У Драбові безробітних навчали краудфандингу
- 15-06-2017, 11:50
- Черкаси та область / Суспільство
- опублікував Тетяна Стеценко
- 0
- 980
«Спочатку було слово» - написано в Священному письмі. І це дійсно так - якщо з’являється нова річ чи явище, то перш за все воно має свою назву. Так, в українську мову сміливо прийшло англійське слово «краудфандинг». Поява цього слова невипадкова. Вона обумовлена перемінами суспільного життя в Україні…
Краудфандинг (англ. Crowdfunding, crowd - «громада, гурт, юрба», funding - «фінансування»), тобто «Громадське фінансування». «Фінансування громадою» - це співпраця людей, які добровільно об’єднують свої гроші або інші ресурси разом, як правило через Інтернет, щоб підтримати зусилля інших людей або організацій.
Щоб донести до людей ідею про нові можливості громади або окремої людини 14 червня Драбівським районним центром зайнятості було організовано інформаційний семінар, в якому взяли участь 19 безробітних. В ході семінару учасники взнали, що за допомогою краудфандингу можна фінансувати різноманітні соціальні, культурні, творчі або навіть політичні проекти, винаходи, бізнес тощо. Здебільшого, відповідно статистики за такою схемою фінансуються інноваційні і соціальні проекти. Все що потрібно - це відзняти цікаве відео, яке приверне увагу до даної ідеї і надихне людину допомогти у її реалізації.
Про це повідомляють Новини Черкас із посиланням на інформацію Драбівського районного центру зайнятості.
Як успішний проект краудфандингу, було розглянуто приклад з Ritot- розумний годинник, який проектується прямо на руку. Ritot - українська компанія, яку заснував Михаїл Медвідь з офісом в Сан-Франциско. Проект зібрав майже 1.5 мільйони доларів, що робить його одним з найуспішніших на Індігоугоу і безперечно найуспішнішим в Україні. Особливістю годинника є те, що він проектує всю необхідну інформацію прямо на руку. За словами творців, це буде найрозумніший годинник, який зможе показувати:
- вхідний дзвінок з ім’ям людини, що телефонує;
- текстові повідомлення;
- нагадування, зустрічі;
- електронну пошту;
- календар оповіщень;
- повідомлення Facebook, Twitter;
- сповіщення про погоду;
- тихий вібросигнал будильника і таймера;
- повідомлення від будь-яких додатків.
Отже, як бачимо, краудфандинг, тобто спільнокошт- це ефективний механізм для збору коштів на реалізацію різноманітних проектів. Головне від нас - ініціативи, які матимуть культурну, освітню і соціальну значимість, а фінансування на їх реалізацію можна отримати від небайдужих людей, тобто через громадське фінансування. Все в наших руках!