Наймолодший сільський голова Черкаського району прагне виховувати нове покоління молоді

Ми продовжуємо «в кулуарах» знайомити наших читачів із цікавими особистостями нашого краю. Цього разу наша розмова з одним із наймолодших сільських голів Черкаського району – Сергієм Кукушкіним, який вже півтора року очолює Думанецьку сільську раду. Аби дістатись до роботи, він щодня долає майже 60 кілометрів дороги, бо живе в Черкасах, пише газета «Сільські обрії».

Цього разу наша розмова з одним із наймолодших сільських голів Черкаського району – Сергієм Кукушкіним, який вже півтора року очолює Думанецьку сільську раду

Все почалося з води

29-річний Сергій Кукушкін до виборів сім років разом із батьком вів у Думанцях підприємницьку діяльність – займалися видобутком та реалізацією думанецької води, яку черкащани добре знають під торгівельною маркою «Живун».

- Дійсно, вода тут має живильну силу землі. Справу розпочинали практично з нуля. Справжнім наставником, натхненником та бізнес-партнером став для мене батько. Він радив та вчив долати перешкоди. З часом придбали окрему ділянку, розширили реалізацію. Результат не забарився – ФОП «Кукушкін С.В.» не лише успішно запрацював, але й розпочав допомагати громаді села, - розповідає Сергій.

Відтак, підприємці у селі побудували дитячий майданчик та нову зупинку громадського транспорту, висадили алею, сільське кладовище обгородили парканом. Батько та син Кукушкіни допомагали не лише пересічним жителям села, а й відгукувалися на прохання керівників закладів соціальної сфери, настоятеля церкви.

- Я бачив результат – і мені самому було приємно. Взагалі, вважаю, що бізнес має бути соціально відповідальним та соціально спрямованим. В тебе вийшло і ти можеш заробляти, отже - здатний приносити користь суспільству. Я був переконаний, якщо розпочати з малого, змінити життя однієї невеличкої громади, то зміниться й сама країна, - пригадує керівник села.

Тоді й з’явилася ідея стати сільським головою. А з нею і сумніви. Адже молодий бізнесмен розумів, що підприємництво та державна служба – кардинально протилежні речі.

- Проте люди переконували, що все вийде, а батько, знову ж таки, підтримав та обіцяв допомогти. Вагався довго і документи для участі у виборах сільського голови подав лишень в останній день реєстрації кандидатів. Назад шляху вже не було, - розповідає Сергій.

За досвідом до старших колег

- Мені кажуть, що бухгалтера в сільській раді немає і охочих працювати тут теж, - пригадує Сергій установчу сесію і перші гулі . – Чесно кажучи, була паніка. Село маленьке, майже за 30 кілометрів від Черкас. Ну хто захоче тут працювати? Та ще з бюджетними грішми. Проте на допомогу прийшли старші та досвідчені.

Серед них і секретар сільської ради Валентина Сіренко, багаторічний досвід роботи в органах місцевого самоврядування якої став надійним тилом для молодого сільського голови. Згодом знайшли й досвідченого бухгалтера – Вікторію Статну. Вони разом стали допомагати Сергію Кукушкіну розібратися в «бюджетних премудростях», роботі з документами та звітами.

- І мені не соромно в цьому зізнатися, як не соромно братися за лопату, сокиру, молоток та цвяхи й облаштовувати зупинки, лагодити паркани. Охочих допомагати на словах було багато, а «сміливих до роботи» - значно менше, - каже Сергій.

Мрії та реалії

Ще до головування, проводячи підприємницьку діяльність у селі, Сергій Кукушкін познайомився з багатьма людьми. Вони розповідали про свої проблеми, цікавилися його виробництвом.

- Я був переконаний, що людей потрібно об’єднувати спільними справами. Для розвитку рідного краю можна гуртом проводити суботники з прибирання території чи толокою щось відновлювати, будувати, організовувати озеленення. Думав, що долучиться кожен, варто лишень показати приклад, - розповідає сільський голова. – Натомість поки що виходить за принципом «сам придумав, сам зробив, сам і відповідаєш». У переважній більшості люди залишаються інертні і пасивні до змін. Вони продовжують «варитися» у своїх проблемах, але не стануть щось робити власноруч у селі. Навіть на загальні збори не приходять. Їм нічого не цікаво. А хотілося б більшої активності, пропозицій та ініціативності, а також допомоги в реалізації задумів. Конструктивна розмова та спільні рішення - лишень так зможемо змінити своє життя.

Проте байдуже до громадського не всім. Є люди, які не чекають на вказівки, а самі беруться допомагати. Серед них депутати сільської ради Ігор Кремньов та Олександр Проценко. Останній навчає дітей бойовому гопаку і бере з ними участь в усіх організованих у селі заходах.

- Ось, коли святкували Івана Купала, Олександр Проценко підготував для сільчан масштабне шоу, а коли проводили суботник – то обидва депутати вийшли із господарськими інструментами, закотивши рукави стали наводити лад у селі. А ще є люди похилого віку, які бачать зміни і хочуть допомогти. Проте я не можу собі дозволити, щоб до важкої роботи ставали люди у віці. Хоча заради таких людей хочеться працювати, вони надихають, - зауважує сільський голова.

Про плани на майбутнє

За цей час у селі відбулися значні зміни – його озеленили, з’явилися облаштовані зупинки громадського транспорту, два дитячі майданчики, місця для відпочинку. Спільним коштом з районним бюджетом відремонтували покрівлю в будинку культури. До речі, він, за задумом Сергія Кукушкіна, має стати культурним осередком, своєрідною родзинкою у Думанцях. Там молодий сільський голова збирається виховувати нове покоління думанецької молоді - активних, творчих, ініціативних.

- Але для цього там потрібно зробити капітальний ремонт – замінити на енергоощадні вікна, відновити опалення. Хочу придбати в будинок культури проектор, аби діти могли переглядати пізнавальні чи й розважальні фільми, а не тинялися по забігайлівках. Вже купили колонки, встановили тенісні столи. Творчому колективу обновили сценічні костюми та взуття. Окрема тема – ремонт доріг. Ми вже пропонували дорожнім службам лише дати нам асфальт на ремонт центральної дороги в селі, а ми власними силами його виконаємо. Не можна. Перевиконання місцевого бюджету за півроку незначне. Маємо лише одного орендаря землі. А місцеві жителі не хочуть братися за відкриття власних справ, а воліють краще їхати на заробітки, або взагалі нічого не робити. Проте я сподіваюся, що так буде не завжди і люди підуть на співпрацю. Власне, аби зробити їх життя комфортним, я й долаю до місця роботи та назад, додому, майже по 60 км. щодня.

Теми: Черкаси
ІНШІ НОВИНИ

Коментарі

Додати коментарій
Ваше ім'я:
Ваш E-Mail:

Питання:
Відповідь:
Введіть код:
НАЙПОПУЛЯРНІШЕ / ЩО КОМЕНТУЮТЬ
  1. Замовив убивство товариша: на Черкащині поліцейські провели спецоперацію, аби врятувати життя 54-річного чоловіка
  2. На Черкащині відкрили Алею пам'яті загиблих воїнів
  3. Аграрії Черкащини залучили 128 млн грн держпідтримки
  4. У Черкасах загадали жертв Голодомору
ОПИТУВАННЯ

Чи треба Україні вступати в НАТО?


 
Співачка Анна Асті, родом з Черкас, стала громадянкою Росії
Співачка Анна Асті, родом з Черкас, стала громадянкою Росії
Артистка Анна Asti з Черкас, справжнє ім'я якої Ганна Дзюба, отримала російський паспорт.     Читати далі
Литовський рок-музикант переспівав популярний хіт, аби зібрати кошти для України
Литовський рок-музикант переспівав популярний хіт, аби зібрати кошти для України
Відомий рок-музикант Андрюс Момантовас виконав хіт Laužo šviesa українською. Читати далі
Італійська група Maneskin випустила хіт, що висміює Путіна (відео)
Італійська група Maneskin випустила хіт, що висміює Путіна (відео)
До Путіна часто звертаються різні публічні особистості, які намагаються привселюдно висміяти діяльність російського лідера та Читати далі
Суспільне оголосило імена 10 фіналістів Нацвідбору "Євробачення-2023"
Суспільне оголосило імена 10 фіналістів Нацвідбору
Суспільний мовник продовжує свою роботу у підготовці до Національного відбору на "Євробачення-2023". Тому вже оголосили список Читати далі
Всі новини шоу-бізнесу
КУРЙОЗИ