Потаське ХПП планує прийняти на збереження до 12 тис. т зерна від Аграрного фонду
- 27-08-2017, 18:50
- Черкаси та область / Економіка
- опублікував Тетяна Стеценко
- 0
- 1066
Потаське хлібоприймальне підприємство (с. Поташ, Маньківський р-н), одне з підприємств Черкащини, що у 2017 році планує збільшити прийом до 12 тис. т зерна від Аграрного фонду України. Про це зазначено на офіційній веб-сторінці ПАТ “Аграрний фонд”.
Як зазначено в повідомленні, за інформацією директора ПХП ДАК «Хліб України» Олександр Кучеренко, минулого року на ПХП зберігали 8 тис. т зерна ПАТ «Аграрний фонд».
«Минулого року “Аграрний фонд” завіз 8 тис. т пшениці, яку ми зберігали до весни. Пшениця весною була високої якості. Порушень ані з боку елеватора, ані “Аграрного фонду” при розрахунках не було», — зазначив він.
За його словами, кожного року обсяги співпраці зростають.
«Сьогодні тенденція йде до зростання. Я думаю, що цьогоріч буде 10-12 тис. т зерна, яке заготовить “Аграрний фонд”. Аграрії регіону везуть переважно пшеницю. Однак елеватор може забезпечити зберігання всієї лінійки продукції по форварду “Аграрного фонду”: кукурудзу, гречку, жито», ― наголосив Кучеренко.
За його оцінками, програмою Фонду користуються і великі, і малі агропідприємства.
«Нам вигідно працювати з “Аграрним фондом”, тому що він зберігає зерно і від цього елеватор отримає прибуток. Фермери, зі свого боку, отримують своєчасний і прозорий розрахунок», — пояснює він.
Як повідомив начальник Черкаського відділення «Аграрного фонду» Олег Суходольський, кількість учасників програми в регіоні з року в рік зростає. У 2017 році «Аграрний фонд» на Черкащині законтрактував рекордні 55 тис. т продовольчої пшениці 2 та 3 класу.
Про це повідомляють Новини Черкас із посиланням на інформацію Управління агропромислового розвитку облдержадміністрації.
За його словами, це пояснюється рядом переваг. Перше ─ заставу у вигляді майбутнього врожаю. Друге ─ невелика кількість документів, які потрібні для отримання коштів. третій ─ швидке і в більшості випадків позитивне рішення. Четверте ─ отримання 65% коштів протягом 5 днів з моменту підписання договору.
Олег Суходольський також додав, що розрахунок проводиться за ціною, яка склалася на ринку зернових. Крім того, є дві форми ─ з прив’язкою до курсу долара і без прив’язки. Остання має великий попит.
Суходольський розповів, що Аграрний фонд надалі розвиватиме форвардну програму. Один з таких кроків, якого чекають фермери, ─ введення товарного форварда у вигляді мінеральних добрив. Таким чином, резерв для приросту нових клієнтів є.
Довідково:
Потаське хлібоприймальне підприємство одночасно може зберігати 50 тис. т зернових і перевалювати за рік 150 тис. т.Його виробничий арсенал дозволяє завантажувати 10 залізничних вагонів і одночасно приймати 2 тис. т зерна з полів.
На ХПП працює атестований персонал на сучасному обладнанні, а також у акредитована лабораторії підприємства.