Які петиції є на сайті Черкаської міської ради?
- 8-09-2017, 17:22
- Черкаси та область / Суспільство
- опублікував Тетяна Стеценко
- 0
- 1174
Нині на сайті Черкаської міської ради знаходиться 27 петицій, поданих містянами, на які триває збір підписів. Серед прохань до міської ради є кумедні, а є і містично-фантастичні.
В основному містян турбують комунальні питання, зокрема збільшення тролейбусів на маршрутах, покращення медичного забезпечення у лікарнях, ремонт каналізаційних мереж та доріг, тощо, пише Дзвін, повідомляють Новини Черкас.
Проте трапляються і небуденні винятки. Зокрема 11 серпня була подана петиція із проханням “Після смерті людину перетворити в дерево”, унаслідок чого кладовища мають стати лісами. Її підтримало наразі 37 жителів Черкас із необхідних 250. Прописаний і спосіб реалізації міською радою цього вселенського таїнства – ховати небіжчиків не за православними традиціями, а у новий “яйцеподібний” спосіб.
Ще один приклад – петиція щодо розведення у Дніпрі… річкових дельфінів.
Є на сайті і петиція із загадковою назвою “Так нічого й не помінялось”. Насправді, мова йде про незадовільне обслуговування у лікарні.
Але лідером серед найбезглуздіших петицій стала петиція “Про заборону петицій …”, підтримана, до речі, лише 20 містянами.
Є, звісно, і цілком притомні ідеї, правда, трохи із соціалістичним присмаком, – виплатити одному черкаському активісту десять тисяч гривень за знайдених вандалів або встановити кіоски із шаурмою біля помешкань депутатів, які голосують за їх узаконення .
Збирати ж петиції на сайті Черкаської міської ради почали близько року тому. Для того, щоб звернення розглядалося депутатами необхідно зібрати 250 підписів протягом місяця.
Нагадаємо, згідно чинного законодавства України особливою формою колективного звернення громадян до Президента України, Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України, органу місцевого самоврядування є електронна петиція, яка подається та розглядається в порядку, передбаченому статтею 23-1 Закону України “Про звернення громадян”. З електронними петиціями громадяни можуть звернутися до Президента України, Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України, органу місцевого самоврядування через офіційний веб-сайт органу, якому вона адресована, або веб-сайт громадського об’єднання, яке здійснює збір підписів на підтримку електронної петиції. Електронна петиція, адресована відповідно Президенту України, Верховній Раді України, Кабінету Міністрів України, розглядається у особливому порядку за умови збору на її підтримку не менш як 25000 підписів громадян протягом не більше трьох місяців з дня оприлюднення петиції. Вимоги до кількості підписів громадян на підтримку електронної петиції до органу місцевого самоврядування та строку збору підписів визначаються статутом територіальної громади.