Олександр Нагорний розповів про зміни, перспективи й плани баскетбольної школи «Черкаських Мавп»
- 22-08-2017, 09:19
- Черкаси та область / Баскетбол
- опублікував Віктор Мельник
- 0
- 1220
Влітку у структурі баскетбольної школи «Черкаських Мавп» відбулося чимало змін. Клуб розширюється. З’являються нові команди в різних вікових категоріях. Готується до старту в чемпіонаті й команда дівчат. Для якісної організації процесу були проведені певні зміни.
Всі нюанси повідав онлайн-газеті Новини Черкас президент МГО «Країна Баскетболія» Олександр Нагорний.
– Олександре Івановичу, цьогоріч у баскетбольній школі «Черкаських Мавп» функціонуватиме значно більше команд. Розкажіть ким клуб і місто будуть представлені у Всеукраїнській юнацькій баскетбольній лізі України?
– Ми продовжуємо співпрацю із СДЮСШОР і КДЮСШ-1. Деякі команди баскетбольної школи «Черкаських Мавп» будуть заявлені у чемпіонат і від «Країни баскетболі», і від СДЮСШОР і від КДЮСШ. Цього сезону буде дві команди 2005-го року. Дві 2006-го року. І в подальшому будемо заявляти тільки по дві команди кожного віку. Також цього року стартуватиме команда дівчат 2006-го років народження. Також заявляємо і команду дівчат 2006-го року.
– Стосовно дівчат, як вирішили створити цю команду? Як виникла ідея? Команда ж існувала вже протягом минулого року.
– Ініціатором є меценат черкаського баскетболу Михайло Бродський. Він прагне відродити жіночий баскетбол в Черкасах. Починаємо з нуля. Проблемним аспектом є тренерські кадри. До цього часу тих тренерів, які працювали з дівчатами у КДЮСШ-1 їх уже немає, дехто вийшов на пенсію, декого і в живих вже немає. Працював один Володимир Мірошник, який зараз займається командою хлопців. У певний момент ми знайшли Олену Фатнєву, яка цікавилася цією справою. Також цього року будуть групи початкової підготовки. 10 груп. І серед них будуть і дівчатка. Плануємо до січня 2018-го року відібрати команду дівчат 2007-го року, які будуть готуватися до наступного сезону, щоб грати у ВЮБЛ. Групами початкової підготовки займаються наші тренери, які працюють у структурі клубу. А також вчителі фізичної культури, які співпрацюють із клубом. Намагаємося охопити все місто.
– Відбір проводитимете для дітей 2007-08-го років чи й для старших дітей?
– Найменших дітей тренери відберуть із груп початкової підготовки. Восени разом з департаментом освіти Черкаської міської ради ми плануємо цього року започаткувати проведення Молодшої баскетбольної ліги серед хлопців 2004-2005 років народження.
Я думаю в лізі будуть грати більше 20-ти команд. Гратимемо за коловою системою з жовтня по березень. Це ми робимо для того, щоб не пропустити талановитих хлопців. Можливо побачимо талановитих і високих хлопців, їх можемо залучити і до цих команд. Лігу проводитимемо щороку. Все для того, щоб ніхто не випав з нашого поля зору.
– Цього року буде значно більше команд у структурі клубу. Хто тренуватиме цих дітей?
– Ми вирішили, що один тренер повинен вести кожну вікову категорію. Там де є дві команди, тренер працюватиме з обома. Олександр Лашко тренуватиме обидві команди 2004-го року. Із 2005-им роком працюватиме Андрій Тимофєєв. Він давно працює у структурі клубу, він наш вихованець. Закінчив інститут фізичного виховання, навчається в аспірантурі й хоче бути тренером. Не один рік допомагає Василю Івлєву, тому вирішили давати йому більше повноважень. Тому більше з цими дітьми працюватиме Тимофєєв, але Василь Івлєв також йому допомагатиме. Із двома командами 2006-го року працюватиме Євгеній Ткаченко.
– Також наявні зміни і організаційного плану в баскетбольній школі. Розкажіть більше про них.
– Ми вирішили зробити такі перестановки. Тренер дублюючого складу повинен працювати із найстаршою командою баскетбольної школи, яка грає у ВЮБЛ. Тобто, Олександр Ворона головний тренер дубля, і водночас тренуватиме команду, яка є на підході – «Черкаські Мавпи-01». Через рік кращі вихованці цієї вікової категорії повинні поповнити склад дубля. Тому він повинен бачити, хто там є, на кого можна розраховувати. Щоб і тренувальний процес був однаковим. Щоб діти обох команд знали, що вони мають грати, всі комбінації і вимоги тренера.
Всі наші команди ми розділили на дві частини, над кожною із них поставили куратора. Так, Володимир Чурсін буде відповідати за дітей старшої вікової групи від 2001-го до 2003-го років. Він має величезний досвід власної тренерської роботи. Він працював із європейськими тренерами – Звєзданом Мітровичем, Айнарсом Багатскісом. В обов’язки Володимира Борисовича входитиме присутність на кожному другому тренуванні різних команд. Разом із тренерами вони сформують і програму підготовки, і побудову тренувального процесу. Техніко-тактична робота. Все це тренери цих команд робитимуть із Чурсіним.
А за молодші вікові категорії (2004 – 2007-08 р.н.) буде відповідати Максим Івлєв. У нього хороший досвід в організації та набору дітей. Він постійно відвідує різноманітні кемпи, в Сербії був неодноразово. Також сам організовує різноманітні табори. Зараз він перебуває на кемпі в Батумі. Він знає і вміє навчити дітей молодшого шкільного віку. Йому це досить добре вдається. У цьому нічого нового немає. Будь-яка школа, чи то спортивна, чи загальноосвітня, повинна мати методистів. Тому ми також вирішили зробити такі зміни. Можливо не сьогодні й не завтра, але через певний час це дасть свої результати.
– Також цього року клуб започаткував баскетбольний клас у 17-ій школі. Розкажіть про нього?
– Ідея створення спортивних класів не нова. У нас також були спортивні класи. Разом із Максимом Міхельсоном ми створили спортивний клас із хлопців 96-го року народження, який функціонував у 34-ій школі. Тут є два моменти. Додаткові вранішні тренування, на яких діти працюють над індивідуальною підготовкою. І другий момент – діти, які разом навчаються, тренуються, перебувають разом із ранку до вечора. Це зовсім інші діти, зовсім інший дух колективізму і взаємної підтримки. Це згуртує команду і має піти на користь. Це ще один крок до покращення нашої роботи й виховання майбутніх баскетболістів. Також ми постійно зіштовхуємося із проблемою відсутності залів. Команди молодшої групи тренуються у шкільних залах. Коли буде команда у конкретній школі, дітям простіше працювати у своїй залі.
– Як це все функціонуватиме?
– У класі буде близько 20-ти дітей. Це хлопці і 2004-го і 2005-го років народження. Ми говорили з батьками, щоб у цей клас пішли найбільш обдаровані й перспективні діти. Із ідеєю створення такого класу я пішов до директора 17-ої школи, до директора департаменту. Вони погодилися. У дітей буде власний кабінет, зробимо ремонт, вже сьогодні стелять новий лінолеум, обладнаємо шкафчики для перевдягань. І протягом першої чверті, силами школи буде зроблений ремонт у роздягальнях, зроблять душові кабіни. Причому на цьому класі ми не зупиняємося. Наступного року сформуємо ще один клас, це вже будуть діти 2005-06-го років народження. Ці класи розбавлятимемо дівчатками, у нас же є дівчата 2006-го року. Всі хто захочуть прийти до цього класу, ми будемо тільки за.
– Стосовно завдань на сезон. Потрапляння гравців до юнацьких, юніорських збірних? Чи конкретних результатів – медалей?
– Результат роботи баскетбольної школи – це кількість представників у різних збірних. Хочемо щоб якомога більше дітей були у збірних. Всі ці зміни, які ми влаштували, щоб покращити результати команд і підготувати гравців до збірних України різних вікових категорій. А зараз завдяки нововведенням Федерації баскетболу вже створені нові збірні – і U14, і U15. Не так як було кілька років тому, зібрали 16-річних гравців. Так, є збори 30-40 днів, кілька турнірів і все. А зараз планомірна робота. Майже півтора місяці команди найменших років тренуються, беруть участь у турнірах, за кордон виїжджають. Знаю, що планується участь у Європейській юнацькій баскетбольній лізі такої команди. Хлопці будуть тренуватися і награватися протягом кількох років. І вже до 16-річного віку будуть підготовлені до кадетської збірної.
– Восени стартує Всеукраїнська юнацька баскетбольна ліга. Чи будуть цьогоріч зміни у правилах для дітей меншої вікової групи?
– Так, зміни безперечно будуть. Зміни розглянуть на президії федерації у вересні. Зміни представлять, відбудеться обговорення. Але зміни будуть однозначно. Адже у цих правилах більше заборон, аніж дозволеного. Наприклад у більшості країн Європи таких заборон немає. І потім ми стикаємося із проблемами – весь світ грає пік-н-роли, а ми не можемо їх грати. Ці зміни потрібні.