Черкаська міськрада: багатії та злидні (інфографіка)
- 7-06-2017, 15:54
- Черкаси та область / Головне / Політики
- опублікував Віктор Мельник
- 0
- 2027
Депутат від «Батьківщини» ресторатор Діскант заробив і заощадив найбільше. Екс-мер Черкас Одарич живе за рахунок дружини і цього року поступився першим місцем у рейтингу “багатіїв”. Кожен п’ятий живе за межею бідності.
Громадський Рух ЧЕСНО проаналізував е-декларації депутатів Черкаської міськради, пишуть Новини Черкас.
У списку “злиднів” в порівнянні з дванадцятьма злиднями у минулому році, у рейтингу 2016 року позицій поменшало. Кожен п’ятий депутат Черкаської міськради має дохід нижчий за мінімальний, або не має його взагалі.
Депутат від УКРОПу Акопян задекларував в’язанку кропу і твердить, що не для піару, а представнику БПП Радуцькому - подарували більше півмільйона готівки.
Хто заробив найбільше у 2016?
Роман Діскант заробив понад 2 млн грн. Член партії “Батьківщина” і за сумісництвом помічник народної депутатки Альони Шкрум на громадських засадах.
Натисніть для збільшення
Минулоріч Діскант задекларував майже удвічі менше. Основний дохід - заняття підприємницькою діяльністю від торгових центрів.
Член бюджетної комісії переконує, що конфлікту інтересів у нього в бюджетній комісії немає, хоча він має в місті свій бізнес:
Діскант дивується тому, що посунув на друге місце в рейтингу екс-голову Черкас Сергія Одарича:
А Одарич что бизнесмен? Он же мером был?
Це місце в рейтингу представник партії “Вільних демократів” здобув виключно завдяки доходу дружини Анжели Одарич. Вона - кінцевий бенефіціар Інформаційної агенції "Контекст-Черкаси" та ТОВ “Черкаські мавпи”.
Обидва депутати входять до бюджетної комісії, що може викликати конфлікт інтересів. Так, у 2011 році ТОВ “Спецдревцентр” Андрія Дзюби, що перед тим був заступником тогочасного міського голови - Одарича, та комерційним директором ТОВ “Венето”, отримала від міськради замовлення сміттєвих контейнерів на загальну суму 6,4 млн грн.
Поліпшив свій матеріальний стан за рік “батьківщинець” Валерій Міняйло. Як і минулоріч основний дохід - від підприємницької діяльності.
Четверте та п’яте місце посіли Костянтин Чернецький і Тарас Коломієць, яких торік не було. Обидва депутати входять до бюджетної комісії і займаються бізнесом. Прикметним є те, що у публічному профілі Чернецького зазначено місто проживання Київ. Хоча в декларації його постійне місце роботи - це ТОВ "Мультіплекс-Черкаси", де він є директором. За попереднім моніторингом ЧЕСНО, Чернецький не відвідував левову частку засідань своєї комісії та частенько прогулював засідання міської ради.
Тарас Коломієць займається бізнесом і коментує свої статки так:
Хто і як “сколотив” капітал?
Лідер рейтингу - Роман Діскант. Депутат, який заробив найбільше і заощадив в рази більше за інших.
Натисніть для збільшення
Майже в 10 мільйонів поступається йому Микола Мирза. Він - новачок у рейтингу, має у власності акції найбільшої мережі кінотеатрів Черкас - “Мультіплекс”, а також є власником бару і компанії ЛІНКОР ММО.
Третю позицію займає Роман Шевченко з “Батьківщини”. Він - заступник директора в ТОВ"ЧЕРКАСИГАЗІНВЕСТ”. При невеликому доході, депутат має велику кількість корпоративних прав, які у грошовому еквіваленті складають значну суму.
Має великі заощадження і один із лідерів рейтингу доходів - Костянтин Чернецький.
Уперше потрапляє до рейтингу найзаможніших Олександр Радуцький - секретар міської ради. Окрім грошей на банківських рахунках дружина Радуцького декларує подаровані 600 тисяч гривень готівкою.
Як вижити за 0 гривень за рік?
У списку “злиднів” в порівнянні з дванадцятьма злиднями у минулому році, у рейтингу 2016 року позицій поменшало. Кожен п’ятий депутат Черкаської міськради має дохід нижчий за мінімальний, або не має його взагалі.
Натисніть для збільшення
Лише на студентську стипендію живе депутат від УКРОПу - Артур Акопян. Як виживає при мінімальному грошовому забезпеченні, пояснює так:
Цікавим є той факт, що Акопян задекларував в’язанку кропу у розділі цінне майно. У коментарі ЧЕСНО Акопян зазначив:
Інший депутат-студент, чий дохід трошки не дотягнув до вказаних законом норм - Максим Шило з ВО “Свобода”.
Депутати міськради розподіляють бюджетні кошти, які складаються з податків виборців. Якщо депутат не сплачує податки в бюджет, таким чином він не вносить туди кошти і не вбачає проблем в тому, що голосує за розподіл податків громадян, які їх сумлінно сплатили.
До списку “злиднів” потрапили ті, хто і торік жив за межею бідності: Тетяна Чорнобіль, Олексій Романов, Олексій Мельник та Володимир Бурячинський.
Новачком рейтингу є Руслан Петрик - директор Черкаської Спілки Продовольчих Маркетів. Маючи мінімальний дохід, Петрик має готівкою 50 тис. доларів і 400 тис. гривень.
Цікавим є і положення Станіслава Лукирича депутата від “Радикальної партії Олега Ляшка” та за сумісництвом заступника директора Комунального підприємства “ЧЕЛУАШ”. Не вказавши жодної гривні доходу, депутат має заощадження та здійснив продаж автівки та позичив третім особам 61 тис. доларів. Лукирич пообіцяв зв’язатися з журналістом ЧЕСНО, проте і досі цього не зробив.
Нагадаємо, що Громадський рух ЧЕСНО проводить аналіз декларацій депутатів місцевих рад у рамках кампанії “Стеж за грошима”. З методологією Громадського руху ЧЕСНО можна ознайомитися на сайті.