«Мошногірські яструби» підкорили «Нащадків вільних»

«Мошногірські яструби» стали єдиною сільською командою серед учасників міжнародних змагань «Нащадки вільних», який проходив влітку у Миколаєві. І вперше за час існування проекту єдині з-поміж 11 команд вибороли перемогу одразу у двох номінаціях.

«Мошногірські яструби» стали єдиною сільською командою серед учасників міжнародних змагань «Нащадки вільних», який проходив влітку у Миколаєві. І вперше за час існування проекту єдині з-поміж 11 команд вибороли перемогу одразу у двох номінаціях.

Про це із посиланням на газету «Сільські обрії» повідомляють Новини Черкас.

Нагадаємо, цьогоріч у травні рій Будищенської ЗОШ І-ІІІ ступенів здобув друге місце в обласних випробуваннях Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Джура», виборовши право представляти Черкаську область на міжнародних  змаганнях. Вихованці Марини Лазаренко, заступника з виховної роботи та педагога-організатора Юлії Мавренкової на міжнародних змаганнях вибороли перемогу у номінаціях «Представлення героя регіону» та «Хореографія». Але про все по черзі.

«Нащадки вільних/Descendants of the free» - міжнародна акція, спрямована на формування ціннісних орієнтирів та утвердження національно-патріотичної свідомості дітей та молоді, започаткована Міністерством молоді та спорту. Цьогоріч проходив протягом п’яти липневих днів в Миколаєві. Серед учасників – іноземні гості із Литви та Молдови, а також 11 команд з різних областей України -  Київської, Черкаської, Кіровоградської, Чернігівської, Рівненської, Миколаївської, Чернівецької, Одеської. Всього 120 хлопців та дівчат віком від 10-20 років.

Команди змагались в номінаціях «Творчість»  -  презентація  команд, «Представлення героя регіону», «Хореографія» – танці, «Туризм» – вузли і переправа, «Медицина» – домедична допомога, «Зброя» – збірка/розбірка, безпечне поводження. Інструктори з кожного напряму протягом чотирьох днів вишколу відбирали кращі команди, які мали змагатися у фіналі. Окрім випробувань, команди мали змогу познайомитись з традиціями та культурною спадщиною нових закордонних друзів, відвідати канатний парк, покупатись і позасмагати на Південному Бузі та Чорному морі, знайти нових друзів та весело провести час.

- Ми не розраховували, що міжнародний конкурс матиме фестивальний характер, який покликаний об’єднати молодь, тому підійшли дуже серйозно та відповідально до підготовки для участі в ньому, - розповідає Марина Лазаренко. -  Розбирати та збирати автомат Калашнікова нас вчили викладачі військової кафедри ЧНУ ім. Б. Хмельницького, туристській справі – в Черкаському обласному центрі туризму, тактику долання смуги перешкод відпрацьовували на базі військово-патріотичного табору в Чапаєвці.

Вже на етапі представлення команд та початку навчань інструкторам змагань було зрозуміло, що команди дуже по різному підготовлені і є явні фаворити в тому чи іншому напрямку. На другий день у творчому конкурсі команди представляли героя регіону.

- Нашим Героєм був МІФ - Момот Ігор Федорович, генерал-майор прикордонних військ. Матеріали про легендарного прикордонника нам надали  працівники Навчального центру Державної прикордонної служби України ім. генерал-майора І.Момота та Центрального музею Державної прикордонної служби України. Представлення, яке хлопці і дівчата зробили, розчулило всіх до глибини душі. І ми перемогли. Попри серйозну конкуренцію з боку Молдавії з їхніми танцями, Одеси та Кропивницького, які теж представляли АТОвців, що загинули за нашу батьківщину, та литовців, які співали мантри та розповідали про лісових братів-партизанів, - зауважує Юлія Мавренкова.

Проте учасники вишколу  не лише навчалися та випробовували свої  сили, а й пізнавально проводили вільний час. У Миколаєві вони відвідали обласний краєзнавчий музей та Музей суднобудування та флоту, а також парк в якому стоять БТР, БМП, СЗУ та САУ. Були в гостях у хлопців з 79-ї окремої десантно-штурмової бригади. Відвідини військової частини почались з покладання квітів до пам’ятника воїнам, що загинули, захищаючи нашу батьківщину. Після цього була коротка розповідь про десантні війська, показ зразків сучасного озброєння бригади, відвідини тренувального майданчика для стрибків з парашутом, лазіння по БТРу та спроба подолати «рукоходік» на спортмайданчику військової частини. Окрім того, могли покупатися в морі та познайомилися із миколаївськими козаками, які влаштували для них свято з козацькими іграми. А ще для них щовечора організовували дискотеку та посиденьки біля ватри.

- У  фіналі за боротьбу на кращу хореографічну постановку діти мали станцювати вивчений ними під керівництвом хореографа танок. Ми старалися з усіх сил. Звісно були й неточні рухи і помилки в танці, але ми обійшли Одесу, - розповідає пані Юлія. – І це була ще одна перемога нашої команди. Самі організатори фестивалю зауважували, що такого в їхній практиці ще не було. Одна команда могла перемогти лише в одній номінації.

Проте, як кажуть, в правилах є винятки. І «Мошногірські яструби» це довели.

- Бажання, сила волі, а ще позитив та доброзичливий настрій наших дітей підкорили журі міжнародного конкурсу. І як результат наших «Яструбів» запросили наступного року знову стати учасниками «Нащадків вільних» поза конкурсом, - захоплено розповідає пані Марина.

У фінал поборотися за перемогу в номінації «Медицина» вийшли команди з Литви, Одеси, Рівного та Миколаєва. Завдання було і не складне, і складне одночасно. Треба було надати допомогу перехожому, що лежав без свідомості на тротуарі, викликати швидку і не дати перехожому померти. Але перехожий постійно «хотів віддати душу богові», тож хлопцям і дівчатам було непереливки. Перемогу в цьому змаганні здобули литовці. В запеклій боротьбі між Молдовою та Новодністровськом в змаганні зі розборки/зборки АК та спорядження магазину перемогли останні. В номінації «Туризм» у фінал вийшли команди з Кропивницького та Києва. Перемогу здобули учасники з Кропивницького.

- Хочеться сказати слова вдячності організаторам, інструкторам, що працювали з дітьми, та всім учасникам цього чудового фестивалю за позитивні й яскраві емоції. Звісно, наша участь не була б можливою без допомоги батьків, наших наставників, меценатів та спонсорів. Окрема подяка керівництву ДП «Перемога Нова», завдяки спонсорській допомозі якого, наші діти виглядали достойно та гідно на фоні міських команд. Ну і найтепліші слова вдячності хочеться сказати дітям, які вже сьогодні є основою нашого майбутнього, які надихають нас на роботу та вселяють віру в краще майбутнє, - зазначає Марина Лазаренко.

Фото зі сторінки у мережі Фейсбук Юлії Мавренкової

Теми: Черкаси
ІНШІ НОВИНИ

Коментарі

Додати коментарій
Ваше ім'я:
Ваш E-Mail:

Питання:
Відповідь:
Введіть код:
НАЙПОПУЛЯРНІШЕ / ЩО КОМЕНТУЮТЬ
  1. Замовив убивство товариша: на Черкащині поліцейські провели спецоперацію, аби врятувати життя 54-річного чоловіка
  2. На Черкащині відкрили Алею пам'яті загиблих воїнів
  3. Аграрії Черкащини залучили 128 млн грн держпідтримки
  4. У Черкасах загадали жертв Голодомору
ОПИТУВАННЯ

Чи треба Україні вступати в НАТО?


 
Співачка Анна Асті, родом з Черкас, стала громадянкою Росії
Співачка Анна Асті, родом з Черкас, стала громадянкою Росії
Артистка Анна Asti з Черкас, справжнє ім'я якої Ганна Дзюба, отримала російський паспорт.     Читати далі
Литовський рок-музикант переспівав популярний хіт, аби зібрати кошти для України
Литовський рок-музикант переспівав популярний хіт, аби зібрати кошти для України
Відомий рок-музикант Андрюс Момантовас виконав хіт Laužo šviesa українською. Читати далі
Італійська група Maneskin випустила хіт, що висміює Путіна (відео)
Італійська група Maneskin випустила хіт, що висміює Путіна (відео)
До Путіна часто звертаються різні публічні особистості, які намагаються привселюдно висміяти діяльність російського лідера та Читати далі
Суспільне оголосило імена 10 фіналістів Нацвідбору "Євробачення-2023"
Суспільне оголосило імена 10 фіналістів Нацвідбору
Суспільний мовник продовжує свою роботу у підготовці до Національного відбору на "Євробачення-2023". Тому вже оголосили список Читати далі
Всі новини шоу-бізнесу
КУРЙОЗИ