З жителями села Межиріч Канівського району проведено роз’яснювальну роботу з питань праці
- 22-09-2017, 08:31
- Черкаси та область / Суспільство
- опублікував Сергій Корнелюк
- 0
- 1376
Фахівці Управління Держпраці у Черкаській області у співпраці з базовими центрами зайнятості проводять інформаційні заходи для роботодавців та найманих працівників у рамках пілотної кампанії з виявлення незадекларованої праці.
Під час виїзної акції до села Межиріч Канівського району фахівцями Управління та районного центру зайнятості надано консультації та роз’яснення з питань застосування законодавства про працю і змін у законодавстві спеціалістам Межиріцької сільської ради, роботодавцям та найманим працівникам села, інформують Новини Черкас.
Інспектор праці Управління Любов Корякіна висвітлила питання детінізації виплати заробітної плати, легалізації найманої праці, дотримання мінімальних державних гарантій в оплаті праці, порядку дій інспекторів Держпраці під час проведення планових та позапланових перевірок суб’єктів господарювання.
«Вимоги щодо оплати праці не нижче мінімального рівня діють щодо кожного працівника незалежно від стажу роботи, освіти та особливостей роботи. У разі недотримання норм чинного законодавства про працю, суб’єкту господарювання загрожує адміністративна або кримінальна відповідальність, фінансові санкції», - наголосила Любов Корякіна.
Попередження порушення та дотримання прав і гарантій працюючого населення – наша спільна мета, відзначила фахівець Управління. Увагу роботодавців акцентовано на необхідності дотримання мінімальних державних гарантій в оплаті праці та відповідальності за неналежне оформлення трудових відносин. Зокрема, статтею 265 Кодексу законів про працю України встановлено штраф у десятикратному розмірі мінімальної заробітної плати, тобто 32 000 гривень за кожного працівника щодо якого вчинено порушення, у разі недотримання мінімальних державних гарантій в оплаті праці.
Юридичні та фізичні особи - підприємці, які використовують найману працю, несуть відповідальність у вигляді штрафу у разі фактичного допуску працівника до роботи без оформлення трудового договору (контракту), оформлення працівника на неповний робочий час у разі фактичного виконання роботи повний робочий час, установлений на підприємстві, та виплати заробітної плати (винагороди) без нарахування та сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування та податків - у тридцятикратному розмірі мінімальної заробітної плати, встановленої законом на момент виявлення порушення, за кожного працівника, щодо якого скоєно порушення (96 000 гривень).
Крім того, за порушення встановлених строків виплати заробітної плати працівникам, інших виплат, передбачених законодавством про працю, більш ніж на один місяць, штраф становить 9 600 гривень.
Фахівець Держпраці надала обґрунтовані консультації щодо впливу підвищення розміру мінімальної заробітної плати на права застрахованих осіб у сфері загальнообов’язкового державного соціального страхування та нагадала, що з метою отримання додаткової інформаційної або методичної допомоги громадяни можуть звертатись до Управління Держпраці у Черкаській області за адресою: м. Черкаси, б-р Шевченка, 205, 3 поверх, або номером телефону: (0472) 33-69-70.
На семінарі були розповсюджені буклети з інформацією для роботодавців і працівників.