею термінів, понять та явищ, що викладені у 1938 статтях. Статті охоплюють найвідоміші археологічні пам’ятки Черкащини від палеоліту до ранньомодерного часу, відомості про археологічні культури, інформацію про унікальні знахідки, археологічні експозиції музеїв і заповідників та інші матеріали. Майже кожна стаття проілюстрована. Професори інституту Н. Земзюліна та А. Морозов від імені всіх істориків подякували Т. Нераденко за вагомий внесок в історичну науку, багаторічні дослідження, видання книг та співпрацю.
Гостею засідання була заступник директора наукової бібліотеки ім. М. Максимовича ЧНУ ім. Б. Хмельницького В. Пономаренко, якій колектив ННІ історії і філософії передав до бібліотеки цінні та корисніі видання — «Історію кримських татар. У 4-х т.» В. Е. Возгріна (2013) та «Історію українського козацтва. Нариси у 2-х томах» (2006).
Не обійшлось і без приємних сюрпризів: друзі інституту — випускники і представники Аграрної партії — В. Полозов, А. Кухаренко, В. Вака — з нагоди Дня науки подарували науковій та студентській громаді ННІ історії і філософії технічне обладнання, чим започаткували облаштування зали для проведення скайп-конференцій та продовжили вже традиційні благодійні акції.