На Уманщині пройшов обласний семінар начальників відділів освіти та завідувачів районних методичних кабінетів
- 14-06-2017, 09:02
- Черкаси та область / Війна РФ проти України
- опублікував Сергій Корнелюк
- 0
- 826
13 червня на Уманщину з’їхалися представники освітянської ниви з усіх куточків Черкаської області та керівництво управління освіти і науки облдержадміністрації для проведення семінару на тему «Організація відпочинку та оздоровлення дітей, утвердження здорового способу життя в учнівському середовищі». Його відкриття відбулося на базі відпочинково-розважального центру «Позитив» за сприяння депутата районної ради, керівника Агрофірми "Базис" Володимира Осадчого, повідомляють Новини Черкас.
Участь у заході взяли керівник апарату Уманської районної державної адміністрації Наталія Сиротюк та голова районної ради Оксана Супрунець. Районна влада спільно з депутатським корпусом районної ради, сільськими радами приділяє значну увагу розвитку та підтримці освітньої галузі. Зокрема, з цією метою діє 7 районних програм.
У вступному слові начальник управління освіти і науки Черкаської облдержадміністрації Валерій Данилевський зазначив, що нині в області діє 772 відпочинково-оздоровчих табори, а саме пришкільні табори і табори праці та відпочинку. Окрім того, до кінця червня планується відкрити 54 військово-спортивні табори із залученням 63 учасників бойових дітей на сході України.
Другий рік поспіль на Черкащині діють мовні табори, нині їх – понад 240. У рамках міжнародних програм в них працюють автентичні носії мови, зокрема, з США, Канади, Австралії та Британії. Переважають англомовні табори, але також є з німецькою, іспанською і французькою мовами.
Значна увага буде приділена обдарованим дітям, для розвитку задатків яких планується співпраця з професорами вищих навчальних закладів. Традиційним залишається відпочинок категорійних дітей за кордоном, - поінформував Валерій Вікторович.
У свою чергу, начальник відділу освіти, молоді та спорту Уманської райдержадміністрації Борис Бондар зазначив, що в районі цього року діє 28 таборів з денним перебуванням, 9 таборів праці та відпочинку, організовано роботу 15 мовних загонів, які функціонують у наших школах уже третій рік поспіль. Якісне навчання дітей іноземною мовою в контексті європейської інтеграції України та наближення до європейських стандартів мають бути пріоритетом кожного навчального закладу, - наголосив Борис Борисович. Успішним прикладом такої роботи є мовний табір у Родниківській школі, в який у минулому році було залучено волонтера з Індії, а в нинішньому – волонтера Корпусу Миру США.
Відсоток охоплення відпочинковими послугами дітей в районі у 2016 році – 89%, у 2017 станом на сьогодні – 79%, але відпочинкова кампанії лише розпочалася.
Окрім пришкільних таборів, діятиме позаміський районний оздоровчий табір «Лідер» в селі Городецьке, де діти оздоровлюватимуться 21 день. Як і в минулому році, планується залучення до нього дітей із Бахмута. Це важливо не лише заради забезпечення дітей Донбасу якісним та безпечним відпочинком, а й формування порозуміння між жителями мирної зони та зони військового конфлікту, - вважає Борис Бондар.
Із відпочинково-розважального центру учасники семінару перейшли на стадіон села Городецьке, де цього дня відбулася районна творчо-інтелектуальна гра «Ігри патріотів» між п’ятьма учнівськими командами.
Такий спосіб організації змістовної дозвіллєвої діяльності серед учнівської молоді як «Ігри патріотів» розробив Обласний центр народної творчості та на Уманщині проводився вперше. Його головна мета – пропаганда знань, патріотизму, розвиток у учнівської молоді інтересу до дослідницької діяльності.
Конкурсна програма включала в себе етапні інтелектуальні, творчі конкурси та спортивні змагання. Організаторами заходу стали відділ освіти, молоді та спорту та районний центр культури і дозвілля.
Але глядачі мали змогу оцінити не лише високу виховну мету «Ігор патріотів», а й просто насолодитися виступами талановитої молоді нашого краю під час урочистого відкриття заходу. Особливі емоції у присутніх викликав флешмоб, в ході якого діти склали з пазлів карту України.
Користь подібних заходів – очевидна, адже вони забезпечують обмін досвідом фахівців для подальшого удосконалення роботи. І особливо важливо підвищувати якість організації відпочинку та оздоровлення дітей, адже здорові діти – це здорова нація.