Гості з Лисичанська: «Ви навчили нас любити свою землю!»
- 14-06-2017, 08:50
- Черкаси та область / Суспільство
- опублікував Сергій Корнелюк
- 0
- 688
Делегація Лисичанської ЗОШ І-ІІ ст. № 24 імені Богдана Хмельницького, гостюючи на Черкащині, відвідала Черкаський національний університет імені Богдана Хмельницького.
Про це онлайн-газеті Новини Черкас повідомили у прес-службі учбового закладу.
Із 2014 року між університетом та школою діє угода про співпрацю. Уклали її в Лисичанську, куди ректора та представників студради Черкаського національного запросили у складі делегації Черкаської області. Відтоді школа та університет постійно підтримують партнерські зв’язки.
Цьогоріч маленькі жителі Лисичанська та їхні вчителі вдруге відвідали Черкаську область. Свій візит на Черкащину розпочали з Черкаського національного. Тут їх гостинно зустріли ректор Черкаського національного університету Олександр Черевко та студентська рада університету.
— Ви приїхали з краю, де зараз неспокійно, і повірте, нам це болить, як і вам. Але ми з надією думаємо про майбутнє. Вірте в свою державу, і мир настане на нашій Батьківщині! Бажаємо провести час на Черкащині з радістю, відчути дух української землі! — звернувся ректор до школярів та вчителів.
— Ви навчили нас любити свій край, — зізналася директор Лисичанської школи Наталія Ніколаєва. — На Черкащині нас вразила ваша любов до своєї землі. І ми також почали займатися історією. Наші другокласники виготовили книжечку про рідне місто. Крім того, ми започаткували історичний проект, у рамках якого підготували видання про Богдана Хмельницького. Усе це ми сьогодні даруємо вам!
Гості теж не залишилися без подарунків. Вони отримали книги про Черкаську область та м’які іграшки.
Дітям сподобався унікальний Музей українського рушника, де директор навчально-наукового інституту української філології та соціальних комунікацій Ігор Погрібний розкрив їм таємниці української вишивки. Як виявилося, в Лисичанській школі теж є кабінет-світлиця з українською вишивкою та гончарськими виробами.
Крім того, учні і директор школи взяли участь у експрес-інтерв’ю, яке провели студенти кафедри журналістики, реклами і PR-технологій Черкаського національного університету. Гості розповіли про свою рідну школу та місто, про співпрацю з університетом і представниками Черкащини, про те, як за підтримки Черкаської облдержадміністрації їм вдалося навести лад у приміщенні зруйнованого під час обстрілу рідного навчального закладу.
Діти поділилися своїми думками. Олександра Шадріна зізналася, що їй дуже сподобалася Черкащина, бо це скарбниця української історії. Проте дівчина дуже любить рідне місто, в якому є де погуляти і є що подивитися. Дівчина планує здобути професію вчителя географії або української мови. Любов до цих предметів їй прищепили, за словами Олександри, шкільні вчителі.
Владислав Горелов побажав студентам ЧНУ високих оцінок, що як ніколи актуально під час сесії.
– Ці діти є прикладом патріотизму, — захоплюється представниця студентської ради Черкаського національного Юлія Предвічна. — Вони ще зовсім маленькі, але вже бачили страшні події сучасної війни. Однак, це не знищило їхньої любові до життя, до рідної країни, до навчання. Нам є чого в них повчитися, тому ми завжди раді вітати їх у нас в університеті. Юлія розповіла про співпрацю студентської ради зі школою. Зокрема, взимку студенти зібрали та відправили їм українські книги.
Закінчився візит спільною фотосесією на Університетській площі.