Художній музей допомагатиме ЧДТУ готувати експертів культурно-історичних цінностей та музеєзнавців
- 18-06-2017, 18:48
- Черкаси та область / Суспільство
- опублікував Тетяна Стеценко
- 0
- 901
Черкаський державний технологічний університет 16 червня 2017 року підписав договір із черкаським обласним художнім музеєм про взаємне співробітництво щодо навчальних, методичних, наукових і творчих контактів із метою кваліфікованої підготовки фахівців у гуманітарній галузі. Свої підписи під договором поставили ректор ЧДТУ Олег Григор і директор обласного художнього музею Ольга Гладун.
Про це онлайн-газеті Новини Черкас повідомили у прес-службі учбового закладу.
Цьогоріч у ЧДТУ відкрито нову спеціальність: історія та археологія із спеціалізацією «історія, музеєзнавство, експертиза культурно-історичних цінностей».
На сьогодні ЧДТУ є єдиним у Черкаському регіоні вищим навчальним закладом, який готуватиме бакалаврів та магістрів із музеєзнавства та експертизи культурно-історичних цінностей. Кваліфікована підготовка фахівців такої спеціальності потребує залучення до співпраці спеціалістів культурних установ, серед яких чільне місце посідає черкаський обласний художній музей.
Фахівці художнього музею можуть надавати методично-консультаційну допомогу в навчанні студентів щодо написання експертних висновків на твори мистецтва. Відтак, відповідно до договору, працівники музею проводитимуть майстер-класи для студентів ЧДТУ, будуть кураторами різнопланових виставок, надаватимуть консультації та роз’яснення з окремих питань діяльності музею, що дасть змогу студентам отримати не лише теоретичну, а й практичну підготовку і стати висококваліфікованими фахівцями на ринку праці. Крім цього, за взаємним погодженням, студенти ЧДТУ зможуть проходити практику в художньому музеї.
У свою чергу Черкаський державний технологічний університет запрошуватиме працівників художнього музею на наукові та науково-практичні конференції, лекції, семінари, круглі столи, організовані університетом для спільного обговорення актуальних проблем у галузі діяльності культурно-освітньої установи. До того ж, ЧДТУ сприятиме підвищенню кваліфікації працівників музею, допомагатиме реалізації музейних співробітників у інтелектуальній, суспільній, духовній сферах та заохочуватиме до участі в науково-дослідних програмах.
Така співпраця двох унікальних установ покликана покращити освітній і культурний рівень черкащан та вже незабаром продемонструвати ефективні результати.
Нагадаємо, раніше ЧДТУ підписав договір про співпрацю з Державним архівом Черкаської області, Черкаським обласним краєзнавчим музеєм, Кам’янським державним історико-культурним заповідником.