Фахівці закликають мешканців району дотримуватися правил безпеки на водоймах
- 24-04-2015, 09:00
- Черкаси та область / Суспільство
- опублікував Віктор Мельник
- 0
- 1003
Найчастіше факти загибелі людей пов’язані із вживанням алкогольними напоями та таким порушенням правил особистої безпеки як купання у небезпечних місцях, стрибання у воду з дамб. Враховуючи настання оздоровчого та купального сезону у червні місяці, на засіданні місцевої комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій обговорили питання запобігання загибелі людей на водних об’єктах Уманського району.
Так, основна увага на засіданні приділялась проблемі облаштування місць масового відпочинку на водоймах району, організації безпечного проведення свят, що проводяться біля водойм та на водоймах.
«Місцева комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій доводить до відома мешканців району, що на даний час окремими органи місцевого самоврядування визначені лише місця для любительської риболовлі. Офіційно зареєстрованих пляжів, місць для купання населення на даний немає, тому не потрібно нехтувати власною безпекою та життям рідних людей, - сказала головний спеціаліст відділу з питань цивільного захисту та оборонної роботи Віра Сакал. – Для відпочинку на водоймах потрібно обирати лише спеціально облаштовані місця, де дотримуються вимог законодавства із охорони життя людей та санітарних норм і правил».
Відповідно до законодавства щодо правилам охорони життя людей на водних об’єктах України місця масового відпочинку на водоймах повинні бути розпланованими, обладнаними рятувальними постами, роздягальнями, туалетами. Щороку перед початком купального сезону дно акваторії, відведене для купання людей, має бути обстежене водолазним підрозділом аварійно-рятувальної служби і очищене від сторонніх предметів. І це лише частина із вимог.
Лікар з комунальної гігієни Уманського міськрайонного управління Головного управління Держсанепідслужби у Черкаській області Василь Заєць проінформував усіх присутніх щодо результатів перевірок стану води у відкритих водоймах. Зокрема, він повідомив, що аналіз проб води та грунтів, який проводився 2014-2013 роках показав, що є проблеми невідповідності хімічним та бактеріологічним показникам, а саме 98 % водойм заражено малярійним плазмодієм.
У засіданні також брали участь селищний та сільські голови із 10 населених пунктів району, які вносили пропозиції щодо організації заходів безпеки на водоймах. Зокрема, перед органами місцевого самоврядування разом із орендарями визначені запобіжні заходи, які забезпечать безпеку на водоймах перед початком оздоровчого сезону та під час його проведення.