Кам’янські депутати проти включення ЦРЛ до складу Шевченківського госпітального округу

Відповідне рішення за № 21-1/VІІ вони прийняли на позачерговій 21 сесії Кам'янської районної ради сьомого скликання 26 липня 2017 року. Текст документу має у розпорядженні онлайн-газета Новини Черкас та публікує його повністю:

РІШЕННЯ

Про звернення депутатів Кам’янської районної ради до Президента України П.О.Порошенка, Верховної ради України, Комітету Верховної ради України з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування, Прем’єр-міністра України В.Б.Гройсмана, Кабінету Міністрів України, Міністерства охорони здоров’я України, депутатів Черкаської обласної ради щодо ситуації, яка склалася у зв’язку з прийняттям розпорядження КМУ, від 12 липня 2017 р. № 471-р «Про затвердження переліку та складу госпітальних округів Черкаської області»

Відповідно до статті 43 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», районна рада

вирішила:

Схвалити звернення депутатів Кам’янської районної ради до Президента України П.О.Порошенка, Верховної ради України, Комітету Верховної ради України з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування, Прем’єр-міністра України В.Б.Гройсмана, Кабінету Міністрів України, Міністерства охорони здоров’я України, депутатів Черкаської обласної ради щодо ситуації, яка склалася у зв’язку з прийняттям розпорядження КМУ, від 12 липня 2017 р. № 471-р «Про затвердження переліку та складу госпітальних округів Черкаської області» та входження Кам’янської центральної районної лікарні до складу Шевченківського госпітального округу (текст звернення додається).

Направити дане рішення до Президента України П.О. Порошенка, Верховної ради України, Комітету Верховної ради України з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування, Прем’єр-міністра України В.Б. Гройсмана, Кабінету Міністрів України, Міністерства охорони здоров’я України, депутатів Черкаської обласної ради

Контроль за виконанням рішення покласти на постійну комісію районної ради з питань регламенту, депутатської діяльності та етики, зв’язків з об’єднаннями громадян та органами місцевого самоврядування, законності, правопорядку, боротьби зі злочинністю та антикорупційної політики.

Голова ради С. Сундуков

Додаток до рішення районної ради від 26.07.2017 року № 21-1/VІІ

Звернення

депутатів Кам’янської районної ради до Президента України П.О.Порошенка, Верховної ради України, Комітету Верховної ради України з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування, Прем’єр-міністра України В.Б.Гройсмана, Кабінету Міністрів України, Міністерства охорони здоров’я України, депутатів Черкаської обласної ради щодо ситуації, яка склалася у зв’язку з прийняттям розпорядження КМУ, від 12 липня 2017 р. № 471-р «Про затвердження переліку та складу госпітальних округів Черкаської області»

Ми, депутати Кам’янської районної ради Черкаської області, вкрай стурбовані ситуацією, яка склалася на території району у зв’язку з прийняттям розпорядження КМУ, від 12 липня 2017 р. № 471-р «Про затвердження переліку та складу госпітальних округів Черкаської області» та користуючись своїм конституційним правом на звернення, відповідно до Законів України «Про місцеве самоврядування в Україні», «Про статус депутатів місцевих рад», враховуючи звернення виборців району, звертаємося до Вас з приводу входження Кам’янського району, а саме Кам’янської центральної районної лікарні до складу Шевченківського госпітального округу.

На території Кам’янського району протягом останніх місяців відбулися обговорення плану утворення госпітальних округів у Черкаській області.

Попереднім рішенням районної ради від 24.02.2017 р. № 15-32/VII було схвалено звернення депутатів Кам`янської районної ради до Верховної ради України та Кабінету Міністрів України, Черкаської обласної ради щодо ситуації, яка склалась з формуванням проекту розпорядження КМУ «Про затвердження переліку та складу госпітальних округів Черкаської області», в якому депутати одноголосно підтримали питання щодо призупинення дії пунктів 3 та 4 постанови Кабінету Міністрів України від 30 листопада 2016 р. № 932 «Про затвердження порядку створення госпітальних округів», до відпрацювання Міністерством охорони здоров’я повного пакету необхідних нормативно-правових актів з формування госпітальних округів та узгодження їх з громадськістю, органами місцевого самоврядування та місцевими органами виконавчої влади.

Виходячи з того, що Кам’янський район займає вигідне географічне розташування, на території району проходить автодорога державного та обласного значення та залізнична колія Київ-Знам’янка-Дніпропетровськ-Донецьк, які здійснюють транспортне сполучення із сусідніми обласними та районними центрами, а Кам’янська центральна районна лікарня є одним із потужних закладів охорони здоров’я у Черкаській області, має відповідну матеріально-технічну базу, забезпечена кваліфікованим кадровим потенціалом, з метою збереження інфраструктури Кам’янської ЦРЛ, на 18 сесії сьомого скликання, яка відбулася 23 травня 2017 року було також схвалено відповідне звернення депутатів Кам`янської районної ради щодо входження Кам’янської ЦРЛ до Черкаського госпітального округу.

Нажаль, із громадою району не було обговорено питання про входження Кам’янської ЦРЛ до Шевченського госпітального округу, а також всі звернення депутатів районної та сільських рад, громадських організацій Кам’янського району не були враховані при затвердженні переліку та складу госпітальних округів Черкаської області

Вважаємо недоцільним входження Кам’янської центральної районної лікарні до Шевченківського госпітального округу. Внаслідок цього, лікарня в м. Кам’янці може бути реорганізована в лікарню планового лікування, що в свою чергу призведе до зменшення переліку надання медичних послуг та погіршення доступу жителів району, зокрема віддалених сіл Катеринівки, Лубенців, Куликівки, Радиванівки, Коханівки, до вторинного рівня медичної допомоги, особливо в екстрених випадках та надання медичних послуг в цілому.

Враховуючи вищезазначене, задля забезпечення зручності і ефективності роботи всіх закладів охорони здоров’я Кам’янського району, зниження рівня соціальної напруги серед населення, просимо врахувати пропозицію жителів району, звернення депутатів районної та сільських рад та переглянути затверджений перелік та склад госпітальних округів Черкаської області з метою внесення відповідних змін до розпорядження КМУ, від 12 липня 2017 р. № 471-р «Про затвердження переліку та складу госпітальних округів Черкаської області», а саме віднести Кам’янську центральну районну лікарню до складу Черкаського госпітального округу.

Детально про проблему

лікарВже тривалий час в державі обговорюється питання створення госпітальних округів. Все це відбувається в межах реформування медичної галузі і створення об’єднаних територіальних громад. Не оминули ці кроки і Черкаську область. Спочатку планувалося поділити область на 3 госпітальні округи. У січні згідно з рекомендаціями МОЗ надійшла інформація про створення вже 4 госпітальних округів. Дізнавшись з постанови Кабміну № 932. що Кам’янку планують приєднати до Сміли, медики. громадськість і керівництво району збентежились. Почалося масове обговорення цього питання, готувалися і відправлялися листи до народного депутата, керівників держави з проханням почути думку жителів району і не приєднувати Кам’янку до Сміли, краще вже до Черкас. А згідно з розпорядженням Кабінету Міністрів України від 12 липня 2017 року № 471-р. на території Черкаської області затверджено аж 5 госпітальних округів. згідно з яким нас все ж таки приєднали до створеного Шевченківського округу, тобто до Сміли. Це Черкаський госпітальний округ (Черкаси, Канів, Канівський, Черкаський і Чигиринський райони), Лівобережний госпітальний округ (Золотоноша, Золотоніський, Чорнобаївський і Драбівський райони), Шевченківський госпітальний округ (Сміла, Смілянський, Корсунь-Шевченківський, Городищенський та Кам’янський райони), Центральний госпітальний округ (Ватутіне, Звенигородський, Шполянський, Катеринопільський та Лисянський райони), Західний госпітальний округ (Умань, Уманський, Тальнівський, Маньківський, Жашківський, Христинівський, Монастирищенський райони).

Після ознайомлення з цією інформацією, в залі засідань будинку рад відбулась зустріч районного керівництва із депутатами районної ради, сільськими головами, керівниками громадських організацій, головами політичних партій. Обговорювалися два важливі питання — створеннюя госпітальних округів у Черкаській області, загальна кількість яких налічує 5 і псевдо добровільне об’єднання територіальних громад.

Здавалось би, чим ці проблематичні питання дотичні до нашого району? В тім, що згідно з постановою Кабінету Міністрів, Кам’янська районна лікарня, як структурний підрозділ, має увійти до Шевченківського госпітального округу. А з урахуванням того, що головним структурним підрозділом цього округу має стати м. Сміла, яке має низку проблем із життєзабезпечення міста та його установ, то наша районна лікарня просто приречена на повільну, але планомірну загибель.

З цього проблемного й вже наболілого питання, бо не один раз лікарню підстерігала реорганізація і взагалі закриття, виступив головний лікар Костянтин Тамко.

— Справа в тому, що та ситуація яка виникла, вона вкрай негативна морально й фізично. А все тому, що внаслідок такого насильного приєднання, багато підрозділів лікарні автоматично анулюються.

Голова районної ради Сергій Сундуков погодився із позицією головного лікаря і відзначив, що ще кілька районів відкрито виступають проти приєднання їх до Шевченківського округу. Всіх їх об’єднує невпевненість у кінцевому результаті злиття, наявність ліжкомісць й лікарського персоналу.

Головного лікаря та голову районної ради у своєму виступі підтримав Лузанівський сільський голова Сергій Миколаєнко.

— Мабуть, жодного села в районі так не торкнулись медичні реформи, як Лузанівку. У нас була дільнична лікарня, була швидка, яка могла за кілька хвилин доїхати до хворого. Внаслідок недолугих реформ — зараз немає нічого. І тому я повністю підтримую попередніх виступаючих і вболіваю за те, щоб районна лікарня працювала. Адже з Кам’янки лікар набагато швидше приїде до хворого, ніж зі Сміли.

Голова Народної Ради Анатолій Глигало своїм виступом закликав всіх присутніх відстояти районну лікарню і не дати знищити головний осередок медицини у нашому районі: — Всі ці злочинні дії покликані розірвати всі ланки району, розвести людей на різні табори, щоб у суперечках вони не дійшли згоди. Але амбіції амбіціями, а здоровий глузд повинен бути завжди на першому місці. Лише об’єднавшись і відкинувши взаємні претензії, ми зможемо втримати на плаву район з усією його інфраструктурою.

Потім слово взяла Тетяна Василенко, депутат районної ради:

— По всіх селах району пройшли сходки й сесії. Всі розуміють, що скрізь є такі люди, які періодично вимагають медичної допомоги. А зважаючи на стан наших доріг, то “швидка допомога” часто доїжджає до хворого майже годину. І це не вина лікарів, а вина тих, хто вирішив запровадити реформи, які покликані не покращити життя людей, а навпаки, скоротити його. У нашого району є представник у Верховній Раді Сергій Рудик. Він — народний депутат, обраний людьми і тому повинен перейматися їхніми проблемами, а не займатись бюрократією. Саме він повинен був донести до Прем’єр-міністра й Президента нашу позицію, зокрема, що Кам’янський район і центральна районна лікарня проти приєднання до Шевченківського госпітального округу.

В цей важкий час всім організаціям і громадськості району варто згуртуватись, писати колективні звернення, щоб нас, нарешті, почули і верхи” звернули увагу на проблеми й бажання низів”.

Я більш, ніж впевнена, що в нас буде одна територіальна громада з центром в Кам’янка, бо вже чітко пройшла ремарка, що мораторій на продаж землі продовжено до 1 січня 2018 року. Тетяну Марківну підтримали оплесками всі присутні в залі.

На підтвердження її вірної думки і позиції виступив Євгеній Довгошея, депутат районної ради:

— Моя думка, як і раніше. лишається незмінною: я за те, щоб не розривати територіальну цілісність району і зберегти його інфраструктуру. Районну лікарню ми кілька років тому відстояли і ще відстоїмо, якщо потрібно, поїдемо і до обласної ради й до Верховної дістанемось. Бо якщо зараз впустити момент і пустити все на самохід — то пуття не буде, нас просто затопчуть і підженуть під комусь потрібні округи й об’єднання. Чому саме до Шевченківського округу? Та ніхто до пуття не знає, бо керівництво і людей просто поставили перед фактом, знівелювавши попередні пропозиції і домовленості.

Люди насамперед повинні визначити для себе — чи потрібна їм лікарня? Якщо потрібна, то її варто відстояти, боротися за право мати районний лікувальний заклад без пониження акредитивного рівня.

Якщо ми тут, на місці, не дійдемо згоди щодо територіальної цінності району, то питання існування районної лікарні буде вирішено без нас, а люди просто підпишуться перед її загибеллю.

Людмила Тетьора, депутат районної ради підтримала ідею зібрання мирних і законних акцій протесту, на яких люди дійсно зможуть донести до верхів” своє право і бажання мати нормальне медичне обслуговування, а не їздити на огляди майже за сотню кілометрів, ризикуючи просто не доїхати вчасно.

Станіслав Щербушенко, депутат районної ради, запропонував створити ініціативну групу, яка б, заручившись підтримкою громади, у розмові з губернатором Черкаської області відстояла право Кам’янської ЦРЛ ввійти до складу Черкаського госпітального округу.

Бурхливі обговорення цього проблемного питання тривало не одну годину. Шквал емоцій, прихованих образ і наболілого — все мало місце. Прозвучали слушні думки й були відстояні вірні позиції. Згуртованість депутатів різних партій та громадських організацій свідчить про те, що всі переймаються долею районної лікарні. Присутні депутати і голови сільських рад були обурені тим, що Народний депутат Сергій Рудик проігнорував це важливе засідання, продемонструвавши неповагу й байдужість до кам’янчан.

Другим питанням порядку денного засідання, було питання добровільного об’єднання територіальних громад. Обговорення цього проблемного питання затягнулось не на одну годину. Думки виступаючих різнились, але все ж більшість депутатів районної ради та сільських голів схилялись до того, щоб не рвати район на частини, а зберегти його територіальну цілісність. На противагу їм присутній на заході міський голова Володимир Тірон твердо відстоював свою позицію — створення об’єднаної територіальної громади шляхом приєднання до Кам’янки сіл Тимошівки та Юрчихи. Майже через годину бурхливого обговорення учасники засідання так і не досягли спільного рішення.

Результатом цих обговорень стала мирна акція громадської непокори під стінами будинку рад, яка пройшла 20 липня, у четвер. Вона зібрала керівників міста та району, працівників лікарні, районних депутатів та просто небайдужих кам’янчан, які спочатку проходили повз, але згодом, зрозумівши, що це не просто зборисько людей, приєднались і тим більше, виступили на захист права районної лікарні нормально функціонувати.

Ця мирна акція протесту, яка проходила майже три години, зібрала велику кількість людей. Всі мали можливість виступити перед громадою і довести свою думку. А вона була дійсно одностайною — Камянська районна лікарня має право на нормальне функціонування і саме її керівництво, персонал та жителі району мають право вирішувати, до якого госпітального округу приєднуватись.

Коментарі

Додати коментарій
Ваше ім'я:
Ваш E-Mail:

Питання:
Відповідь:
Введіть код:
ІНШІ НОВИНИ
НАЙПОПУЛЯРНІШЕ / ЩО КОМЕНТУЮТЬ
  1. На Шполянщині через негоду замулило дорогу (фото)
  2. У Балаклеї відбудуться змагання на Кубок пам’яті Євгена Войцехівського
  3. В зоні ООС помер учасник бойових дій, житель Шполянського району Олександр Маньківський
  4. У Черкасах судитимуть медичного працівника
  5. У Черкасах судитимуть водія, через якого загинув велосипедист
  6. У Червонослобідській громаді започаткували новий формат конкурсів для дітей та молоді
  7. Черкащан запросили на зірковий концерт до Дня Конституції України
  8. На Черкащині продовжує скорочуватися населення – статистика
  9. На лаві підсудних у Черкасах опинилася «серійна» викрадачка дитячих велосипедів та самокатів
  10. Неіснуючий борг вимагали у черкащанина бандити
ОПИТУВАННЯ

Оцініть наш портал


 
Черкащан запросили на зірковий концерт до Дня Конституції України
Черкащан запросили на зірковий концерт до Дня Конституції України
У суботу, 27 червня, дорослих і молодь запрошують на святковий вечірній онлайн-концерт до Дня Конституції України. За словами Читати далі
А ти підготувався до найочікуванішої події літа 2020?
А ти підготувався до найочікуванішої події літа 2020?
Цей фестиваль є одним з найжаданіших та найочікуваніших у Східній Європі. П’ять років поспіль Atlas Weekend щиро розкриває Читати далі
Святослав Вакарчук з камерним оркестром завершив Всеукраїнський тур у Черкасах
Святослав Вакарчук з камерним оркестром завершив Всеукраїнський тур у Черкасах
2 квітня 2019 року з Одеси розпочався Всеукраїнський тур Святослава Вакарчука з камерним оркестром «Віртуози Києва» Читати далі
Святослав Вакарчук виступить у Черкасах
Святослав Вакарчук виступить у Черкасах
24 травня у Черкаському палаці культури відбудеться головна музична подія весни - концерт Святослава Вакарчука з оркестром. До Читати далі
Всі новини шоу-бізнесу
КУРЙОЗИ