Відбулися зміни у складі «Черкаських Мавп» на сезон 2017/2018
- 19-08-2017, 09:01
- Черкаси та область / Баскетбол
- опублікував Віктор Мельник
- 0
- 1025
Кілька днів тому основний склад «Черкаських Мавп» розпочав підготовку до нового сезону. Уже на першому тренуванні був присутній новачок – Марко Поповіч. Однак, відразу четверо гравців були відсутніми через виступи у складі національної та студентської збірної України (Кольченко, Конєв, Кобець та Бояркін).
У прес-службі баскетбольного клубу онлайн-газеті Новини Черкас повідомили про ротацію складу на сезон 2017/2018.
Гравці, які пішли у міжсезоння:
Андрій Кальніченко (форвард) – «Клуж» Румунія
«Двічі в одну річку не ввійдеш» - це не про Андрія Кальніченка. Своєю грою та ставленням до справи екс-капітан «Черкаських Мавп» примушує менеджерів задуматися над тим, аби запросити його знову до команди. Так двічі Кальніченко ставав гравцем «Черкаських Мавп», а цього міжсезоння його вдруге покликав румунський «Клуж». При чому цього разу Кальніченко приходить у клуб, який є діючим чемпіоном Румунії та володарем Суперкубка. Скоріш за все у команді Андрій замінить ще одного українця – Максима Пустозвонова, який минулого сезону закривав у румунському клубі саме позицію третього номера. До слова, минулого сезону у складі «Мавп» Кальнічнко мав дещо скромніші цифри ніж під час свого першого контракту в Черкасах, але все ж перейшов через позначку у 10 очок у середньому за матч – 11 очок та 4 підбирання.
Стейсі Девіс (форвард) – «Гавр» Франція
Для Стейсі Девіса минулий сезон розглядався, як можливий трамплін у кар’єрі. Роботящий та компанійський хлопець з США був єдиним легіонером у складі нашого клубу минулого сезону. Але разом з тим постійно запевняв, що він задоволений своєю роллю у колективі та мікрокліматом у команді. Епізодами, перебуваючи у затінку інших лідерів команди, які вистрілювали у деяких матчах, Стейсі показував доволі стабільну гру майже кожній грі. При цьому форвард з користю для команди зумів видати хороші цифри у своєму першому європейському сезоні: 13 очок та 6 підбирань у середньому за матч. Як результат його покликали у доволі сильний другий французький дивізіон.
Ігор Чумаков (форвард) – «Будівельник» Україна
Одним із перших підписань чинного чемпіона України – столичного «Будівельника» цього сезону було пов’язано з Чумаковим. Екс-бігмен «Черкаських Мавп» пояснив цей перехід великим бажанням спробувати свої сили у єврокубках, де до цього талановитий форвард ще не виступав.
«Черкаси - маленьке містечко. Мені подобалося, що там все компактно влаштовано. Хоча сам я з Харкова - міста побільше. У клубі за три роки всіх добре дізнався, кілька років разом працювали. Там хороша структура. Але баскетбольна життя - кочове, і я порахував, що перехід в Будівельник - хороший крок для мене», - вважає Чумаков.
Цього сезону Чумаков матиме можливість зіграти у кваліфікації до ліги чемпіонів. Минулого сезону Чумаков не стрибнув вище своїх можливостей, але водночас був одним із найпродуктивніших гравців своєї команди. Його середня статистика у «Мавпах складала 11.6 очок та 5.2 підбирання.
Олександр Сізов (захисник) – «Дніпро» Україна
У плані професійного розвитку Сізову напевне було б правильно змінити клімат, що Олександр і зробив. За два роки у черкаському клубу цей свінгмен став одним із найвидовищніших гравців команди. Але його сильні матчі часто затіняла нестабільність. У середньому за матч захисник мав 6.6 очок, 4.2 підбирання та 3.1 передачу.
Цього сезону Сізов виступатиме у «Дніпрі», де свого часу непогано виглядав на позиції першого номера. Олександр разом із «Дніпром» уже зовсім скоро зіграє у кваліфікації до Єврокубку FIBA.
Антон Давидюк (форвард) – «Миколаїв» Україна
Перехід у «Миколаїв» для перспективного форварда може мати фундаментальне значення. Навіть на папері зрозуміло, що у стані корабелів Антон матиме значно більше ігрової практики, а саме це зараз виглядає необхідним для розкриття хорошого потенціалу цього гравця. У «Черкаських Мавпах» минулого сезону Давидюк зіграв лише 8 ігор у Суперлізі, а наприкінці сезону залучався до виступів у Вищій лізі. Однак, середня статистика у матчах елітного дивізіону Давидюка виглядає доволі конкурентною за 8 хвилин на ігровому майданчику він здобував 4.6 очки та 2 підбирання.
Гравці, які продовжують співпрацю з клубом:
Олександр Кольченко (захисник)
Олександр Кобець (захисник/форвард) – вихованець клубу
Ігор Бояркін (захисник)
Микита Руслов (захисник) – вихованець клубу
Микита Воєвода (захисник) – вихованець клубу
Дмитро Скапінцев (центровий) – вихованець клубу
Андрій Шаламов (центровий) – вихованець клубу
Іван Ткаченко (форвард) – вихованець клубу
Відразу після завершення сезону одним із найпомітніших вітчизняних клубів на ринку був «Черкаські Мавпи». Наша команда зуміла вчасно зробити кілька важливих стратегічних кроки, які були високо оцінені спеціалістами. Перш за все, слід відзначити пролонгацію контрактів лідера та прихованого лідера команди. На перше звання безапеляційно претендує Олександр Кольченко, який своїм приходом у команду додав її грі агресивності. 13.9 очок, 3.8 передачі – така статистика Кольченка у сезоні і як наслідок – виклик у табір збірної України після майже п’ятирічної перерви. «Прихованим лідером» можна назвати головного організатора нападу нашого клубу, та ще одного учасника минулорічного Матчу зірок Суперліги – Ігора Бояркіна (5.2 очки та 5.7 передач).
Новачки команди:
Дмитро Липовцев (форвард) - «Кривбас»/«Запоріжжя» Україна
Стабільний універсальний гравець захисного плану – так можна назвати новоспеченого форварда «Черкаських Мавп». Якщо з часом його юнацький універсалізм звузився до позиції 3/4, то захисні можливості лише виросли. Минулий сезон Липовцев завершив у «Запоріжжі», за який добував у середньому за гру 11.7 очок та 3.7 підбирання. У першій частині сезону Дмитро був гравцем «Кривбасу» (7.4 очки, 4.2 підбирання). Сезоном раніше новачок черкаського клубу здобув бронзу української Суперліги у складі «Кривбасу». Також слід відзначити бронзові нагороди чемпіонату Європи 3х3, які Діма завоював цим літом, разом зі своїм новим одноклубником – Олександром Кобцем, а також дніпрянами – Тимофеєнком і Закурдаєвим.
Володимир Конєв (форвард) – «Хімік» (Україна)
Одне із найгучніших підписань цього літа в українській Суперлізі було пов’язано з «Черкаськими Мавпами». Підписанням Конєва у нашому клубі остаточно закрили позицію третього номера і водночас отримали сильного гравця із широким досвідом міжнародних виступів.
Протягом кількох останніх сезонів Конєв був одним із лідерів южненського «Хіміка». У 2016-му Володимир був визнаний MVP Кубка України та разом із южненцями виграв золото Суперліги. Загалом у складі южненців Конєв провів чотири сезони (2013-2017), протягом цього часу форвард двічі ставав чемпіоном Суперліги і двічі вигравав срібло головного чемпіонату України. У минулому сезоні середня статистика Конєва у Суперлізі складала 10 очок та 5.7 підбирань. А у Лізі Чемпіонів новачок «Черкаських Мавп» мав 8.6 очок та 4.7 підбирання.
Марко Поповіч (форвард) - «Башкімі» Косово
Після перших підписань цього сезону доволі гостре селекційне питанням було пов’язано з передньою лінією. Саме так у клубі опинився перший легіонер сього сезону – чорногорець Марко Поповіч. Потужний форвард, який у цьому сезоні покликаний замінити Ігора Чумакова, майже всю свою кар’єру провів у чорногорській «Будучності». За 11 років (2003-2014) виступів у цьому клубі новачок «Мавп» виграв 6 чемпіонських титулів, 5 разів ставав володарем національного кубка та двічі доходив до півфіналу Адріатичної ліги. Також Марко має досвід виступів за збірну Чорногорії.
Кого не вистачає?
Навіть зважаючи на широке представництво вихованців баскетбольної школи «Черкаських Мавп» в основі клубу хорошу селекційну роботу клубу поки не можна назвати завершеною. Так ідеальним є варіант із залученням до складу ще по одному виконавцю у позицію 2/1 та передню лінію.