У Черкаському районі одинадцять АТОвців потребують поліпшення житлових умов
- 11-08-2017, 19:11
- Черкаси та область / Суспільство
- опублікував Тетяна Стеценко
- 0
- 905
Це, зокрема, жителі Свидівка, Степанок, Тубілець та Вергунів, які стоять на квартирному обліку. Соціальний захист учасників антитерористичної операції Черкаського району обговорили сьогодні у ході засідання Центру допомоги учасникам АТО.
Про це із посиланням на газету «Сільські обрії» повідомляють Новини Черкас.
- У червні 2016 року були внесені зміни до районної «Програми забезпечення учасників АТО та членів їх сімей житлом у 2015-2020 рр.», за якими фінансування придбання житла учасникам антитерористичної операції розподілялося між сільськими, районним та обласним бюджетами у пропорції відповідно 200 тисяч, 100 тисяч та 30 тисяч гривень, - повідомила заступник начальника управління праці та соціального захисту населення Людмила Лядецька. – Окрім того, програмою передбачено придбання житла учасникам АТО на умовах дольової участі з районного та сільського бюджету 50/50 % на суму 50 тисяч гривень.
Зауважимо, нині в районі налічується 613 учасників АТО, 611 з яких мають статус учасника бойових дій. Усі вони отримують гарантовані державою пільги. Відтак, у межах районної комплексної програми «Турбота» з 2015 року учасники АТО вже отримали 450 тисяч одноразової матеріальної допомоги. Це по одній тисячі гривень в рік. Торік двоє учасників бойових дій, які отримали інвалідність у зоні проведення антитерористичної операції, у рамках державної програми отримали компенсації на придбання житла.
За словами Людмили Лядецької, цьогоріч сім учасників бойових дій будуть забезпечені санаторно-курортними путівками. Шість путівок придбають в санаторій «Мошногіря», на умовах дольової участі - 50/50% оплати її вартості з районного бюджету та самим учасником АТО.
- Цьогоріч змінено порядок укладання договорів із санаторіями. Це має бути тристороння угода – учасник АТО-управління-санаторно-курортний заклад, - але у межах виділених коштів, - повідомила управлінець.
Окрему увагу приділили працевлаштуванню учасників АТО.
- На початок року 90 осіб отримували послуги служби зайнятості, станом на перше серпня – 39, - повідомив директор РЦЗ Олександр Гриценко. – Працевлаштовано 19 учасників АТО, троє пішли служити за контрактом до лав Збройних Сил України. Один отримав кошти на відкриття власної справи і зареєстрував підприємницьку діяльність. Дев’ять осіб пройшли профнавчання, здобули нову професію і працевлаштувалися. Троє залучали до громадських робіт, двоє – брали участь в тимчасових роботах.
За словами начальника управління агропромислового розвитку Петра Данилішина майже півтисячі учасників АТО отримали земельні ділянки під індивідуальне дачне будівництво та ведення сільського господарства у межах Будищенської, Думанецької, Леськівської, Дубіївської, Степанківської, Геронимівської, Свидівоцької, Білозірської сільських рад.