В області облаштовують місця для безпечного відпочинку на воді
- 4-07-2017, 10:43
- Черкаси та область / Суспільство
- опублікував Віктор Мельник
- 0
- 637
Активніше облаштовувати та паспортизувати місця відпочинку громадян біля води закликають райони Черкащини.
На цьому сьогодні у ході координаційної наради наголосив начальник управління цивільного захисту населення ОДА Юрій Скоробогатов, інформує кореспондент онлайн-газети Новини Черкас.
Нині на території області налічується 2314 ставків та 38 водосховищ:15 – в басейні річки Дніпро, 23 – річки Південний Буг. Це сприяє утворенню великої кількості місць відпочинку на водних об’єктах.
– Зараз на Черкащині визначено 47 місць масового відпочинку людей на водних об’єктах, – відзначив Юрій Скоробогатов. – Однак в деяких районах такі місця не визначені взагалі. Зокрема у Драбівському, Жашківському, Звенигородському, Корсунь-Шевченківському, Лисянському, Христинівському районах, Умані, Золотоноші та з об’єктивних причин – швидка течія, різкі зміни рівнів води від сезонної роботи Канівської ГЕС – у Каневі. Облаштування та паспортизація таких місць відпочинку – на особливому контролі в облдержадміністрації. Певен, що спільними зусиллями зможемо недопустити людських трагедій на воді.
На сьогодні в області проводиться низка заходів для попередження загибелі людей на водних об’єктах. Втім, незважаючи на вжиті заходи, з початку року на водних об’єктах області загинули 16 осіб. Торік за аналогічний період на водних об’єктах загинуло 25 черкащан. Найбільша кількість загиблих у Катеринопільському районі – 3 особи, в Черкасах – 3 особи, Золотоніському та Канівському районах по 2 особи, по 1 особі у Жашківському, Кам’янському, Маньківському, Уманському, Чорнобаївському районах.
Серед основних причин нещасних випадків фахівці вважають недотримання громадянами правил поведінки на воді, купання у нетверезому стані, необережність при ловлі риби тощо. Водночас роль відграє й невпорядкованість місць для відпочинку та купання, відсутність на них попереджувальних та інформаційних знаків, а також рятувальних постів.
Також додамо, аби недопустити травмування людей на водних об’єктах водолазами державних аварійно-рятувальних служб провели обстеження дна акваторії 23 місць масового відпочинку, що складає 50 % від необхідного.