В Умані пройдуть Дні європейської спадщини (Програма)
- 17-09-2017, 14:46
- Черкаси та область / Культура
- опублікував Віктор Мельник
- 1
- 1303
Дні європейської спадщини – загальноєвропейська ініціатива, офіційно заснована Радою Європи в 1991 році. Мета проекту – привернути увагу жителів і гостей міста до його культурної спадщини і ролі у розвитку сучасного суспільства. Основною ідеєю заходу є відкриття і огляд зазвичай закритих або маловідомих пам’яток, щоб привернути увагу громадськості до їхньої історичної та архітектурної цінності.
Цього року Умань вдруге приєднується до проведення Днів європейської спадщини. Для всіх бажаючих буде запропоновано низку цікавих екскурсій, які змусять по-іншому поглянути на, здавалося б, відомі і знайомі об’єкти. Адже тема цьогорічних Днів європейської спадщини в Умані: «Невідома Умань: таємниці і загадки старого міста». Заходи заплановані на 23-24 вересня. Участь в заходах безкоштовна. Потрібна лише попередня реєстрація.
Програма Днів європейської спадщини в Умані
Екскурсія-подорож в минуле «Таємниця старого будинку»
Під час екскурсії відвідувачі ознайомляться з оригінальними побутовими предметами поч. ХХ ст., які належали родині Івана Сука. Всі речі були знайдені у 2009 році під час ремонту будинку по вул. Успенській, 10. У грудні 1918 року родина Івана Сука залишила місто, а речі були заховані під дерев’яними сходами.
Місце проведення: Уманський краєзнавчий музей, вул. Незалежності, 31.
Місце зустрічі: Уманський краєзнавчий музей, І поверх.
Дата: 23-24 вересня
Час: 13.00, 14.00, 15.00
Тривалість: 30 хв.
Кількість учасників (1 екскурсія): 20 осіб
Поетична екскурсія «Софіївкою»
Мандрівка парком, наповнена поетичним змістом, допоможе більш яскраво, з новими емоціями сприйняти відомий парк «Софіївка», який став вершиною світового садово-паркового мистецтва кінця ХVIII – початку ХІХ ст. Парк є наочною ілюстрацією до окремих частин поем Гомера «Іліада» та «Одіссея», був оспіваний у поемі С.Трембецького. Крім того, відвідувачі ознайомляться з творами інших відомих авторів, які писали про уманський парк (Жак Деліль, Л.Глібов, Т.Шевченко, О.Пушкін, В.Симоненко та інші).
Місце: дендропарк «Софіївка»
Місце зустрічі: вхід до парку «Софіївка» з вул. Київської
Дата: 23-24 вересня
Час: 10.00
Тривалість: 2 год.
Кількість учасників (1 екскурсія): 30 осіб
«Таємничими підземеллями Василіанського монастиря»
Екскурсійний маршрут «Таємничими підземеллями Василіанського монастиря» пропонує подорож підземними ходами найдавнішої споруди міста, заснованої ще у 1765 році. З монастирем пов’язано багато історичних подій та відомих імен. До 1832 року у монастирських стінах діяла школа (колегія), кількість учнів якої сягала 800 осіб. На початку XIX ст. учні школи Ю.Залеський, С.Гощинський та М.Грабовський організували літературний гурток «За-Го-Гра», який дав початок «українській школі» в польській літературі. З 2006 року в будівлі розташовано ДІАЗ «Стара Умань».
Місце проведення: Державний історико-архітектурний заповідник «Стара Умань»
Місце зустрічі: вул. Небесної сотні, 31 (біля воріт на територію ДІАЗ «Стара Умань»)
Дата: 23-24 вересня
Час: 10:00, 11:00, 12:00
Тривалість: 30 хв.
Кількість учасників (1 екскурсія): 20 осіб
Майстер-клас з гончарства
У приміщенні ДІАЗ «Стара Умань» діє студія гончарного мистецтва та народних ремесел «Майстерня діда Панаса і Тараса», де кожен бажаючий може відчути себе справжнім народним умільцем, власними руками виліпивши з глини тарілку, глечик або інший предмет народного ужитку.
Місце проведення: Майстерня діда Панаса і Тараса
Місце зустрічі: вул. Небесної сотні, 31, територія ДІАЗ «Стара Умань», внутрішній двір
Дата: 23-24 вересня
Час: 10:00, 11:00, 12:00
Тривалість: 40 хв.
Кількість учасників (1 екскурсія): 15 осіб
«Неймовірні історії університету»
Екзотичні рослини буяють в серці України. Закарбовані на сторінках давніх книг надбання науки та історії з життя спудеїв понад 170-річної давнини оживають перед сучасниками. Рідкісні представники флори й мінералів України знайшли друге життя й постають перед очима відвідувачів. Сумніваєтеся? Завітайте на екскурсію до Уманського національного університету садівництва!
Місце проведення: Уманський національний університет садівництва
Місце зустрічі: вул. Інститутська,1, адмінкорпус з фонтаном
Дата: 23 вересня
Час: 11:00, 12:00
Тривалість: 45 хв.
Кількість учасників (1 екскурсія): 15 осіб
«Перша українська гімназія ім. Б. Грінченка та польські школи в Умані»
Музей народної освіти м. Умані пропонує екскурсію, яка розкриє історію першої української гімназії ім. Б. Грінченка, а також розповість про долю польських шкіл на території нашого міста. Ви поринете у цікавий світ історії та помандруєте вуличками невідомої Умані.
Місце проведення: Музей народної освіти
Місце зустрічі: вул. Шевченка,17 (будинок вчителя)
Дата: 23 вересня
Час: 12:00, 13:00
Тривалість: 30 хв.
Кількість учасників (1 екскурсія): 20 осіб