Науковці ЧНУ повернулися з Гданська (Польща)
- 17-08-2017, 15:17
- Черкаси та область / Європа / Війна РФ проти України
- опублікував Сергій Корнелюк
- 0
- 1684
Науковці Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького традиційно відвідали літературно-освітні читання у Гданську.
Про це онлайн-газеті Новини Черкас повідомили у прес-службі учбового закладу.
Щороку, уже вдвадцяте, на узбережжі Балтійського моря, у Гданську-Сопоті, відбуваються міжнародні літературно-освітні читання. Їх організовує колектив Гданського університету. Читання збирають науковців із багатьох країн світу: Польщі, Білорусі, Росії, України, Естонії, Франції, Норвегії, Фінляндії, Австрії, Великобританії, Італії, Німеччини, Туреччини, США та інших країн. Цьогорічні ювілейні заходи відбулися під назвою «Діалог культур у літературі і мистецтві».
Своїми враженнями від поїздки поділилася професор кафедри української літератури та компаративістики ЧНУ ім. Б. Хмельницького Людмила Ромащенко:
— Історія старовинного міста Гданська, ідентичність якого формувалася під впливом різних культур, налічує понад 1000 років. Сюди, за деякими історичними свідченнями, 1645 року пролягли дороги майже 2, 5 тисяч українських козаків на чолі із Сірком та Богданом Хмельницьким, які брали участь у Тридцятилітній війні на боці Франції. Із Гданська морем вони діставалися до французького порту Кале (про це йдеться у творі Ю. Косача «Рубікон Хмельницького»). У Гданську працює консульство України, що обслуговує українських громадян, які перебувають у Польщі. Коли блукаєш вузенькими ошатними вуличками міста, мимоволі спадає на думку: можливо, саме тут понад три з половиною століття тому ходили й наші земляки. І хто знає, чи не тече в когось із сучасних мешканців приморського міста бодай крапля палкої козацької крові...
Людмила Ромащенко поруч із класиком, майстром історичної прози, автором роману про Хмельниччину «Люба Україна. Довгий шлях до себе» - Владиславом Бахревським