Олександр Мигловець: «Цьогоріч ріпак озимий посіяли навіть ті господарства, що уникали це робити кілька останніх років»

Експерт аграрного ринку констатує перспективи значних врожаїв ріпаку, якщо аграрії зможуть вистояти перед природними викликами та шкідливими організмами - бур’янами, хворобами та шкідниками.

посіяли озимі культури

- Цьогоріч аграрії по всій Україні посіяли значно більше ріпаку озимого, - відзначає агроексперт Олександр Мигловець. -  У зв’язку із погодними умовами, що склались на кінець літа-початок осені, і суттєво сприяли отриманню сходів та оптимальному росту і розвитку ріпаку озимого, нині його посіяли навіть ті, хто уникав це робити кілька років поспіль. І не прогадали: ріпак інтенсивно росте і набирає вегетативну масу. У зв’язку із цим вкрай актуальним є стан ріпаку для входження його на перезимівлю. Із цього приводу хочу наголосити на кількох аграрних «лайфхаках», що допоможуть протистояти природним викликам і отримати наступного року високий врожай. Адже для аграріїв вирощування ріпаку – це так звані «перші гроші», що дають можливість придбати ПММ, добрива, пестициди і розрахуватись з кредитами.
Отже, одним із головних агроприйомів є призупинення росту рослин до рівня, необхідного для оптимального входження у перезимівлю. У цьому допомагають регулятори росту (такі як «Берегиня» або «Унікаль» (фунгіцид із властивостями регулятора росту). Їх застосовують як окремо так і в бакових сумішах, усе залежить від гідро-термічних умов та фази росту ріпаку. Вони призупиняють ріст і розвиток рослини – а обробку рослин ріпаку господарствам необхідно проводити уже зараз.
Цьогоріч я уперше спостерігав, як аграрії проводять сівбу ріпаку ще у перших числах серпня, що зовсім нетипово але, напевно, саме зважаючи на опади, вони ризикнули і провели ранню сівбу. Таким господарствам уже час проводити не першу, а другу обробку.
Оскільки ріпак озимий в основному висівається на площах, де перебували зернові, практично завжди існує проблема  появи восени падалиці цих злаків. Їх треба вчасно знищити, аби уникнути конкуренції за елементи живлення та вологу.  Для цього необхідні гербіциди (їх вибір залежить від температурного режиму на час обробки:  «Селеніт» (ефективно діє від +15 0С) або ж «Антипирій», «Квін Стар Макс» (активно діють від 11-12 0С). Так само, ріпак не є конкурентоспроможним по відношенню до дводольних бур’янів, тому дуже важливо вчасно провести обробку гербіцидом «Нарапс». Саме в осінній період аграрії стикаються також із появою на уже розвинутих сходах шкідників, для контролю їх чисельності необхідні інсектициди (на вибір, «Антиколорад Макс» або «Хлорпірівіт-агро» (у останнього більш широкий спектр дії а також він володіє фумігаційним ефектом, що є особливо важливим проти шкідників які можуть бути всередині рослини).
Хотілося б ще сказати про монодобрива. Ріпак відноситься до борофільних культур, що вимагають обов’язкового внесення бору - для покращення перезимівлі а також попередження появи «дуплистості». Ми обов’язково рекомендуємо в осінній період застосувати Авангард Р Бор у нормі 1,0-1,5 л/га.
Ріпак - це ризикова культура, примхлива до погоди. В Україні щорічно вимерзають значні  площі ріпаку. Проте, за умови несуворої зими і наявністю сніжного покрову він зможе оптимально перезимувати і виправдати надії аграріїв на врожаї.

ІНШІ НОВИНИ

Коментарі

Додати коментарій
Ваше ім'я:
Ваш E-Mail:

Питання:
Відповідь:
Введіть код:
НАЙПОПУЛЯРНІШЕ / ЩО КОМЕНТУЮТЬ
  1. На Черкащині попереджено умисне вбивство судді – затримано організатора та виконавця
  2. Черкащанин Артем Довбик забив вирішальний гол за збірну України в матчі плей-оф ЄВРО-2024
  3. За апеляцією прокурора ухилянта засуджено до реального позбавлення волі
  4. У Черкаській області за попередній тиждень двоє людей померли через ускладнення коронавірусної інфекції.
  5. США запустили "скасовану" гіперзвукову ракету повітряного базування
  6. Черкаська область посідає девʼяте місце за рівнем захворюваності на туберкульоз в Україні
  7. Батьки, учні та викладачі виступили проти закриття професійного ліцею у Черкасах (ВІДЕО)
  8. У Черкасах виявили водія, у якого норма алкоголю перевищувала у понад 15 разів
  9. На Черкащині судитимуть директорку підприємства, яка привласнила бюджетні кошти
  10. Україна може претендувати на 280 мільярдів доларів російських активів
ОПИТУВАННЯ

Чи треба Україні вступати в НАТО?


 
Співачка Анна Асті, родом з Черкас, стала громадянкою Росії
Співачка Анна Асті, родом з Черкас, стала громадянкою Росії
Артистка Анна Asti з Черкас, справжнє ім'я якої Ганна Дзюба, отримала російський паспорт.     Читати далі
Литовський рок-музикант переспівав популярний хіт, аби зібрати кошти для України
Литовський рок-музикант переспівав популярний хіт, аби зібрати кошти для України
Відомий рок-музикант Андрюс Момантовас виконав хіт Laužo šviesa українською. Читати далі
Італійська група Maneskin випустила хіт, що висміює Путіна (відео)
Італійська група Maneskin випустила хіт, що висміює Путіна (відео)
До Путіна часто звертаються різні публічні особистості, які намагаються привселюдно висміяти діяльність російського лідера та Читати далі
Суспільне оголосило імена 10 фіналістів Нацвідбору "Євробачення-2023"
Суспільне оголосило імена 10 фіналістів Нацвідбору
Суспільний мовник продовжує свою роботу у підготовці до Національного відбору на "Євробачення-2023". Тому вже оголосили список Читати далі
Всі новини шоу-бізнесу
КУРЙОЗИ