На Черкащині до бюджету Пенсійного фонду надійшло коштів на 43,4% більше фактичних показників минулого року
- 16-06-2017, 12:34
- Черкаси та область / Суспільство
- опублікував Віктор Мельник
- 0
- 885
Про виконання органами Фонду завдань із надходження коштів до бюджету, контролю за погашенням заборгованості платниками внесків та реформування пенсійної системи йшлося під час наради при начальнику головного управління Фонду в області Світлані Зінник із керівниками підвідомчих управлінь.
Про це онлайн-газеті Новини Черкас повідомили у прес-службі установи.
Начальник головного управління Фонду в області Світлана Зінник поінформувала присутніх про участь у парламентських слуханнях, які відбулися сьомого червня в Києві, де народні депутати, представники державних органів влади, вчені та експерти у сфері пенсійного забезпечення, активісти громадських організацій, правозахисники обговорювали додержання страхових засад при реформуванні пенсійної системи, висловлювали різні думки з цього питання. Учасники слухань наголосили, що солідарна система пенсійного страхування потребує значного реформування, щоб відновити диференціацію пенсій залежно від розміру сплачених внесків та забезпечити фінансову стабільність солідарної системи. Також Світлана Зінник додала, що того ж дня відбулася нарада Пенсійного фонду України, на якій розглядали питання про результати роботи Фонду за п‘ять місяців 2017 року та основні засади реформування пенсійної системи.
Під час заходу також розглянули питання надходження власних коштів до бюджету Фонду та легалізації заробітних плат. Акцентовано, що за 5 місяців поточного року до бюджету Пенсійного фонду від платників області надійшло 1 179,5 млн грн власних коштів, що на 134,0 млн грн. більше від запланованого показника та на 43,4% більше фактичних показників минулого року. За даними реєстру застрахованих осіб, загальна кількість найманих працівників у квітні 2017 року становить 254 904 особи, з яких 42 144 застрахованим особам нараховано заробітну плату менше 3200 грн, із них 14 682 особи (або 34,8%) – працівники бюджетної сфери. Крім того, питома вага застрахованих осіб, рівень оплати праці яких менше 3200 грн., по Україні становить 14,0 %, а по області 16,5% до загальної кількості застрахованих осіб. Головне управління Фонду в області вже надіслало 26 листів головам райдержадміністрацій, міським головам із рекомендацією особисто сприяти забезпеченню реалізації рішень, спрямованих на підвищення рівня оплати праці та дотримання норм законодавства в частині мінімальної заробітної плати.
Не менш важливим питанням, яке розглядали з керівниками підвідомчих управлінь, була перевірка достовірності довідок для призначення пенсій. За 5 місяців 2017 року головним управлінням проведено 3 847 таких перевірок. Установлено 963 розбіжності у розмірі заробітної плати, які в ста випадках призвели до переплат пенсії на суму 30,0 тис. грн. та в 90 випадках – до недоплат на суму 7,2 тис. грн. Контрольно-перевірочними заходами в 773 випадках попереджено переплату та недоплату пенсії.
Світлана Зінник наголосила, що основними напрямками роботи на найближчі місяці є перехід на централізовану систему призначення, перерахунку і виплати пенсії та інформаційно-роз’яснювальна робота щодо реформування пенсійної системи.