У «Черкасиобленерго» розповіли про використання енергії сонця
- 14-08-2017, 11:08
- Черкаси та область / Технології
- опублікував Сергій Корнелюк
- 0
- 1833
З кожним роком у області все більше продають «зеленої» енергії. Жителі та підприємства встановлюють сонячні батареї для забезпечення власних потреб та реалізації електричної енергії на енергоринку. Держава нині встановила вигідний тариф на енергію сонця. Торік через ПАТ «Черкасиобленерго» придбано 60 тис кіловат-годин від домогосподарств, а за перше півріччя 2017-го – вже 212 тис.
Закупівля електроенергії відбувається відповідно до Постанови Національної комісії, яка здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг , статті 17 Закону України “Про електроенергетику”. “Зелений” тариф на електричну енергію для приватних домогосподарств, обладнаних сонячними електростанціями, з 1 січня 2017 року по 31 грудня 2019 року складає 5,29 грн за кВт*год.
Нині енергію сонця на Черкащині генерують електростанції 47-ми домогосподарств та 5-ти підприємств, повідомляють Новини Черкас із посиланням на інформацію прес-служби «Черкасиобленерго». Так заощаджують на електроенергії та продають її державі. 62-річний ватутінець Борис Домніцький 2 роки тому вклав 14 тисяч євро у сонячну електростанцію: на даху його сараю 57 сонячних панелей. У рік вони виробляють 14 тисяч кВт*год електроенергії.
Реалізація електроенергії від таких станцій відбувається відповідно до договору купівлі-продажу електричної енергії між власником станції та «Черкасиобленерго».
– Замовник звертається до підприємства з відповідною заявою, одна з умов – потужність інвертора електростанції не повинна перевищувати 30 кВт, – говорить заступник технічного директора з перспективного розвитку ПАТ «Черкасиобленерго» Володимир Рєзнік. – Якщо говорити про вигоду для нашого підприємства, то вона досить умовна, щодо держави, то, безперечно, це перспективна тенденція. Та передусім це вигідно власникам електростанцій.
У літні місяці генерація електроенергії однією «домашньою» електростанцією у середньому складає близько 1500 кВт*год, а це 7-8 тисяч грн доходу для її власника, у зимові місяці – до 200 кВт*год.
– Враховуючи нинішню вартість кіловат-години, перспективи до зростання кількості таких домогосподарств є, – додає фахівець.
Сонячну енергію жителі краю почали використовувати 2015-го року. Тоді господарств-електростанцій було всього 6, уже наступного року – 29. Цьогоріч в експлуатацію ввели ще 12. Більшість приватних електростанцій мають потужність 10 кВт і вище.