Виконання обов’язків чи рейдерство: Чому виконавча служба намагається конфіскувати магазин «Капітошка»
- 9-07-2017, 12:44
- Черкаси та область
- опублікував Тетяна Стеценко
- 0
- 2092
Конфіскувати все... 26 червня представники Державної виконавчої служби намагались арештувати майно, уманчанина, що орендує приміщення в магазині «Капітошка». У свій час власник магазину Сергій Зозуля мав борг у банку, який на сьогоднішній день погашений повністю. Проте, державна виконавча служба продовжує свої дії намагаючись вилучити майно не тільки колишнього боржника, а й людей, які просто орендують приміщення, підстава - банк не надав заяву про завершення виконавчого провадження.
Про це із посиланням на Вечірню Умань повідомляють Новини Черкас.
- Вони вже вижили одного орендатора і взялися за інших. Ми надали відповідні документи, що другий поверх магазину орендується, проте, виконавча служба сказала, що того мало, їм потрібні первинні документи (тобто накладні на товар), в той час, як єдиний податок не передбачає первинні документи, і згідно закону все, що знаходиться за дверима орендованого приміщення належить самому орендарю, - розповідає Сергій Зозуля, власник магазину "Капітошка".
Під опис майна потрапив підприємець Сергій Ситін, який орендує 2-й поверх. Виконавча служба від 10-ї ранку до третьої ночі намагалась описати та вилучити майно чоловіка, який немає жодного відношення ні до банку ні до кредиту.
- Виконавча служба не надала жодних документів, на яких підставах вони хочуть конфіскувати моє майно. Натомість вимагають від нас документів на весь товар, які, згідно закону, не є обов’язковими для зберігання. Щоб вберегти своє майно я звернувся до постачальників за додатковими документами, якщо й це не подіє будемо писати скарги на виконавчу службу, - розповідає підприємець Сергій Ситін.
За словами Сергія Яковича ця справа тягнеться вже кілька років, і наданий час усі банківські боги у нього погашенні, проте виконавча служба продовжує конфіскацію.
- Дії таких чиновників інакше як рейдерством не назвеш. Але то є зрозумілим, адже в своїй декларації начальник відділу виконавчої служби м. Умань Олександр Гудзовський зазначив, що взяв позику в розмірі 340000,00 грн. А от заробітна плата лише 65263.00грн. Проценти капають, а преміальних не має. Нічого що з порушеннями головне, щоб урвати, - пише на своїй сторінці у Фейрсбук Руслана Парфьонова очільник «Стоп корупції» Умань.
У відповідь на коментар Руслани Парфьонової, Олександр Гудзовський зазначив, що в нього також задекларована земля, яку він здає в оренду і отримує з неї прибуток, від так, зарплата є неєдиним джерелом доходів.
Чому Державна виконавча служба не закриває справу та на яких підставах вони конфісковують майно розповів старший державний виконавець Василь Мельник.
- Виконавча служба є останньою інстанцією, а це означає, що ми просто виконуємо рішення суду. Навіть враховуючи той факт, що Сергій Зозуля розрахувався з банком, це не є підставою для припинення виконавчих дій. Для повного зупинення процесу, банк має надіслати нам заяву про завершення виконавчого провадження, лише тоді дії зупиняються, - розповідає Василь Мельник.
Що до опису майна орендаря, ситуація склалася ще складніше: з одного боку закон не вимагає зберігати первинні документи, а з іншого, виконавча служба може описати таке майно. Відтак, в будь-якому випадку страждає підприємець.
- На даний час ми готуємо звернення в національну поліцію України, якщо ж найближчим часом питання не вирішиться будемо звертатись ще й в НАБУ, - зазначає Сергій Зозуля.
Довідка: Сергій Зозуля – підприємець волонтер, який до початку виконавчих дій активно підтримував бійців на Сході, та соціально незахищених уманчан.
Зозуля Сергій Якович - звернення до уманчан
Безлад не може тривати вічно! Попри те, що в даний час, в мене незаконно намагаються відібрати магазин, запевняю своїх клієнтів, що, як тільки вдасться поставити остаточну крапку у непростих відносинах з виконавчою службою, магазин «Капітошка» одразу відновить роботу в у зичному режимі.
Дякую за розуміння і підтримку небайдужих уманчан!