Для реконструкції площі Героїв Майдану у Шполі не вистачає дев’яти мільйонів з десяти
- 30-08-2017, 09:15
- Черкаси та область / Суспільство
- опублікував Тетяна Стеценко
- 0
- 981
Нагальність реконструкції площі Героїв Майдану та доцільність заміни постаменту колишнього пам’ятника Леніну на фонтан – вирішуватимуть самі шполяни на громадських слуханнях Шполянської об’єднаної територіальної громади. Таке рішення ухвалили депутати на V сесії Шполянської міської ради об’єднаної територіальної громади VIII скликання.
Про це повідомляє кореспондент онлайн-газети Новини Черкас.
Питання реконструкції площі Героїв Майдану стало одним із основних питань порядку денного та викликало справжню дискусію в сесійній залі Шполянської ОТГ. Депутати намагались визначитись, що робити з державною субвенцію в сумі 1 мільйон гривень із цільовим призначенням: «на реконструкцію колишнього постаменту Леніна та будівництво фонтанів на площі Героїв Майдану у Шполі».
Справа в тому, що для повної реалізації проекту із реконструкції площі Героїв Майдану не вистачає ще 9 млн. грн., адже, за попередніми розрахунками, вартість проекту, ініційованого головою Шполянської райдержадміністрації Володимиром Потапенком, складе майже 10 млн. грн. Потрібної ж суми наразі немає в бюджетах ні районної, ні міської рад.
Хто зробив заявку на виділення саме такої суми коштів з державного бюджету, ще й при відсутності проектно-кошторисної документації, депутати Шполянської ОТГ, намагались з’ясувати у представників райдержадміністрації, які були запрошені на засідання сесії. Та ті, в свою чергу, тільки підтвердили, що виділених коштів дійсно не вистачить на реконструкцію всієї площі.
Як зазначила головний спеціаліст відділу містобудування, архітектури, будівництва та житлово-комунального господарства райдержадміністрації Олена Яровенко, проектна пропозиція реконструкції площі Героїв Майдану розроблялась Черкаською організацією ДІ ПРОЕКТ в двох варіантах, які включали в себе зміни на всій території площі.
- Але щоб реконструювати всю площу міста потрібні великі кошти. Наразі ми пропонуємо почати з демонтажу постаменту Леніна і для початку встановити лише один фонтан, - підсумувала Олена Яровенко.
Думку колеги підтримав і присутній на сесії перший заступник голови райдержадміністрації Юрій Козоріз, який теж зазначив, що для реконструкції всієї площі виділеної субвенції буде замало, але з чогось потрібно починати.
Такою пропозицією представників РДА обурився депутат міської ради Михайло Богач, який зазначив, що такий підхід лише загонить у «глухий кут» усю громаду.
- Хто ж нас вважатиме розумними, якщо ми зараз розпочнемо рити площу в центрі міста, не маючи для цього ні відповідної проектно-кошторисної документації, ні фінансового ресурсу, аби завершити розпочате? – наголосив Михайло Богач. – Коштами платників податків потрібно розпоряджатись по-господарськи, а не загнати зараз себе і всю громаду в глухий кут: адже, розпочавши сьогодні цю реконструкцію, завтра для її завершення доведеться відірвати кошти, яких бракує, з більш глобальних проблем у місті. Чи правильно зрозуміє нас громада? Коли сьогодні люди звертаються до міської ради з проблемою нестачі якісної питної води, ми будемо облаштовувати фонтани у центрі міста?!
Депутат Дмитро Тищенко додав, що переглянувши постанову КМУ про виділення державних субвенцій іншим районам області, відмітив, що там гроші пішли на більш значущі соціальні об’єкти — школи, дитсадки, заклади охорони здоров’я.
- Хіба у Шполі немає інших, більш важливих проблем, аніж реконструкція площі? – звернувся до присутніх Дмитро Тищенко. – Я не кажу, що для міста такі перевтілення не важливі, але ж має бути першочерговість пріоритетів. Приміром, гострою лишається проблема водогону в районі цукрозаводу; скоро нам перейдуть на баланс школи, де теж є купа питань, а ще безліч інших проблем життєдіяльності міста. Спочатку треба вирішити питання, які безпосередньо стосуються життя людей, а вже потім будемо займатись прикрашанням міста.
Після довгих суперечок депутати зійшлися на думці, що останнє слово у цьому питанні повинно бути за думкою самих жителів Шполянської громади. Саме вони під час громадських слухань повинні вирішити, на що сьогодні більш доцільно використати державні кошти.
За словами депутата міської ради від БПП Івана Каракаша, у разі, якщо громада вирішить витратити ці кошти на інші потреби, то на підставі громадських слухань міська рада має право надіслати листа Кабміну із проханням змінити цільове призначення державної субвенції місцевим бюджетам на заходи щодо соціально-економічного розвитку окремих територій.
Загалом на V сесії міської ради VIII скликання депутати розглянули та прийняли позитивні рішення по 73 питаннях: 44 – загальних та 29 – земельних.
Серед ряду важливих рішень, міські депутати схвалили питання добровільного приєднання до Шполянської міської об’єднаної територіальної громади села Скотареве та внесли зміни до рішення міської ради «Про міський бюджет на 2017 рік».
За словами міського голови Сергія Кравченка, зміни стосувалися виділення коштів на першочергові потреби. Так, 214 тис. грн виділено на харчування дітей 1-4 класів міських шкіл; 111 тис. грн спрямовано на дофінансування харчування дітей у дитсадках міста (у зв’язку з підняттям вартості харчування на одну дитину з 15 до 20 грн); 64 тис. грн – на пільгове перевезення громадян; 48 тис. грн — на поточний ремонт доріг; 50 тис. грн надали для виплати одноразової матеріальної допомоги шістьом військовослужбовцям-контрактникам. Також, депутати ухвалили питання придбання котла для адміністративного приміщення в Кримках, де, окрім сільської ради, розміщується ФАП, бібліотека, вузол зв’язку, кімната для репетицій дитячих творчих колективів.
Серед інших важливих питань депутати розглянули і схвалили рішення «Про затвердження Програми та Положення про надання одноразової грошової матеріальної допомоги громадянам в новій редакції», «Про підтримання зауваження Асоціації міст України до проекту Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо здійснення державного контролю за відповідністю рішень органів місцевого самоврядування Конституції та Законам України» тощо.