Аудитори виявили низку чинників, які спричинили втрати чи недоотримання доходів бюджетів Звенигородського району
- 20-09-2017, 17:44
- Черкаси та область / Аналітика
- опублікував Віктор Мельник
- 0
- 1075
Про це онлайн-газеті Новини Черкас повідомили у прес-службі Управління Північного офісу Держаудитслужби в Черкаській області. Черкаські аудитори надали пропозиції для ефективнішого планування та використання бюджетних коштів у Звенигородському районі.
Фахівці Управління Північного офісу Держаудитслужби в Черкаській області (далі – Управління) провели державний фінансовий аудит виконання місцевих бюджетів на території Звенигородського району Черкаської області за період 2012-2017 роки.
До зведеного бюджету району надійшло майже 1,4 млн грн доходів, зокрема, до загального фонду – 1,3 млн грн (95,6 %), до спеціального фонду – понад 60 тис. грн (4,4 %).
Спеціальний фонд бюджету району, попри спрямування його значної частини на капітальні видатки, не містить достатньо фінансів для вирішення численних соціальних проблем.
Зокрема, чималі кошти потрібні для ремонту та покращання матеріально-технічного забезпечення закладів культури. Із 70 закладів культури в осінньо-зимовий період повністю опалюється лише 28 закладів (40 %).
Вагомих капіталовкладень потребує і житлово-комунальне господарство. Сім населених пунктів району не газифіковані, системи водопостачання наявні лише у 12 населених пунктах (30 % загальної кількості).
Проведене аудиторське дослідження засвідчило низку чинників, які спричинили втрати чи недоотримання доходів бюджетів Звенигородського району. Зокрема, недостатній контроль місцевими органами влади та самоврядування за використанням земель державної і комунальної власності призвів до недоотримання місцевими бюджетами району коштів на суму 542 тис. грн; внаслідок прийняття рішень Звенигородською міською радою щодо надання пільг окремим суб'єктам господарювання міський бюджет втратив можливість залучити коштів на суму 319,3 тис. грн; недоліки в управлінні майном комунальної власності не дали змоги місцевим бюджетам додатково отримати 258,6 тис. грн.
Крім того, через недостатній рівень внутрішнього контролю за використанням ресурсів громади підприємства, установи та організації району під час використання коштів місцевих бюджетів допустили фінансових порушень на суму 25,8 млн грн, серед них і таких, що призвели до втрат, на суму майже 4 млн грн.
За результатами аудиту з метою усунення згаданих чинників та підвищення ефективності використання бюджетних коштів місцевим органам виконавчої влади та місцевого самоврядування надано низку пропозицій.