У Тальному створять Центр первинної медико-санітарної допомоги
- 28-07-2017, 17:30
- Черкаси та область / Суспільство
- опублікував Віктор Мельник
- 0
- 1698
«Відокремлення Центру первинної медико-санітарної допомоги не передбачає закриття Тальнівської центральної районної лікарні та скорочення кількості вузьких спеціалістів» - Валентина Калініченко.
У Тальнівському районі планується створення Центру первинної медико-санітарної допомоги в приміщенні поліклінічного відділення, інформують Новини Черкас. Це буде відокремлення лікарів загальної практики – сімейної медицини від Тальнівської центральної районної лікарні та створення окремої організації зі своїм керівництвом.
У Центрі первинної медико-санітарної допомоги будуть працювати лікарі загальної практики-сімейної медицини, лікарі-педіатри, медичні сестри, які будуть надавати первинну медичну допомогу жителям району за дільничним принципом (аналогічно теперішньому). Запроваджуються форми лікування, як в денному стаціонарі, так і в стаціонарі вдома.
На вторинному рівні – до якого віднесено Тальнівську центральну районну лікарню (без Центру первинної медико-санітарної допомоги), заплановано надання спеціалізованої медичної допомоги вузькими спеціалістами (ЛОР, офтальмолог, дерматолог та інші, які наявні в поліклінічному відділенні) та надання стаціонарної допомоги, як за направленням лікаря загальної практики-сімейної медицини та і за зверненням самого хворого за медичною допомогою.
У липні 2011 року Верховна Рада України ухвалила закони, які дали старт медичній реформі в Україні.
Основним підходом в реформуванні охорони здоров’я є виділення первинної медико-санітарної допомоги шляхом створення Центрів первинної медико-санітарної допомоги.
Завдання Центру полягає у забезпеченні населення рівної доступності послуг первинної медичної допомоги належної якості.
Центр первинної медико-санітарної допомоги – це структура подібна до лікарні, в якому є своє керівництво – головний лікар, адміністративно-управлінські та господарські підрозділи, лікарські амбулаторії та ФАПи, які входять до складу амбулаторій. Саме у цих лікарських амбулаторіях і буде безпосередньо надаватись первинна медична допомога, яка передбачає – надання консультації, проведення діагностики та лікування найбільш поширених хвороб, травм, отруєнь, патологічних, фізіологічних станів, здійснення профілактики; направлення пацієнтів, відповідно до медичних показань, на консультацію та лікування в спеціалізовані відділення або до вузьких спеціалістів (ЛОР, офтальмологи, хірурги та інші).