За сприяння служби зайнятості цього року на Черкащині організували власну справу 18 осіб
- 28-08-2017, 11:29
- Черкаси та область / Суспільство
- опублікував Віктор Мельник
- 0
- 1174
Багато хто з нас мріє мати свій бізнес. У багатьох навіть є ідеї по напрямку діяльності. Але, нажаль, у більшості українців ідеї залишаються нереалізованими, часто за відсутності знань. Допомогти у реалізації вашого проекту зможе служба зайнятості, адже одним із напрямів її діяльності є сприяння у започаткуванні власної справи.
«Цього року за сприяння Черкаської обласної служби зайнятості організували власну справу як суб'єкти підприємницької діяльності 18 осіб. Сума наданих коштів складає майже 500 тис. грн., середні витрати на одну особу перевищили 27 тис. грн. Найбільш поширеними видами економічної діяльності є: оптова та роздрібна торгівля, торгівля транспортними засобами – 48,1 %; сільське господарство – 7,6 %; переробна промисловість (виробництво) – 3,4 %; транспорт та зв’язок – 6,4 %», - повідомила онлайн-газеті Новини Черкас заступник директора обласного центру зайнятості Марина Сорокіна.
З метою активізації зусиль клієнтів щодо пошуку роботи службою зайнятості проводяться масові та інформаційно-довідкові заходи, а саме: круглі столи, ярмарки та міні-ярмарки вакансій, дні відкритих дверей тощо.
Велика увага приділяється інформуванню та професійній підготовці майбутніх підприємців. Спеціалісти служби зайнятості регулярно проводять семінари та тренінг-семінари: «Як розпочати свій бізнес», «Від бізнес-ідеї до власної справи”, які можуть відвідати всі бажаючі.
Широким попитом користується організація навчання безробітних основам підприємництва, бізнес-планування та самозайнятості.
Безробітні навчаються на короткотермінових курсах з організації підприємницької діяльності, проводиться професійна підготовка та перепідготовка за професіями, спеціальностями, які дають можливість займатися підприємницькою діяльністю та започаткувати власну справу, зокрема: менеджер малого бізнесу, продавець, перукар, швачка, електрогазозварник, слюсар з ремонту автомобілів, муляр, маляр, штукатур - лицювальник тощо.
Направленню на навчання на курсах служби зайнятості передує відповідна профорієнтаційна робота, тестування та визначення безробітними бізнес-ідеї, що є основою написання якісного бізнес-плану.
Слухачі знайомляться з принципами антикризового менеджменту, набувають досвіду з аналізу конкурентного середовища, оволодівають мистецтвом упередження ризиків. Велике значення при підготовці майбутніх бізнесменів приділяється також питанням нормативно-правового регулювання підприємництва, вивченню особливостей податкової системи в Україні.
Опанувавши теоретичний курс, майбутні підприємці під керівництвом досвідчених викладачів-консультантів самостійно розробляють бізнес-план за проектом започаткування власної справи.
В центрах зайнятості майбутні та діючі підприємці можуть отримати консультації з різних питань щодо організації та провадження підприємницької діяльності.
Для надання консультацій залучаються представники сектору Державної регуляторної служби України в Черкаській області, підрозділів з питань фінансів та економічного розвитку органів місцевого самоврядування, об'єднання роботодавців, банківських установ, Фонду підтримки підприємництва тощо.
Одними із прикладів реалізації власних бізнес-ідей за сприяння центру зайнятості є історії колишніх безробітних.
Так, Владислава Козлова колишня мешканка м. Донецька, у зв’язку з військовими подіями на Сході країни, переїхала проживати до Катеринопільського району. Маючи професійно-технічну освіту, жінка декілька років працювала перукарем – здобувала досвід та опановувала тонкощі професії, але життєві обставини змусили її ризикнути та спробувати свої сили в новому виді діяльності – власному бізнесі. Звернувшись за допомогою до районного центру зайнятості Владислава успішно захистила бізнес-план на тему «Надання перукарських послуг» і на сьогодні працює перукарем.
Багато років життя Любов Жеребньова присвятила улюблений справі – займалася вивченням психології та психологічною підтримкою людей у складних життєвих ситуаціях, але так склалися обставини, що відбулося скорочення штату працівників на улюбленому місці роботи й жінка втратила роботу. Звернувшись до Черкаського міського центру зайнятості успішно захистила бізнес-план на тему «Надання психологічних послуг» та на сьогодні працює психологом.
Володимир Арсеменко восени минулого року звернувся до Кам´янського районного центру зайнятості після демобілізації з військової служби в зоні проведення АТО. Ще до проходження військової служби, чоловік працював охоронником, слюсарем та бетонярем, в АТО був стрільцем, але завжди мріяв реалізувати себе в сфері торгівлі. Вже невдовзі чоловік захистив бізнес-план на тему «Магазин продуктів харчування» та відкрив власний магазин
Ще одним прикладом є життєва історія Олега Онойка, який за допомогою у працевлаштуванні звернувся до Катеринопільського районного центру зайнятості. Чоловік працював монтером колії на залізниці та охоронником, пройшов службу в зоні АТО, але завжди мав заповітну мрію – посадити сад. Вже невдовзі Олег успішно захистив бізнес-план на тему «Садівництво та вирощування ягід», засадив саджанцями дерев та ягід земельну ділянку в 30 соток, а в подальшому планує розширити площі насаджень.