Науковцям ЧНУ пропонують долучитись до планування розвитку Черкащини
- 15-06-2017, 14:22
- Черкаси та область / Економіка
- опублікував Тетяна Стеценко
- 0
- 768
13 червня в Черкаському національному університеті імені Богдана Хмельницького відбулася зустріч колективу викладачів з проект-менеджером зі стратегічного планування Черкаської агенції регіонального розвитку Любов’ю Ропало.
Про це онлайн-газеті Новини Черкас повідомили у прес-службі учбового закладу.
Менеджер повідомила про зміст та необхідність формування нового Плану реалізації Стратегії розвитку Черкаської області на 2018-2020 рр. у зв’язку з тим, що дія попереднього завершується. Гостя запропонувала долучитись до формування нового Плану через подання проектних пропозицій з огляду на цілі і завдання функціонування університету. Вона зазначила:
— У 2014-2015 роках були сформульовані стратегічні цілі регіонального розвитку на період до 2020 року: підвищення конкурентоспроможності регіону; розвиток сільських територій; розвиток людського капіталу; екологічна безпека та збереження довкілля. Якщо у науковців Черкаського національного є власні ідеї, варто подати свою проектну пропозицію до відбору і включення до Плану реалізації Стратегії регіону на 2018-2020 роки.
Любов Ропало розкрила тематику, визначену для формування Плану. Це організація чи облаштування території, привабливої для інвестицій та розвитку малого й середнього бізнесу; території енергоефективної та дружньої до довкілля інфраструктури; території відкритої влади і сучасного управління, націленого на співробітництво та розвиток місцевих громад; території якісної освіти, науки, медицини, культурного різноманіття тощо.
Крім того, Агенція регіонального розвитку запрошує науковців до обласної команди експертів із відбору проектних пропозицій до цього Плану. Реєстраційна форма розміщена за посиланням: https://goo.gl/6cvpkd.
Відібрані експертною групою проектні пропозиції потрапляють до Плану реалізації та отримують пріоритет у сприянні пошуку коштів на реалізацію, а також допомогу в формі рекомендацій чи консультацій із боку Агенції в розробці безпосередньо проекту регіонального розвитку. Серед джерел фінансування на реалізацію проектів регіонального розвитку розглядаються кошти ДФРР, державного бюджету, місцевих бюджетів, МТД, інвестиції з боку бізнесу.
Щоб Стратегія розвитку регіону не перетворилася в такий собі збірник «побажань» на майбутнє, необхідно щоб вона була підкріплена якісними проектами, зобов’язаннями та коштами.
Також завдяки проектним пропозиціям до Плану реалізації Стратегії розвитку Черкаської області на 2018 - 2020 рр. можна буде зрозуміти, що змінилося за попередні три роки в сенсі людського потенціалу та внутрішніх ресурсів області.