На Уманщині прозвітував про виконання роботи відділ містобудування
- 3-06-2017, 13:13
- Черкаси та область / Суспільство
- опублікував Тетяна Стеценко
- 0
- 1220
Звіт про виконання роботи відділу містобудування, архітектури та житлово-комунального господарства за І квартал 2017 року має у розпорядженні онлайн-газета Новини Черкас.
Містобудування та архітектура
Протягом І кварталу 2017 року у відділі проведено наступну роботу:
- Оперативні наради відділу з метою вирішення поточних питань щодо діяльності відділу, планування роботи відділу, аналізу виконання планів, ознайомлення працівників відділу з розпорядчими документами.
- Підготовка інформацій в облдержадміністрацію, департамент і управління з виконання розпоряджень, доручень, листів голови ОДА та його заступників.
- Надання з виїздом на місце практичних та методичних консультацій виконавчим органам селищних та сільських рад щодо розміщення будівництва об’єктів, створення інженерно-транспортної інфраструктури, розроблення та корегування генеральних планів та прийняття рішень про розширення існуючих меж населених пунктів.
- Надання забудовникам необхідної документації на будівництво та реконструкцію індивідуальних житлових будинків і господарських будівель у населених пунктах на території району, інших об’єктів соціально-культурної та промислової сфери.
- Відділом містобудування, архітектури та житлово-комунального господарства за І квартал 2017 рік надано 22 адміністративні послуги, з яких:
видано будівельних паспортів забудови земельних ділянок – 10;
видано містобудівних умов та обмежень забудови земельних ділянок – 2;
видано паспортів прив’язки тимчасової споруди (стаціонарної тимчасової споруди) – .
Підготовлено висновків до проектів землеустрою – 20.
- Ведення обліку забезпеченості містобудівною документацією населених пунктів району, внесення пропозицій відповідним радам про необхідність розроблення та корегування містобудівної документації: генеральних планів населених пунктів, детальних планів територій та іншої містобудівної документації. Станом на 01.04.2017 оновлена в установленому порядку містобудівна документація села Собківка.
Знаходиться на стадії затвердження генеральний план села Юрківка.
Знаходяться на стадії виконання топогеодезичної зйомки генеральні плани сіл Аполянка, Пугачівка, Ропотуха, Старі Бабани.
Продовжуються роботи по оновленню генеральних планів селі Антонівка, Коржова, Текуча, Полянецьке, Ладижинка.
За І квартал 2017 року на території населених пунктів району здано в експлуатацію 1006 м2 житла, що складає 215,4 % до відповідного періоду 2015 року.
Благоустрій
З 15 березня по 15 квітня 2017 року відповідно до розпорядження райдержадміністрації № 72 від 14 березня 2017 проведено місячник по благоустрою, озелененню, поліпшенню стану довкілля населених пунктів Уманського району.
У рамках проведення щорічного місячника, а також Всеукраїнських акцій «За чисте довкілля», «Майбутнє лісу у твоїх руках, «Дня благоустрою», націлених на збереження об'єктів загального користування, а також природних ландшафтів, інших природних комплексів і об'єктів, у населених пунктах району проведено комплекс робіт з розчищення, озеленення територій, а також заходів із санітарного очищення територій населених пунктів району.
Заходи по поліпшенню навколишнього природного середовища, санітарній очистці та покращенню благоустрою населених пунктів проводились на території усіх населених пунктів району. Проведені роботи по приведенню до належного санітарного стану в’їздів у населені пункти, роботи по упорядкуванню територій навколо в’їзних знаків, а також їх ремонт, заміна, фарбування. В рамках проведення місячника по благоустрою виконані роботи щодо впорядкування територій біля братських могил, обелісків Слави, Меморіальних комплексів, інших об’єктів, що увіковічнюють пам'ять про Перемогу у Другій Світовій війні та подвиги її учасників.
Кожного року в допомозі з питань благоустрою є районний центр зайнятості. 32 сільські ради впродовж місячника до громадських робіт по благоустрою населених пунктів з числа безробітних залучали 122 особи.
Упорядковано території 32 дитячих майданчиків. В селах Городецьке та Гереженівка встановлені нові дитячо-спортивні майданчики.
За час проведення місячника площа нових зелених насаджень в районі збільшилася на 2,5 га, площа упорядкованих територій парків, скверів, алей – 52,1 га, кількість посаджених дерев – 2650, кущів – 412, кількість ліквідованих стихійних сміттєзвалищ – 38, протяжність очищених від сміття берегів становить 2,3 км, кількість учасників, які взяли участь у заходах – 2145 чол., витрачено коштів – 162 тис. грн.
Так у селі Собківка висаджено 40 штук саджанців туй, 42 штуки саджанців калини, в селі Сушківка – 85 саджанців сосни, в Ятранівці – 30 саджанців сосни, в Гереженівці – 10 шт. дерев, в Берестівці – 65 шт. дерев, та 350 шт. самшиту, також роботи по озелененню населених пунктів проводилися в селах Фурманка та Танське.
31 березня на території району в Юрківському лісництві ДП «Уманське лісове господарство» проведено всеукраїнську акцію «Майбутнє лісу у твоїх руках». У даній акції взяли участь голова Уманської районної державної адміністрації, директор ДП «Уманське лісове господарство», лісничий Юрківського лісництва, сільський голова, вчителі, учні Юрківського НВК та місцеві підприємці. На зрубі минулого року було висаджено 1000 саджанців дуба звичайного.
У І кварталі 2017 року використано коштів з місцевих природоохоронних фондів у сумі 5,5 тис. грн. на вивезення твердих побутових відходів. Залишок коштів на спецфондах місцевих рад станом на 01.04.2017 становить 278 тис. 691 грн. За І квартал 2017 року надійшло коштів у сумі 22 тис 154 грн.
У населених пунктах за рік накопичується близько 70 тис. т. побутових відходів. На території району розміщено 5 паспортизованих полігонів твердих побутових відходів у селищі Бабанка, селах Гереженівка, Гродзеве, Ладижинка та Паланка.
Роздільне збирання відходів у населених пунктах району запроваджено в селі дубова.
47 сільських рад організували вивіз ТПВ з населених пунктів, уклавши договори ТОВ «Екоклінер» та КП «Уманський Комунальник» або самостійно вивозячи ТПВ на Уманський полігон.
Сільським радам рекомендовано використовувати кошти місцевих природоохоронних фондів на придбання обладнання для збору, транспортування твердих побутових відходів.
За чотири місяці 2017 року проведено два засідання райдержадміністрації з питань поводження з безхазяйними відходами. За результатами розгляну звернень рекомендовано головам села Гереженівка та селища Бабанка ліквідувати стихійні сміттєзвалища біля населених пунктів.
Відновлення вуличного освітлення
На території району нараховується 642 км мереж вуличного освітлення. Всього на території району відновлено 606 км або 94,4 відсотка.
У 2017 році заплановано відновити освітлення в селищі Бабанка - 3 км на суму 100,0 тис. грн. (субвенція з державного бюджету), Дмитрушки – на суму 220 тис. грн. (субвенція з державного бюджету), в селі Городецьке – на суму 200 тис. грн, в селі Громи, в селі Дубова (30 ліхтарів на 20 тис. грн.), Кочубіївка, Посухівка, Старі Бабани, Степківка, Черповоди. Потреба у відновленні вуличного освітлення становить 34 км.
На даний час проводять роботи в населених пунктах Бабанка, Городецьке, Оксанина, Паланка, Степківка.
Автошляхи
На території району – 1264 км доріг, з них 863 км дороги комунальної власності, що становить 68 відсотків від загальної протяжності, 32% дороги загально державного значення.
Протягом січня-квітня 2017 році проведено ремонт доріг комунального значення за рахунок власних коштів місцевих бюджетів на суму 1881,177 тис. грн, з них 1 531,589 тис. грн., - на поточний ремонт, 349,588 тис. грн. - на капітальний ремонт. Роботи проводилися в селах: Гродецьке, Дмитрушки, Ладижинка, Полянецьке, Родниківка, Ропотуха, Собківка, Фурманка, Шарин.
Загальний обсяг видатків на виконання робіт по ремонту доріг комунальної власності району у 2017 році становить 29068,337 тис. грн., у тому числі на поточні ремонти – 12665,942 тис. грн., капітальні – 16402,395 тис. грн.
З початку року філією «Уманський райавтодор» виконані роботи по ліквідації ямковості на суму 608 тис. грн. Проведені роботи на автодорогах:
а/д Н-16 – 1259,68 м2, орієнтовна вартість 470 тис. грн.
а/д М-12 - 1496 м2, орієнтовна вартість 568 тис. грн.
а/д Р-71 - 413 м2, орієнтовна вартість 132 тис. грн.
а/д територіального значення – 1232,3 м2, орієнтовна вартість 468 тис. грн.
Водопостачання
Водопостачання Уманського району здійснюється сільськими та відомчими водогонами, якими охоплено 36,5% населення та артезіанськими свердловинами і криницями – 63,5% населення. На території району 39 населених пунктів мають водопровідну мережу.
Одним з проблемних питань є зношеність систем централізованого водопостачання, основна частина яких будувалася у 1960 – 1970 роках.
З метою покращення постачання населенню якісної питної води та на виконання Загальнодержавної програми "Питна вода України" та обласної програми "Питна вода Черкащини на 2006 – 2020 роки" у районі розроблено та затверджені заходи щодо реалізації відповідних програм.
У 2017 році заплановано будівництво вуличного водопроводу в селах Гродзеве, Полянецьке (150 тис. грн.), проведення робіт по ремонту водопроводів в селах, Дмитрушки, Доброводи (500 тис. грн.), Дубова (50 тис. грн.), Краснопілка (1 300 тис. грн.), Паланка, Полянецьке, Сушківка. Ремонт водонапірної башт в селі Краснопілка (300 тис. грн.).
Житлово-комунальне господарство
На даний час на території району діє 6 підприємств, що надають послуги з водопостачання та водовідведення, з яких 4 сільські комунальні підприємства, 2 - приватні підприємства:
- КП «Ладижинське комунальне підприємство» (с. Ладижинка) – працює з 2000 року, надає послуги з водопостачання, ритуальні послуги, продаж води;
- КГ «Колодистенське комунальне господарство» (с. Колодисте) – працює з 2003 року, надає послуги з водопостачання, транспортні, ритуальні, послуги асенізаційної машини;
- КП «Сільське комунальне підприємство «Дмитрушки» (с. Дмитрушки) – працює з 2003 року, надає послуги з водопостачання;
- КП «Бабанське комунальне господарство» (с. Бабанка) – працює з 2012 року, надає послуги з водопостачання, водовідведення, обробка деревини;
- Дочірнє підприємство «Білогрудівка» (с. Піківець) – працює з 2008 року, надає послуги з водопостачання;
- ТОВ «Білогрудівське» (с. Піківець) – працює з 2012 року, надає послуги з водовідведення, утримання житла та прибудинкових територій.
Назва послуг |
КП «Ладижинське комунальне підприємство» |
КП «Колодистенське комунальне господарство» |
СКП «Дмитрушки» |
КП «Бабанське комунальне господарство» |
ДП «Білогрудівка» |
ТОВ «Білогрудівське» |
Водопостачання |
6,75 грн/м3 |
15,00 грн/м3 |
12,50 грн/м3 |
15,00 грн/м3 |
11,39 грн/м3 |
- |
Водовідведення |
- |
- |
- |
13,60 грн/м3 |
- |
10,30 грн/м3 |
квартплата |
- |
- |
- |
- |
- |
1,79 грн/м2 |
На даних підприємствах затверджені тарифи на житлово-комунальні послуги:
Інформація про проведені розрахунки за житлово-комунальні послуги за І квартал 2017 року
Назва господарства |
Надано послуг, тис.грн |
Оплачено населенням тис.грн. |
Оплачено населенням, % |
КП «Ладижинське комунальне підприємство» |
154,4 |
154,4 |
100 |
КП «Колодистенське комунальне господарство» |
57,2 |
52,6 |
92,0 |
СКП «Дмитрушки» |
147,0 |
147,0 |
100 |
КП «Бабанське комунальне господарство» |
51,8 |
48,2 |
93,0 |
ДП «Білогрудівка» |
92,3 |
77,3 |
83,7 |
ТОВ «Білогрудівське» |
268,0 |
231,6 |
86,4 |
Всього: |
770,7 |
711,1 |
92,3 |