У Межирічі планують встановити барельєф мамонта
- 23-07-2017, 15:10
- Черкаси та область / Суспільство
- опублікував Сергій Корнелюк
- 0
- 1782
У межах конкурсу мікрогрантів для сільських громад «Село: кроки до розвитку», організатори «Країни Мамонтландія» в Межирічі подали проект для облаштування території та надання їй більшої привабливості і зацікавленості серед туристів.
Про це пише Дзвін, інформують Новини Черкас.
«У селі Межиріч Канівського району є унікальна археологічна пам’ятка – розкопки палеолітичної стоянки мисливців на мамонтів. Це спадщина світового значення, однак наша держава, на жаль, не приділяє їй жодної уваги. Ані в плані фінансування, ані в плані популяризації. Ми зіткнулись із тим, що до розкопок немає навіть сходів, територія належним чином не облаштована, і навіть сільські місцеві діти там не були жодного разу і не знають про унікальність місця, де живуть», – розповідає Ніна Пустовойт, організаторка проекту «Країна Мамонтландія».
Тому, за словами жінки, вони і створили туристичний маршрут для дітей, своєрідний квест із майстер-класами.
«Залучили до організації науковців і педагогів, щоб у доступній ігровій формі про все це дітям розповісти і показати розкопки. Шкода, що для облаштування території власне розкопок нам потрібно пройти довгу бюрократичну процедуру у Міністерстві культури, бо саме йому підпорядкований Межиріцький музей. Але готові йти на цю рутину, бо розуміємо: якщо ми не врятуємо свою спадщину, то її не врятує ніхто. Якщо ми не почнемо популяризувати свою історію, то її забудуть усі», - констатує Ніна Олексіївна.
Крім того, вона розповіла, що в разі перемоги в проекті, ініціатори хочуть облаштувати якісний барельєф мамонта у повну величину.
«Щоб біля нього хотілося зупинитись навіть простим проїжджим, сфотографуватися. Хочемо добудувати альтанки для проведення майстер-класів, облаштувати туалет і сходи до самого місця розкопок. Так роблять у європейських країнах, де я бувала. Такі барельєфи стають «візитівками» місць відпочинку», – додає авторка ініціативи, яка стала надзвичайно популярною не лише на Канівщині, а й в усій області, тож бажаючих відвідати «Мамонтландію» набагато більше, ніж та може прийняти».
«Можливість розвитку бізнесу в селі самотужки, без інвестицій, сьогодні, на жаль, дуже обмежена. А між тим, Межиріцька стоянка мисливців на мамонтів має всесвітнє значення. Я переконаний, що гранти, які пропонує МХП, можуть дати поштовх до переходу черкаського бізнесу, й зокрема так званої «економіки вражень», на цивілізовані, європейські стандарти», – розповів Анатолій Леонтьєв, викладач Канівського коледжу культури і мистецтв.
Зауважимо, що в межах конкурсу із понад 50-ти поданих проектів організатори оберуть 24, яким для реалізації задуму буде надано по 40 тисяч гривень.