У Черкасах студенти-програмісти перевершили творця MapaMagic (відео)
- 6-07-2017, 10:55
- Черкаси та область / Авто / Відео
- опублікував Тетяна Стеценко
- 0
- 3331
Талановиті хлопці з Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького Юрій Шинкаренко, Андрій Проценко та Денис Дерев'янко створили унікальну систему стеження за міським транспортом під назвою «Busway», яку прагнуть встановити у громадському транспорті Черкас.
Про це онлайн-газеті Новини Черкас повідомили у прес-службі учбового закладу.
Один комплект обладнання обійшовся в 4,5 тис. грн. Протягом місяця його було успішно протестовано на трьох рейсових тролейбусах. Над проектом юні програмісти працювали шість місяців, тоді як професіонали з «Ekreative» під керівництвом Віктора Євпака розробляли додаток 2,5 роки, що викликало невдоволення самовпевненого IT-шника.
Питання зникли, коли хлопці у режимі реального часу показали, де знаходився транспорт і скільки разів він порушував графік руху. У планах юних геніїв: запровадження електронного квитка, створення диспетчерської, оголошення зупинок назовні, візуальне відображення зупинок у салоні та встановлення електронних табло. У департаменті ЖКК задоволені результатами студентської роботи, переможець буде визначений після презентації інших учасників конкурсу.
– Завдяки нашій програмі влада зможе здійснювати повний контроль над громадським транспортом, – пояснили розробники. – З її допомогою можна стежити за тим, де рухається той чи інший транспортний засіб, як він курсує та з якою швидкістю. Водночас, наша система фіксує порушення транспортних засобів. Зокрема, йдеться про відхилення від графіка руху, перевищення швидкості руху, з’їзду з маршруту або ж стоянці на зупинці понад хвилину. І ще – система надає звіти за вибраний період та маршрут.
У такий спосіб, впевнені розробники системи, можна загалом поліпшити якість транспортних послуг у Черкасах. Для прикладу, людям, які користуються маршрутками, програма дозволяє дізнаватися, скільки ще їм чекати на автобус чи тролейбус на зупинці.
– Із допомогою сайту можна обрати будь-яку зупинку, вказати за яким маршрутом хочеш їхати і наша система покаже, через скільки хвилин сюди прибуде транспортний засіб, – діляться розробники «BUSWAY». – Водночас, при виборі будь-якої зупинки можна побачити загалом інформацію про те, які маршрути пролягають через неї.
Система працює за допомогою GPS-трекерів вітчизняного виробництва (вони мають свою пам’ять і внутрішню батарею) та планшету. Його, серед іншого, можна використовувати для зв’язку водія із диспетчерською.
Упродовж останнього місяця розробники тестували власну систему на трьох черкаських тролейбусах. Кажуть: вартість облаштування одного транспортного засобу необхідними для роботи проекту гаджетами склала близько 4,5 тис. грн.
Наразі ж студенти не планують зупинятися й думають над удосконаленням свого доробку. Насамперед, зазначають, із такою системою можна створити єдиний диспетчерський центр, до якого будуть «підключені» різні служби. Це і дорожня техніка, і будь-яких інший комунальний транспорт, і служби реагування, і сміттєвози, і весь громадський транспорт.
Серед перспектив свого продукту Юрій та Андрій називають систему електронної оплати за проїзд, оголошення номеру маршруту назовні, оповіщення зупинок у автобусах, візуальне відображення зупинки в салоні транспортного засобу, можливість відображення інформації на табло з часом прибуття автобусу на розумних зупинках, а ще – контроль пасажиропотоку й безпеки за допомогою різних датчиків, контроль використання палива й електрики.
– Нам би хотілося, аби в нашому місті працювала подібна система й була як єдиний транспортний центр для відстеження руху всього транспорту, – поділилися вони.
Загалом нині в управлінні лише вивчають різні пропозиції ІТ-фахівців для вдосконалення системи пасажирських перевезень у Черкасах із допомогою сучасних технологій. Утім, яку саме впроваджуватимуть – визначать шляхом конкурсу. Його обіцяють оголосити вже в цьому році.