На Черкащині розвивається нова афера: цілі села обкрадають на землю
- 29-08-2017, 10:08
- Черкаси та область / Головне / Суспільство
- опублікував Сергій Корнелюк
- 0
- 1309
І таке може статися з кожним селом і районом.
- І як таке може бути??? – обурюється голова Золотоніської райдержадміністрації Олександр Лісовий. – Ми, за два роки, ледве змогли оформити виділення обіцяних державою 2 гектарів землі для 106 наших АТОвців (а, загалом, потрібно для 373!). А тут, усього за місяць - ніхто не встиг нічого ні почути, ні побачити - 60 гектарів сільської землі роздали… групі киян.
- Ми всі взнали, коли уже побачили у реєстрі. Коли було уже пізно і Новодмитрівка залишилась без 60 гектарів землі, - розповідає голова Золотоніської РДА. – Сільська рада не надавала жодних дозволів і погоджень. Але факт лишається фактом: місцевих АТОвців залишили без надії отримати цю землю, а село - без сотень тисяч гривень орендної плати. Аби ви розуміли, для більшості наших сіл саме орендна плата за землю, яку орендують господарства є головним джерелом доходу для життя і для розвитку. Так було і у Новодмитрівці, потім господарству не продовжили договору оренди, а потім село дізналось, що земля уже не їхня.
Згідно «Акту перевірки деяких питань діяльності ГУ Держгеокадастру у Черкаській області…», «…у разі продажу права оренди на цю земельну ділянку на земельних торгах можливі надходження до місцевого бюджету від річної орендної плати склали б орієнтовно 330 тисяч гривень.
Не була зазначена земельна ділянка зарезервована для учасників АТО у зв’язку із відсутністю такої потреби (відповідно до письмових пояснень в.о. начальника Головного управління Сіроштан О.М.). Водночас, станом на 31.12.2016 у Головному управлінні тільки на розгляді знаходиться 349 клопотань від учасників АТО про надання дозволу на розроблення проектів землеустрою, відмовлено у задоволенні 1217 клопотань від учасників АТО про надання дозволу…» Відповідно до акту, у самій Новодмитрівці земля потрібна біля 30 АТОвцям – і 60 гектарів якраз могло би вистачити - проте, «До ГУ Держгеокадастру звернулось 30 громадян (у жодного з цих громадян місце проживання не зареєстровано у Черкаській області) з клопотанням про надання дозволу на розроблення проектів землеустрою...» Відповідні накази було видано за три (!) дні. А рівно за місяць ГУ Держгеокадастру у Черкаській області видало накази про затвердження документації із землеустрою та надання земельної ділянки у власність мешканцям Києва та області.
Наразі тривають суди (до суду звернулась прокуратура) – проте, за словами голови Золотоніської РДА, надії повернути землю мало – особливо, зважаючи на те, що щасливі власники встигли спритно перепродати отримані земельні ділянки. І – переконаний Олександр Лісовий – сьогодні від такого варіанту не застраховане жодне село і жоден район. І одного дня, вийшовши на поле, селянин може побачити там чужих людей і уже чужу землю.