До аспірантури ЧНУ вступили громадяни Туреччини
- 16-09-2017, 18:46
- Черкаси та область / Суспільство
- опублікував Сергій Корнелюк
- 0
- 818
Двоє громадян Турецької Республіки вступили до аспірантури Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького, повідомили онлайн-газеті Новини Черкас у прес-службі учбового закладу.
Теми їхніх досліджень стосуються теорії та методики управління освітою і фізіології людини.
Це перші іноземні аспіранти, які будуть навчатися в ЧНУ.
— Ми наповнюємо реальним змістом співпрацю з турецькими партнерами, започатковану в квітні цьогоріч, — зазначив ректор Олександр Черевко під час зустрічі з професором Ардаханського державного університету (Турецька Республіка) Ремзі Девлєтовим та аспірантами з Туреччини. — У квітні на запрошення турецької сторони і в розвиток Меморандуму про співпрацю, підписаного Міністром освіти і науки України і Головою ради вищої освіти Туреччини, наша делегація побувала з робочим візитом у Турецькій Республіці. У Туреччині нами було укладено ряд міжнародних угод у сфері освіти та інновацій. Угодами передбачено академічну мобільність студентів і викладачів, можливість надання партнерам баз для навчальної практики. Домовилися також працювати над гармонізацією навчальних планів і створювати умови для обміну студентами.
Олександр Черевко та Ремзі Девлєтов обговорили питання про налагодження партнерських стосунків між ЧНУ ім. Богдана Хмельницького та Ардаханським державним університетом.
Олександр Володимирович наголосив:
— Міжнародна діяльність є важливим напрямом нашої роботи. Університет на підставі міжнародних угод співпрацює з понад сотнею закордонних партнерів. Крім того, у ЧНУ навчаються студенти з 15 країн світу. Сподіваюся на залучення громадян Туреччини на навчання за всіма освітніми рівнями, у тому числі й в аспірантурі. Тому ми приймаємо пропозицію про співпрацю.
Гість поінформував, що Ардаханський університет, як і Черкаський національний, готує фахівців із багатьох найрізноманітніших спеціальностей — від образотворчого мистецтва до інформаційних технологій. Коло інтересів турецьких партнерів — хімічні, інженерні, технічні спеціальності, інформатика. Є також потреба в організації мовної практики. За підсумками перемовин сторони готують угоду.